Matematik Netlerinizi artırma yolları nelerdir?

forget30.07.2017 - 21:24

Matematik Dersinde Temeli olmayanlar için Öneriler


   Matematik dersini anlamak çok zor gelir öğrencilere neden bilinmez bir soğukluk olmuştur gene öğretmenlerinden gerekse  dinlemediğimizdendir sanırım. Ama şu unutulmamalıdır herkesin en azından anlayabileceği konular vardır. Tabi ki ygs sınavında otuzda otuz yapmamamız imkansız demiyorum emek çaba zaman ve istek gereklidir bunlar birleştiğinde yapılmayacak hiçbir şeyin olmadığını siz de farkedeceksiniz. Öncelikle yapmanız gereken kendinize plan yapmak şöyle bir deyim vardır rotasız geminin nereye gideceği belli olmaz kendinize bir amaç biçin ve inanın.Beynimizi inandırdığımızda odaklandığımızda istediğimiz net sayısını tutturduğunuzu fark edeceksiniz ama asla asla ben yapamam diye bir şey ağzınızdan çıkmasın çünkü yapanlar yapmışsa siz neden yapamayasınız.
   
     Öncelikle temelimiz yoksa o zaman bizde en temelden başlamalıyız çünkü binanın temeli yoksa nasıl kat çıkamazsak matematikte öyledir o zaman yapmamız gereken 6 sınıf meb kitabını almak ve konuları ünite olarak çalışmak ilk kitaptan çalışın aynı konuyu gidin youtube'den bir çok konu anlatanlar var onlardan dinleyin ardından konu testleri çözün çözdüğünüz testlerden yapamadığınız varsa önce arkadaşınıza çözdürün o da yapıp siz anlamıyorsanız da öğretmenizden yardım alabilirsiniz. Bu anlatığımı her ünite için yapın kısa zaman içinde temelinizi yapmış olcaksınız.Sonrasında 7 sınıf MEB kitabı sonra 8. sınıfı kitapları sırasıyla yapın.Genelde açık öğretim kitapları daha açık bir şekilde anlatımları vardır bunları internet ortamından temin edebilirsiniz ya da açık öğretim okuyan arkadaşlarınızdan alın bakın orada ne kadar ayrıntısız bir duru anlatımı olduğunu fark edeceksiniz.Bu anlattığım şekilde hem meb kitaplarından hem açık öğretim kitaplarından 6-7-8 sınıfı halletmiş olursunuz.Sonrasında Liseye gelelim. "Antrenmanla matematik" kitabı sıfır matematiğe sahipler için en güzel pratik ve anlayacağınız şekilde örneklerle çözümler yapabilirsiniz.Bunu da çözdüm eee hala ilerle yok diyorsanız saçmalamayın kesinlikle ilerleme kaydedersiniz.Ama günde 50 soru çözmeniz bol bol örnekler çözmeniz çok iyi olacaktır.diğer bi öneri kitabımız ise 0'dan matematik bu kitapta güzel bir kaynak bunu da çözmeniz güzel olacaktır.Ne kadar kaynak o kadar pratik unutmayın. "Karekök Yayınları Matematik Sıfır kitabı" da güzel bir kaynaklar içinde yer almaktadır.Makul bir fiyatı vardır internet ortamından kitapları alırsanız daha da uygun fiyata sahip olursunuz.

     Sonuç olarak bu önerilerimi yaptıktan sonra en az 15-20 net yaptığınızı fark edeceksiniz.Ama unutmayın siz matematik bilgisi olanlardan geridesiniz o yüzden onlardan iki kat emek ve zaman harcamalısınız.

Linkback: https://www.buyuknet.com/matematik-netlerinizi-artirma-yollari-nelerdir-t46457.0.html

Etiket:

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

EvetHayır
Matematik Netlerinizi artırma yolları nelerdir?
Matematik Netlerinizi artırma yolları nelerdir?
(Ortalama: 5 üzerinden 2.5 - 2 Oy)
2