Dünyanın'nın Ölüm sessizliği

forget08.08.2014 - 05:32
    I.Dünya savaşından beri dünya barışını sağlamak amacıyla dünya çapında kuruluşlar kuruluyor Milletler Cemiyetiyle başlayan süreç II. Dünya savaşıyla yerini Birleşmiş Milletlere bırakmıştır.

Amaç dünya barışını sağlamaktaydı. Bugünler de ise Orta doğu’da kan gövdeyi götürüyor. Türkiye’de bir kişinin ölmesi durumunda sesler çıkarmayı başlar durum böyle iken İsrail Filistin savaşında kimseden ses çıkmaması ne kadar garip! Savaş dendiğine bakmayın.

Aslında tek taraflı saldırıdır. Çocuk kadın yaşlı demeden ölümler söz konusudur. Hiçbir savaş kaidesinin olmadığı da aşikârdır. Gün geçtikçe artan ölü sayısına karşı dünya sessizliğini koruyor. Peki, dünya barışını sağlamak adıyla kurulan Dünya Kuruluşları nerde kaldı! Basın yayında sadece ölü sayısı geçerken İsrail rahatlıkla isteği gibi istediği yeri bombalarken hiçbir engelleyici durumun olması ne kadar acıdır.

Ölen insan Ortadoğu değil de Batı’da olsaydı bu kadar kıymetsiz olurmuydu? Tüm bunlara karşın Ortadoğu’da İslam Ülkeleri’nde tarihten gelen kopukluk söz konusudur. Filistin’in İsrail karşısında maruz kaldığı böyle bir durumda tepkilerin çok sert olması gerekirken İslam Ülkeleri’nden de hiçbir ses çıkmıyor.Tarihin farklı zamanlarında olduğu gibi yine ölenlerin Müslüman olmasına rağmen din kardeşlerinden hiçbir kıpırtının olması durumun vahametini anlatıyor. Buna ne zaman dur denecek?

Linkback: https://www.buyuknet.com/dunyaninnin-olum-sessizligi-t43328.0.html

Etiket:

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

EvetHayır
Dünyanın'nın Ölüm sessizliği
Dünyanın'nın Ölüm sessizliği
(Ortalama: 5 üzerinden 2.5 - 2 Oy)
2