Örgü Bebek Elbisesi

berceste5410.03.2014 - 00:40


Ön Beden İçin : 97 ilmek gri iple başlayarak 10 ilmek ters, 17 ilmek düz, 13 ilmek ters, 17 ilmek düz, 13 ilmek ters, 17 ilmek düz, 10 ilmek ters olarak sırayı tamamlayın. Bu şekilde 25 cm örün ve tüm ilmekleri tek seferde keserek tamamlayın. Kesmiş olduğunuz parçadan yine gri iple ilmek çıkarmaya başlayın. Ancak ördüğünüz 10 ilmek tersten 4 ilmek çıkarın (6 ilmeği dikiş payı için açıkta bırakılacaktır). Sonraki 17 düz ilmeğin üzerinden 10 ilmek çıkarın. Kalan 7 ilmeği pile oluşturmak için ilmeklerin alt kısmına dikin. 13 ters ilmeğin üzerinden 10 ilmek çıkarın. Ortadaki 17 düz ilmeğin üzerinden bir ilmeğe bir ilmek denk gelecek şekilde 8 ilmek çıkarın. Bu şekilde ilmek çıkardığınız tek tarafı 8 cm örün. Yaka kesimi için tek seferde 8 ilmek kesin. Toplam 7 ilmek olmak üzere her sırada 1′er ilmek eksiltin. Toplam boy 14 cm olunca tüm ilmekleri kapatın. Örgünün diğer tarafından ilmek çıkarmaya başlayın. Yakanın diğer tarafını oluştururken ön patların üst üste gelmesi için, diğer ön patın üzerine denk gelecek şekilde 3 ilmek çıkarın. Kalan parçanın üzerinden diğer tarafta yaptığınız şekilde ilmek çıkarın. Aynı şekilde örerken ön patta belli aralıklarla 3 ilik açın.

Arka Beden İçin : Önde uyguladığınız gibi, modeli kurun, ilmekleri kesin ve tekrardan ilmek çıkarırken düz ve ters ilmeklerden 10 ilmek sıra başından ve sonundan ise 4′er ilmek çıkarın. Ancak ortadaki düz ilmekler pile yapmayın. İlmek çıkardığınız bölüm 14 cm olunca tüm ilmekleri tek seferde bitirin.
Kollar İçin : Benekli bebe kullanarak 35 ilmekle başlayıp, 3 sıra haraşo örün. 4. sırada toplam 50 ilmek oluncaya kadar belli aralıklarla ilmek artırın. Bu şekilde 4 cm düz örgü örün. 3+2+1 olarak kolu kesin. Toplam boy 12 cm olunca tüm ilmekleri bitirin.

Yaka İçin : Yaka iki parça olarak örülür. 52 ilmekle başlayıp, 4 sıra düz örgü örün. Yakanın tek tarafından her sırada olmak üzere toplam 9 ilmek eksiltin ve bitirin. Diğer parçayı da aynı şekilde örün ve yaka oyuntusuna dikin.


Linkback: https://www.buyuknet.com/orgu-bebek-elbisesi-t42826.0.html

Etiket:
Örgü Bebek Elbisesi  bebek elbisesi yapılışı  Örgü bebek yapılış 

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

EvetHayır
Örgü Bebek Elbisesi
Örgü Bebek Elbisesi
(Ortalama: 5 üzerinden 2 - 5 Oy)
5