Dövmeyi kalıcı yapan şey

DÖVMELERİ KALICI YAPAN ŞEY NEDİR?

Dövme yapılırken, dövmenin deriye nüfuz etmesi ve epidermisin hemen altındaki derinin ikinci tabakasına mürekkep enjekte edilebilmesi için mekanize edilmiş bir iğne kullanılıyor. Bu süreçte deri hasar gördüğünden dolayı, vücut, yabancı parçaları içine çekmeye çalışan ve kan dolaşımında onları yok eden akyuvarlar ile tepki veriyor.

“Pigmentlerin orada kalmasının nedeni, pigment parçalarının akyuvarlar tarafından yutulamayacak kadar büyük olması, bu yüzden pigmentler orada kalmayı başarıyor,” diyor Laumann.

Dövmelere olan ilgi gün geçtikçe artıyor. 2010 yılında yayımlanan bir rapora göre Amerika’daki 18 ila 29 yaşları arasındaki bireylerin yaklaşık yüzde 40’ının en az bir tane dövmesi bulunuyor.

Dövmelerin çekici kılan şey, kalıcı olmaları. Ancak Laumann “Erkek arkadaşınızın ismini vücudunuza dövme yaptırır ve daha sonra başkası ile evlenirseniz bu sorun yaratabilir,” diyor.

Ayrıca, dövmeler yaş ilerledikçe vücutta sorunlar yaratabiliyor. Mürekkep, deriye derin şekilde enjekte edildiğinde bulanıklaşıyor ve bu da, pigmentlerin asıl dövme yapılması gereken alanı aşıp yayılmasına neden oluyor. Dövmedeki, vücutta zamanla meydana gelen değişikliklerden dolayı oluşan solma ve bozulma da yaygın sorunlardan biri. Kalıcı makyaj ya da dövme, vücudun zamanla sarkması ya değişmesinden dolayı, yıllar sonra memnuniyetsizliğe yol açıyor.


Linkback: https://www.buyuknet.com/dovmeyi-kalici-yapan-sey-t41228.0.html

 
Etiket:

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

Evet Hayır

Dövmeyi kalıcı yapan şey
(Ortalama: 5 üzerinden 1.00 , 2 Oy)


Konu Hakkında Görüşün Nedir? Olumlu yada olumsuz Eleştirileriniz.


Turkiyenin baskenti neresidir. kucuk harfle yazin.:

Dövmeyi kalıcı yapan şey

Dövmeyi kalıcı yapan şey »DÖVMELERİ KALICI YAPAN ŞEY NEDİR? Dövme yapılırken, dövmenin deriye nüfuz etmesi ve epidermisin hemen altındaki derinin ikinci tabakasına