Müslüman Olan Ünlüler

Eşref12.10.2010 - 03:48
Michael Jackson

Adi son yillarda sürekli skandallarla anilan 90 lardaki efsane günlerini arayan Michael Jackson bu sefer de kardeşi Jermaine Jackson un açiklamalariyla gündeme geldi. Ancak ne bir başari ne de skandal söz konusuydu. Müslümanliği seçen kardeş Jackson abisi Michael in da Müslümanliği seçmesi için uğraştiğini söylemişti. Michael da yakin geçmişte birçok ünlü isim gibi hakkinda Müslümün oldu söylentisi çikanlar kervanina katildi.

Neil Armstrong

Aya ilk ayak basan insan olarak bilinen Neil Armstrong söylentiye göre uzayda telsizinden ne olduğunu anlamadiği sesler duymuştu. Bu seslerin esrari astronotun bir Misir ziyaretinde ezan sesi duymasiyla açiğa kavuştu. Uzayda duyduğu sesin ezan olduğunu düşünen Armstrong İslami araştirip Müslüman oldu. Tabii bu hikayenin gerçekliği hep tartişildi...Tipki Armstrong un Aya gitmesi gibi.

Will Smith

Hollywood un ünlü simalarindan Will Smith de Müslüman olduğu yazilanlar arasinda... Muhammed Ali nin hayatini oynadiği filmden sonra canlandirdiği bu karakterden etkilendiği rivayet ediliyor. Will Smith in İslam a sempati duyduğunu açiklamasi onun din değiştirdiği söylentilerinin yayilmasina sebep oldu.

Shaquille o Neal

Spor dünyasinda da Müslüman olduğu söylenen isimler mevcut. Su isimlerin başinda ise potalarin sevimli devi Shaquille O Neal geliyor. Shag in din değiştirme hikayesi ise diğerlerine oranla biraz daha gerçekçi çünkü onun Müslüman olduğu iddia edenler NBA deki temsilcilerimiz Hidayet Türkoğlu ve Mehmet Okur. Shaq NBA y ilk geldiklerinde din kardeşi olan basketçilerimize İslami usullerde ev sahipliği yapmişti.

İngiltere Prensi Charles.

Yakin arkadaşi ünlü müzisyen Sir John Tavaner Charles in da kendisi gibi İslam a sempati duyduğunu açiklamişti. Ayrica eski ABD başkanlarindan Bill Clinton un kizi Chelsea Clinton da lisede aldiği İslam Tarihi derslerinden sonra Kur-an okuyup bunlardan etkilendiğini açiklayinca benzer söylentilerle gündeme gelmişti.

Yusuf islam 70 lerin ünlü rock yıldızı şimdilerin yusuf islamı.

Unlü yönetmen ve oyuncu Ömer Şerif:

Hapisaneye girdikten sonra musluman olan
MALCOLM X(MALIK EL SAHBAZ):

Franck Ribéry 2002 yilinda müslüman oldu ve cezairli Wahiba ile evlendi.

Henry 2004 yılında Müslümanlığı seçmiştir.Müslüman olmasında yakın arkadaşı Nicolas Anelka'nın büyük etkisi oldu.

Brezilya asıllı yıldız futbolcu Ricardo Kaka İslam"ı seçti. Geçen Kuveyt"e yaptığı bir gezi esnasında Müslüman olduğunu ilan eden Kaka İslam"ı seçmeden önce birçok kitap okuduğunu belirtti. Kaka yaptığı açıklamada "Ben Müslüman olmak için doğdum" dedi.

Linkback: https://www.buyuknet.com/musluman-olan-unluler-t22373.0.html

Etiket:
Müslüman Olan Ünlüler 

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

EvetHayır
Müslüman Olan Ünlüler
Müslüman Olan Ünlüler
(Ortalama: 5 üzerinden 2.5 - 2 Oy)
2