Köpek ile Serçe hikaye

tarantula90103.10.2019 - 19:46
Bir köyde, çoban köpeğinin sahibi onu sürekli aç bırakıyordu. Köpek, bu zorlu yaşamı daha fazla dayanamayarak üzgün bir şekilde sahibinin yanından ayrıldı.

Yolda bir serçe ile karşılaştı. Serçe, merakla yaklaşarak sordu: "Köpek kardeş, niye böyle üzgünsün?"

Köpek, karnının aç olduğunu ve hiçbir şey yemediğini söyledi. Serçe ise gülerek, "Gel kardeşim, benimle şehre gel, seni doyurayım" dedi.

Birlikte şehre indiler ve bir kasap dükkânının önünde durdular. Serçe, köpeğe "Sen burada bekle" dedi, "Sana biraz et getireyim." Dükkâna girip eti gagasıyla çekti ve köpeğe uzattı. Köpek, mutlulukla bir köşeye çekilerek yemeye başladı.

Serçe, "Şimdi başka bir dükkâna gidelim, oradan da bir parça et alıp sana vereyim ki karnın doysun" dedi. İkinci parça eti de yedikten sonra köpek, "Ete doydum, ama ekmek istiyorum" dedi.

Serçe, "Onu da ayarlarım, gel benimle" diyerek bir fırına uçtu. Birkaç ekmek alıp köpeğe verdi. Köpek, ikinci parça eti ve ekmeği yedikten sonra serçeyle birlikte şehirde dolaşmaya karar verdiler.

Ancak, sıcak hava yüzünden köpek yorulduğunu söyledi. Serçe, "Olur, uyu" dedi, "Ben de bu arada bir ağaç dalına tüneyeyim."

Köpek yere uzanıp derin bir uykuya daldı. Bu sırada, iki fıçı şarap taşıyan ve üç ata koşulmuş bir araba geldi. Arabacı, atları hiç yana saptırmadan köpeğin üzerine sürdü.Serçe, hemen uçarak arabacıya seslendi: "Heey, arabacı, sakın onu ezme! Yoksa seni fakir kılarım."

Arabacı, "Beni fakir mi yapacaksın? Hadi ordan sen de!" diyerek atları kamçıladı. Ancak, arabacı farkında olmadan serçenin planını boşa çıkardı.

Serçe, ardından gelen olayları izledi ve arabacının tüm malını kaybetmesine neden oldu. Adaletin zaferi, fakirleşmiş bir serçenin cesareti sayesinde gerçekleşmişti.

Linkback: https://www.buyuknet.com/kopek-ile-serce-hikaye-t47312.0.html

Hikaye yazarına destek olmak için hikaye kitabını Satın alabilirsiniz.

Eserlerle ilgili olarak verilen tüm bilgiler, yapılan tüm alıntılar tanıtım amaçlıdır.
Etiket:

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

EvetHayır
Köpek ile Serçe hikaye
Köpek ile Serçe hikaye
(Ortalama: 5 üzerinden 1.8 - 19 Oy)
19