Bilgisayarım neden çok ısınıyor?

Kışın belki bu kadar dikkatinizi çekmemişti ama havaların ısınmasıyla birlikte dizüstü bilgisayarınızın aşırı derecede ısındığını ve yavaşladığını farketmişsinizdir.

Bilgisayardaki bu ısınmanın başlıca suçlusu grafik kartları ve işlemcidir. Bu iki yaramaz sıcak havalarda can sıkıntısını gidermek için girdiğiniz oyunlarla birleşince gözünüz gibi baktığınız bilgisayarlarınızın ateşini oldukça yükseltmektedir.

Peki ne yapmak gerekir? Öncelikle bilgisayarlarınıza özen gösterin ve size anlatmaya çalıştığı şeyleri görmezden gelmeyin. ilk olarak bir soğutucu alın. Bilgisayarınız sürekli olarak alacağınız soğutucu desteğiyle çalışsın böylece bilgisayarınızın fan sistemine katkısı olacak ve ısınma sorununu bir nebze de olsa hafifletecektir.

Bilgisayarınızın iç temizliğine önem verin! Nasıl mı? düzenli aralıklarla içerisinde barındırdığı tozları temizleyin. Böylece rahat bir nefes alacak ve oyun oynarken yada film izlerken sizi rahatsız etmeyecektir.

Linkback: https://www.buyuknet.com/bilgisayarim-neden-cok-isiniyor-t41614.0.html

Teşekkürler bilgi için, birde dizüstü bilgisayarda dikkat etmediğimiz konu bilgisayarı nerede kullandığımız. Soğutucu ısınmada en önemli yardımcı ama bilgisayarın fanlarını kapatmayacak şekilde kullanmalıyız.

kerem katılıyorum normalde masaustu kullanırım performans açısından laptoplardan daha iyi ve laptoplara göre hiç ısınmıyor diyebiliriz.
Bi ara mecburen laptop kullanmıştım üstünde yumurta kırsan pişer derecesinde sıcaktı ve kullanırken fanlarının önünü kapatmamak soğutucu kullanmak gerekiyor.

 
Etiket:

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

Evet Hayır

Bilgisayarım neden çok ısınıyor?
(Ortalama: 5 üzerinden 1.00 , 2 Oy)


Konu Hakkında Görüşün Nedir? Olumlu yada olumsuz Eleştirileriniz.


Turkiyenin baskenti neresidir. kucuk harfle yazin.:

Bilgisayarım neden çok ısınıyor?

Bilgisayarım neden çok ısınıyor? »Kışın belki bu kadar dikkatinizi çekmemişti ama havaların ısınmasıyla birlikte dizüstü bilgisayarınızın aşırı derecede