kapşönlü erkek çocuk yeleği

berceste5417.05.2014 - 21:10
*

ARKA:örgümüze 76 ilmek başlayın . on sıra fantazi lastik yapın. 30 cm düz örgü örün. Koltuk oyuntusunu yapmak için sıra başına iki ilmek kesin, altı ilmek fantazi lastik yapıp bir ilmek eksiltin. Sıra sonuna dokuz ilmek kalabir ilmek eksiltin,altı ilmek fantazi lastik örün, iki ilmek daha eksiltin. Diğer sırada yinealtı ilmek lastik örüp bir ilmek eksiltin. Sıra sonunda 1 ilmek eksiltip altıilmek lastik örün . iki sıra daha aynı işlemi yapın. 20 sıra başta ve sonda altı ilmek lastik örerek düz örgüye devam edin. Boyun oyuntusu için 30 ilmek örüp örgüyü ter çevirip otuz ilmeği tekrar örün. Diğer sırayı düz örün . Bir diğer sırada 30 ilmek örün, örgüyü ters çevirip 30 ilmeği tekrar örün. Son sırada omuz başları için sıranın başından ve sonundan yirmişer ilmek kesin. Ortada kalan 24 ilmeği şişten çıkarıp sökülmemesi için çatal iğneye takabilirsiniz.
SOL ÖN: örgümüze40 ilmek başlanır. on sıra fantazi lastik örülür. Daha sonra 10 cm altı ilmek lastik 34 ilmek düz örgü örülür. Şemadaki işleme örneği de koyularak 20 cm daha örülür ve lastik olmayan taraftan kol oyuntusuna geçilir. iki ilmek kesilir, altı sıra lastik örülür bir ilmek kesilir , 25 ilmek düz ,altı ilmek lastik örün. Aynı işlem 5 sırada daha başta kestiğimiz iki ilmeği kesmeden tekrarlanır. 14 sıra başta ve sonda altışarşar ilmek lastik yaparak düz örgüye devam edin. Şimdi yaka oyuntusunu yapacağız. altıilmek lastik 18 ilmek düz örün. Örgüyü ters çevirip örmeye devam edin. Diğer beş sırada aynı işleme düz ördüğümüz ilmek sayısını 16, 14, 12,10′ a indirerek devam edin. Omuzdan 20 ilmek kesip diğer ilmekleri çatal iğneye takın. Cep yapmak için tığ yardımıylaon sıra ördüğümüz lastiğin üzerinden 30 ilmek çıkarın ve şişe takın. 8 cm düz, üç cm lastik örüp kesin ve kenarlarından dikin.
NOT: Sol önde 10cm de bir ilik açmayı unutmayın. Örgü bordürünündaha güzel görünmesi için şemadaki gibi siyap ip veiğne ile kenarlarından geçin.
SAĞ ÖN: Sağ ön de sol ön gibi örülecek. Sadece ilik açma ve örgüye bordür koyma işlemi yapılmayacak.
YAKA: Dikim işleminden sonra önceden arka ve ön parçalardan ayırdığımız ilmekleri birşişte birleştirin. Sıra başlarında altışar ilmek lastik örerek 20 cm düz örgüörüp kesin. Lastik olanuçları birleştirip içten diktiğimizde hırkanın şapkası oluşur.


Linkback: https://www.buyuknet.com/kapsonlu-erkek-cocuk-yelegi-t43023.0.html

Etiket:
kapşönlü erkek çocuk yeleği 

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

EvetHayır
kapşönlü erkek çocuk yeleği
kapşönlü erkek çocuk yeleği
(Ortalama: 5 üzerinden 2.5 - 2 Oy)
2