Jules verne aya yolculuk özeti

tarantula90115.01.2017 - 16:34
Jules verne aya yolculuk, Amerika'da bir sürü dernek vardı. Topçular derneğide bu derneklerin içindeydi. Topçular Derneği başkanını bekliyordu. İnsanların sesi kesilince başkan ayağa kalkacak, bir konuşma yapacaktı. Başkan , sakin, maceracı ve hayal gücü açık olan bir adamdı .Herkes onu severdi.

Herkes sustu ve başkan konuşmaya başladı. Konuyu bir uzay aracına getirdi. Ve aya gitme fikrini sundu. Herkes bu fikri beğendi. Ama kaptan karşı geliyordu. Birgün bir Fransız geldi. O da aya gitmek istiyordu. Fransızın aya gelmesi kabul edildi.

Aya gidecek roket yapıldı. Ve aya gitme günü geldi.Herkes hayranlıkla onları izliyordu. Artık o günden beri şehrin adı ay şehri oldu. Geri sayım başladı. Geri sayım bitti ve roket ateşlendi. Roket çok büyük bir hızla kalktı. Köpek ölmüştü ve yatağın altına girmişti. Yalnız hiç kimse köpeğin öldüğünü bilmiyordu. Fransız, başkan ve kaptan bayılmışlardı. İlk uyanan fransızdı. Fransız herkese baktı ve onları uyandırdı. Başkanın bir yarası vardı. Başkanın yarasını iyileştirdiler. Dişi köpeği buldular ama erkek köpeği bulamadılar. Fransız onu yatağın altında ölü olarak buldu. Onu uzay boşluğuna bıraktılar. Yolculuğa çıkalı 8 saat olmuştu. Yemek yemek istiyorlardı. Fransız onlara yemek hazırladı ve beraber yediler. Hafif olan herşey ve fransız , başkan, kaptan uçuyorlardı. Günler geçti. On günde aya yaklaşmışlardı. Ama birden yönleri değişti. Rokete bir gök taşının çarptığını düşündüler. Hemen dünyaya yol aldılar. Ve denize düştüler. Her yerde bu haber vardı. Hiçkimse onları denizde görmemişti. Ama bir gemi onları gördü. Roketi çıkarttılar.

Linkback: https://www.buyuknet.com/jules-verne-aya-yolculuk-ozeti-t46233.0.html

Etiket:

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

EvetHayır
Jules verne aya yolculuk özeti
Jules verne aya yolculuk özeti
(Ortalama: 5 üzerinden 1.7 - 3 Oy)
3