Digi takvim(Muhteşem bir program)

KRaL25.11.2008 - 20:40
*
DigiTakvim, Infinity Teknoloji tarafından geliştirilmiş ve tüm teknolojik alt yapı, geliştirme ve içerik desteği diğer içerik ortaklarının organize edilmesiyle Infinity Teknoloji tarafından sağlanmaktadır. DigiTakvim ile ilgili tüm özelliklerin nasıl kullanıldığını aşağıda bulabilirsiniz
Size özel ayarlar: Ayarlar menüsünü uygulamayı kişiselleştirmek için kullanabilirsiniz. Bu sayede tuttuğunuz takımın maçı, izlediğiniz hisse senetlerinin kapanış değerleri ve günlük falınız ve bulunduğunuz ilin hava durumu v.b. bilgileri girdiğinizde içerik size özel düzenlenecektir.

Sözlük: Bu özelliği, internette gezerken veya İngilizce bir belge incelerken anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe karşılığını (veya tam tersi) öğrenmek için kullanabilirsiniz. Kelimeyi Internet Explorer veya bir Word dosyası içerisindeyken seçip klavyenizin F8 tuşuna basın. Kelimelerin anlamlarına kelimeyi girerek de ulaşabilirsiniz. Ayrıca İngilizce kelimelerin karşılığını hoparlör simgesini tıklayarak sesli olarak dinleyebilirsiniz.

Eğitimler: Eğitim bölümünde 1000’e yakın konu başlığında derlenmiş ve sürekli güncellenen görsel eğitimlere anında erişebilir ve konulara göre arama yapabilirsiniz. Öğrenmek istediğiniz konuyu ana başlıklarda ve alt kategorilerde arayabilirsiniz. Dilerseniz arama çubuğuna ilgilendiğiniz konuyu girerek de istediğiniz derse ulaşabilirsiniz. Bu bölüm web 2.0 eğitim sistemini geliştirdiğimiz sitemiz www.kobiegitim.com tarafından sağlanmaktadır. Eğitimle ilgili kişisel veya kurumsal servislerden yararlanmak için sitemize göz atabilirsiniz. DigiTakvim içersine her hafta güncel konularla ilgili en az 2-3 yeni eğitim ekleniyor.

Eğlence Rehberi: Dijital Magazin sekmesini tıkladığınızda Türkiye’nin ilk ve tek etkileşimli eğlence rehberi olan ‘dijital magazin’in içeriğine kolayca erişebilirsiniz. Yeni çıkan albümleri anında dinleyebilirsiniz. Vizyona giren filmlerle ilgili ayrıntılı bilgilere erişebilir ve fragmanlarını izleyebilirsiniz. www.dijitalmagazin.com sitemiz tarafından sağlanan içerikle ve binlerce komik video da elinizin altında.

Anında Haber (RSS): RSS haber kanalları menüsünü haberlerini almak istediğiniz kanalı seçmek için kullanabilirsiniz. Kategorilerden istediğiniz haber kaynağını seçip kanal adı bölümünde kaynağın hangi kanalından haber gelmesini istediğinizi belirleyebilirsiniz. Seçimlerinizi ok işaretlerini kullanarak etkinleştirebilir veya geri alabilirsiniz. Ayrıca burada tanımlı olmayan RSS desteği veren bir haber kaynağının ilgilendiğiniz RSS linkini de kendiniz ekleyebilir ve kendi kanallarınızı oluşturabilirsiniz.

Sohbet: Takvim içerisinde sunulan sohbet özelliği sayesinde var olan MSN hesabınızın kullanıcı ismi ve şifresini girebilir ve arkadaşlarınızla sohbet edebilirsiniz. Bu sayede sistem kaynaklarınızı çok daha verimli kullanabilirsiniz. Bu bölümü kullanmak için mutlaka bir MSN veya Hotmail hesabı almış olmanız gerekmektedir. Sohbet ekranında farenizi sağ tıkladığınızda açılan menüde pek çok işlevi yerine getirebilirsiniz.

