Dofollow ve nofollow Nedir?

Eşref29.04.2013 - 23:02
Dofollow ve nofollow hakkında bilgilendirme yaparak örneklerle nasıl kullanılacağını göstereceğim

Spama karşı tedbir amaçlı arama motorları tarafından geliştirilen bir yöntemdir.

Dofollow : rel=”dofollow” şeklinde belirttiğimizde çıkan linkin kontrolünüz ve bilginiz dahilinde olduğunu belirtirsiniz ve arama botlarına takip et manasında komut verirsiniz. Arama motorları bu sebeple linkte spam ve ceza gerektiren bir durum varsa sizede bu durumdan dolayı ceza veya spamdan pay verebilir. Bunun yanısıra verilen link sebebi ile sitenizin veya içeriğinize ait sayfanın pagerank değerini düşürebilir.

Nofollow : rel=”nofollow” şeklinde belirtilir. Buradaki amaç link çıkışı var fakat bilgim ve kontrolüm dışındadır manasına gelir. Arama motorlarının bu komutla çıkan linki takip etmemesi belirtilir. Bu durum sayfa ve site pagerank korunumu için avantajlı bir durum olup bunun yanısıra link çıkışı olan sitenin sorumluluğu kabul edilmemektedir.

Kullanımları

dofollow : <a rel=”dofollow” href=”https://www.buyuknet.com/haber/” title=”blog”>blog[/url] dofollow bu  şekilde kullanılır

nofollow : <a rel=”nofollow” href=”https://www.buyuknet.com/haber/” title=”blog”>blog[/url] nofollow bu  şekilde kullanılır

Linkback: https://www.buyuknet.com/dofollow-ve-nofollow-nedir-t40710.0.html

abdullahdarcin10.08.2019 - 01:02
normal olarak güvenlik sistemleri şeklinde yani a tagı içerisine alırsanız bu link dofollow link olarak gözükür yani rel tagı kullanmanıza gerek kalmayacaktır. Linki incele dediğimizde bu kullanım şeklini görebilirsiniz.

Etiket:

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

EvetHayır
Dofollow ve nofollow Nedir?
Dofollow ve nofollow Nedir?
(Ortalama: 5 üzerinden 3.3 - 3 Oy)
3