MTK İşlemcili Telefonun Modelini ve Sistem Bilgilerini Nasıl Bulurum?

tekyürek29.12.2013 - 17:09
ÖNEMLİ: Forumda konu açmadan önce telefonunuzun bilgilerini öğrenip, konu içerisinde bunu belirtirseniz daha net ve daha erken cevaplar alırsınız.

Arkadaşlar forumda sık sık soruyorsunuz biz de elimizden geldiğince sizlere yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Ben de bu konuyu bir başlık altında toplayarak bu karmaşadan kurtulmayı tercih ettim.

Telefonun gerçek ekran çözünürlüğünü bulmak için www.whatismyscreenresolution.com sitesine telefonunuzla giriş yapın.Satın aldığınız telefonun MTK sürümünü ve diğer bilgilerini nasıl bulabilirsiniz?

1. YÖNTEM

Telefonun AYARLAR menüsüne girip, TELEFON HAKKINDA seçeneğine girerek telefonun kısa kimliğini görebilirsiniz. Ama burada yazan bilgiler tam olarak yeterli değildir. Dolayısıyla aşağıdaki yöntemleri de denemelisiniz.

2. YÖNTEM
Telefonu Factory Mod'da açarak öğrenebilirsiniz.
Factory Moda Almak için;
    Telefonumuzu kapatıyoruz.
    Power+Ses Kısma tuşuna aynı anda basıp(Bazı telefonlarda Ses Açma+Power Tuşu kullanılır), ekranın sol alt kısmında Factory Mode yazısı çıkana kadar bekliyoruz.
Factory Mode menü içeriği:
   1: Full Test
    2:Item Test
    3:Test Report
    4:Clear eMMC
    5:Version
    6:Reboot
seçenekleri bulunmaktadır. Çıkan seçeneklerden kullanmak istediğimizi seçmek için ses açma-kapama tuşunu kullanıyoruz ve kullanacağımız seçeneğin üzerine geldiğimiz zaman Home tuşuna basıp işlemi başlatıyoruz.

Telefonun versiyonunu 5. sırada bulunan Version'u seçerek bulabilirsiniz.
Örnek Resim

3. YÖNTEM
Telefonunuza m44_toolbox.apkuygulamasını indirip[download]http://www.4shared.com/zip/caPhLLUB/m44toolbox.html[/download] kurun. rar şifresi:replikacep.com  Uygulamayı açın. Birinci sıradaki Device Info'ya tıklayın. Burada telefonunuzun tüm özelliklerini görebilirsiniz.
4. YÖNTEM

Telefonunuza herhangi bir Benchmark uygulamasını indirin ve uygulamayı açın. Uygulama içinde bulunan INFO/System Info seçeneğine girip telefonunuzun sistem bilgilerine ulaşın. Genelde replika tellerin çoğunda Antutu Benchmark yüklü olarak geliyor. Telefonda yüklü gelen Antutu Benchmark'ın verdiği bilgilere inanmayın. Bu uygulamayı her hangi bir root explorer ile(En garantisi Mobileuncle ile kaldırmak) kaldırıp, Google Play'den son sürümünü indirip kullanabilirsiniz.

Linkback: https://www.buyuknet.com/mtk-islemcili-telefonun-modelini-ve-sistem-bilgilerini-nasil-bulurum-t42497.0.html

Etiket:

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

EvetHayır
MTK İşlemcili Telefonun Modelini ve Sistem Bilgilerini Nasıl Bulurum?
MTK İşlemcili Telefonun Modelini ve Sistem Bilgilerini Nasıl Bulurum?
(Ortalama: 5 üzerinden 2.5 - 2 Oy)
2