Futbol Rehberi: Bu bölümde lig puan tablosu ve tuttuğunuz takımın gelecek ve geçmiş maçlarıyla ilgili ayrıntılı bilgilere erişebilirsiniz.

Sinema Rehberi: Bu bölümde vizyona giren filmlerin hangi sinemada, hangi salonda ve saat kaçta oynadığı gibi bilgilere erişebilirsiniz. Dilerseniz filmin ayrıntılı bilgilerine ve fragmanına dijital magazin bağlantısı sayesinde hemen erişebilirsiniz.

Etkinlik Rehberi: Etkinlik rehberini kullanarak konser, tiyatro, gösteri, sergi, atölye gibi etkinliklerden anında haberdar olabilirsiniz. Etkinlik kategorilerini tıkladığınızda etkinliklerin içeriği, mekanı, saati ve ücreti hakkındaki bilgiler ekrana gelecektir. Ayrıca bazı etkinliklerde varsa video klipleri izleyebilir veya müzik albümünü dinleyebilirsiniz.

Yol durumu: Listede yer alan trafik kameralarını tıklayarak o an canlı olarak trafiğin durumunu izleyebilirsiniz. Görüntüler İstanbul Belediyesinin canlı şehir kameralarından alınmaktadır. www.ibb.gov.tr

İDO tarifeleri: İstanbul’da yaşayan kullanıcılarımız için geçerli olan bu bölümde İDO tarifelerini bulabilirsiniz. Öğrenmek istediğiniz hattın üzerini tıklayın, sefer saatleri karşınıza gelsin.

Acil Telefonlar: Bulunduğunuz şehre göre hastanelerin, sağlık ocaklarının, emniyet müdürlüklerinin ve özel servislerin telefon numaralarına bu bölümden ulaşabilirsiniz. Dilediğiniz kelime veya sözcükte arama yapın ilgili kurum hemen önünüze gelsin.

Takvime randevu ve görev girişi: Görevlerinizi ve randevularınızı girebileceğiniz bu bölüm günlük işlerinizi düzenlemeniz için oldukça yardımcı olacaktır. Bu bölümde dilerseniz görev ve randevularınızı renklendirebilir daha sonra aylık ve yıllık görünümleri açtığınızda bu görevleri randevulardan farklı olarak bir bakışta görebilirsiniz. Özellikle yıl görünümü yıllık etkinliklerin planlanmasında çok yardımcı olacaktır. Dilerseniz Takvim üzerinde randevu ve görev etkinliklerini ayrı olarak izleyebilirsiniz.

Takvimde ay görünümü: Görev ve randevularınızı aylık olarak görebileceğiniz bu bölümde programınızı aylık olarak düzenleyebilirsiniz. Artı simgesini tıklayarak yeni görevler girebilirsiniz. Dilerseniz üst taraftaki açılır listeden istediğiniz seçeneği tıklayarak aylık takvim üzerinde sadece görevlerinizi veya sadece randevularınızı izleyebilirsiniz. Aylık takvim üzerindeki herhangi bir günün üzerine gelip çift tıkladığınızda o güne ait günlük programınız ekrana gelecektir.

Takvimde yıl görünümü: Bir yılı tek bir sayfada görebileceğiniz bu ekran birkaç hafta veya ay sürebilecek projelerinizin başlangıç bitiş zamanlarını daha iyi görmeniz ve daha iyi planlamalar yapmanız için tasarlanmıştır. Herhangi bir günün üzerini çift tıkladığınızda o güne ait işlerin listesi açılır. Yıllık görünümdeyse sadece tüm gün süren görevlerinizi görebilirsiniz. Ay görünümünde olduğu gibi yıl takviminde de görevlerinize göre renklendirmeler yapabilirsiniz.

Görev yöneticisi: Bu bölümde görevlerinizi çeşitli alt kategorilere göre ayırabilir ve bir proje takip aracı olarak kullanabilirsiniz. Görevlerinizin ne kadarının tamamlandığını, kimler tarafından takip edildiğini bu bölümde izleyebilir daha sonra aylık görünümde sadece bu kriterlere göre arama yaptırabilirsiniz. Görevleri hiyerarşik bir hale getirmek için yalnızca birbirlerinin üzerine sürükleyip bırakmak yeterli.

