IBAN Kodunun Doğruluğunu Kontrol etme

Eşref23.04.2011 - 10:50
IBAN Kodunun Doğruluğunu Kontrol etme

1 Ocak 2010 tarihi itibari ile bakacılık işlemlerinde Uluslar arası bankacılık işlemlerinde kullanılan IBAN kodu zorunlu hale gelecekti. Her uygulamada olduğu gibi zorunlu IBAN uygulamasında da süreyi uzattılar. Ama bankalara zorunlu olarak IBAN ile işlem yapma menüsü zorunluluğu geldi. Yani siz ister eski yöntemle isterseniz IBAN kodu ile bankacılık işlemlerinizi yapabilirsiniz.

IBAN kodu ile bankacılık işlemleri eski usül bankacılık işlemlerine göre çok daha klay ve sorunsuz. Bir kişiye veya kuruma para transferi yapacağınız zaman Sadece IBAN kodunu kullanarak her türlü işlemi yapabiliyorsunuz.


IBAN kodları zamanla çok daha fazla kişi tarafından kullanılacaktır. Zaten bankalar artık müşterilerini tamamen IBAN kullanmaya yönlendiriyor. IBAN kodlarının doğru olup olmadığını aşağıda verdiğim bağlantıdan yapabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken TR ile başlayan IBAN kodunuzu kutunun içine numaraların arasında boşluk olmadan yazmanızdır. Numarayı yazdıktan sonra kontrol et diyoruz. IBAN kodunun doğru olup oladığını eksik yazıp yazmadığımızı hemen görebiliyoruz. Türkiye Bankalar Birliğinin hazırlamış olduğu bir scripttir.

IBAN Kodu Kontrol Etme
 
 
 

Linkback: https://www.buyuknet.com/iban-kodunun-dogrulugunu-kontrol-etme-t33182.0.html

Etiket:
İban Kontrol etme 

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

EvetHayır
IBAN Kodunun Doğruluğunu Kontrol etme
IBAN Kodunun Doğruluğunu Kontrol etme
(Ortalama: 5 üzerinden 2.5 - 2 Oy)
2