Failynn Fox Cowl(Tiki bere)

berceste5416.10.2015 - 19:54
Failynn Fox Cowl(Tiki bere)
ücretli bir model açıklaması yok bende yok resme bakarak bu kadar anlatabildim umarım yardımcı olur.
Tilki çocuk beresi
misinlı şişle dönerek örüyoruz.
111-113 ilmek 4 yaşa göreymiş şiş nosu 8

lastik bölümü ve berenin yüz çevresindeki bant pirinç örgüsünden oluşuyor.
ince ip ve şişle öreceklerin ilmek saysıyla oynaması gerekecek.Ve pirinç örgüsünüde sıra olarak fazla örmeniz gerekecek.

turuncu(kiremit rengiyle)
115   ilmekle başlıyoruz ip ve şiş kalın orjinal modelde o nedenle şiş no ve ip ince olursa bereninn büyüklüğünü etkileyecektir.
4-5 sıra pirinç örgüsü örüyoruz(berenin tamamını kaç no şişle örmeyi planlıyorsak alt pirinç bölümünü 1 no kalın şişle öreceğiz sonra asıl şişe gececeğiz.
şiş değiştirip siyah iple 4 sıra düz örüyoruz.


turuncu(kiremit )rengne geçiyoruz yine 15-16 sıra düz örüyoruz(dileyen omuzlara kadar insin diyen daha uzun ve geniş örebilir)
şimdi bir iler, bir geri şeklinde örüyoruz .
2sola kes,6 ilmek pirinç ör,6 düz ör,2 kes,8 ilmek kalan kadar düz ör(56 ilmeği ördükden sonra 2 ilmek kes,57 ilmek kalacak),2 kes,6 ilmek pirinç,2 sağa kes
 sağve sol kenarda 6 pirinç örgüsü olucaçak kalan yer önde düz arkada ters olarak örülecek taki istedeğiniz büyüklüğe gelene kadar çene altından kafanın üstünü ölçerek büyüklüğe karar verebilirsiniz.
 dileyen ilmekleri önce kesip sonra tam ortadan ikiye katlayıp dikebilir ama bence örgünüzü ters çevirin 2 şişe lmekleri eşit böldükden sonra 2 şişi yanyan alıp 3.yardımcı şişle ilmekleri kapatın 2şer 2şer....(birinci şişden 1 iknci şişden 1 ilmek alıp 2 ilmeği aynı anda keserek devam edin)böylece hemde kendinden dikilmiş olucak görüntüsüde dikilmeye göre daha güzel olucak.
sonrasında yüzü çevreleyen pirinç örgüüsü bandı geriye doğru katlayıp yukrdan kestiğimiz yerden geriye iğneyle dikerek sabitliyoruz,çene altındanda yine hafiff geriye çevirerek üstlerine düğme dikiyoruz.

2 adet kulak örüyoruz önlü arkalı 4 adet örülüp ikişerli tığ ardımıyla birleştirip sonrasında beremizin pirinç örgüsünden sonra 2 düz ilmeğin arasına dkiyoruz kulağımızı sağ ve solda aynı.tepede kestiğimiz yere 2 parmak varken  dikelim her iki kenardanda eşit bırakalım mesafeyi.


kulak:
patik burnunda olduğu gibi ilmek alarak 2 tarafdanda örebiliriz dış tarafı turuncu renkle,sonra diğer kenarı beyazla örüp etrafını tığ yardımıyla siyak iple sıkıiğne gecerek beremize dikiyoruz.

zor gelenlere de ayrı ayrı örmeyi tavsiye edeceğim mecburen.
kulak beyaz iple:2 adet
turuncu renkle:2 adet
12 ilmekle başla,önde düz akada ters 2 sıramızı örüp sağ ve sol kenardan 2şer ilmek kesiyoruz ve örmeye devam.
5 sıra ördükden sonra kalan 10 ilmeğimizi sağ ve sol kenardan 2 şer kes...8ilmek
1 sıra ters ör
düz sırada yanlardan tekrar 2 şer kes.....6
1 sıra ters ör
sonraki sırada yanlardan 2 şer es....4
11 sıra olucak ve 4 ilmeği kapat sonra tersler içe bakacak ekilde 2 ayrı renk kulağı siyah iple tığ yardımıyla birleştir.
Linkback: https://www.buyuknet.com/failynn-fox-cowltiki-bere-t45314.0.html

Etiket:
Failynn Fox Cowl(Tiki bere) 

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

EvetHayır
Failynn Fox Cowl(Tiki bere)
Failynn Fox Cowl(Tiki bere)
(Ortalama: 5 üzerinden 2.5 - 2 Oy)
2