Bilgi yöneticisi: Bu bölümde önemli notlarınızı düzenleyebilir planlar yapabilir daha sonra arama kutusunda kelime girişi yaparak ulaşmak istediğiniz notunuza hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Bilgi girişi için ekranın boş bir yerinde sağ tıklamanız yeterli. Bilgileri Ana ve alt kategoriler olarak girebilir, bu bilgilere web bağlantıları veya belgelerinizi bağlayabilirsiniz. Bu sayede bilgi ve belgelerinizi kolayca arayıp bulabilir ve bir çift tıklamayla içeriğine erişebilirsiniz.

Bugüne git: Takvimin önceki veya ileriki tarihlerine göz attıktan sonra tekrar bulunduğunuz güne dönmesi için bugüne git seçeneğini tıklayabilirsiniz.

Resim gösterimi ve ekran Koruyucu: Kişisel dijital resimlerinizin bulunduğu klasörü seçerek içindeki resimlerin küçük ekranda görüntülenmesini sağlayabilirsiniz. Çalışmaya ara verdiğinizde resimler tam ekran olarak görüntülenir ve ekran koruyucu işlevi de görür. Görüntülenen resmin üzerini tıkladığınızda dosyanın orijinal hali açılacaktır. Bu özellik en güzel tüm resimlerinizi içeren klasörü seçtiğinizde kullanışlı olmaktadır. Böylece çok eskiden çektiğiniz ve unuttuğunuz resimleriniz ve anılarınız ara sıra karşınıza gelecektir.

Müzik çalar: Aynı resimler klasöründe olduğu gibi bilgisayarınızdaki bütün müzik dosyalarının bulunduğu klasörü seçtiğinizde bütün parçaları rast gele dinleyebilirsiniz.

Kapsamlı arama: Arama kutusunu kullanarak bilgisayarınızdaki herhangi bir dosyayı aratabilir veya Google ’da istediğiniz kelimeye göre arama yapabilirsiniz. Takvim bilgisayarınızdaki dosyaları indeksler ve kolayca bulmanıza yardımcı olur. Ayrıca Internet Explorer’ı açıp Google ’a bağlanmadan hemen internet üzerinde arama yapabilmenize olanak sağlar. Bunun için kelimeyi yazıp bilgisayarınızda aramak için Enter tuşuna veya Google’da aramak için Ctrl ve Enter tuşlarına basın. Takvim dosyalarınızı indeksleme işlemini siz bilgisayarınızı kullanmadığınız zamanlarda yapar. İndeksleme işlemi için bilgisayarınızın boş kaldığı durumlarda 5-10 dakika gibi bir süre yeterli olacaktır.

Klasik maarif takvimi özellikleri: Takvimin bu bölümünde günün resmi, günün web sitesi, günün sözü, günün yemeği, günün sorusu, günün önerisi ve yeni doğan çocuklara isimler yer almaktadır. Günün resminde yayınlanan resimleri, üzerlerini tıklayarak büyütebilir, kaydedebilir ve bilgisayarınızda arka plan resmi olarak kullanabilirsiniz.

Finans piyasaları: Bu bölüm en çok ihtiyaç duyabileceğiniz günlük ekonomik verilere kolayca ulaşabilmeniz için hazırlanmıştır. İMKB 100 endeksini, dolar ver euro kurunu buradan takip edebilirsiniz.

Hava durumu: Hava durumu bölümünde, yaşadığınız şehrin içinde bulunduğunuz gün de dahil olmak üzere 3 günlük hava tahmin raporu yer almaktadır. Hava raporuna bakmadan yola çıkmayın.


indir ;  http://www.digitakvim.com/kurulum/DigiTakvimKur.exe


Linkback: https://www.buyuknet.com/digi-takvimmuhtesem-bir-program-t11023.0.html

Etiket:

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

EvetHayır
Digi takvim(Muhteşem bir program)
Digi takvim(Muhteşem bir program)
(Ortalama: 5 üzerinden 2.5 - 2 Oy)
2