Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Kesin kayıt işlemleri

Eşref25.08.2015 - 18:46
2015-ÖSYS İLE ÜNİVERSİTEMİZE YERLEŞEN ADAYLARIN KESİN KAYIT İŞLEMLERİ

2015-YGS ve LYS sonucunda üniversitemizin herhangi bir bölüm/programına yerleşen adayların kesin kayıt işlemleri; ELEKTRONİK KAYIT (E-Devlet üzerinden) ve KESİN KAYIT(Şahsen başvuru) olmak üzere iki farklı şekilde yapılabilecektir.
Üniversitemize yerleşmiş olan öğrenciler bu iki kayıt yönteminden birisini tercih ederek yapmak zorundadır.Elektronik kayıt yapmış öğrencilerin kesin kayıt yapmalarına, kesin kayıt yapmış öğrencilerin de elektronik kayıt yapmalarına gerek yoktur.
Elektronik kayıt ve kesin kayıt işlemlerine yönelik detaylı açıklamalar ile kayıt sonrasına ait bilgilendirme http://erdogan.edu.tr/aday/ web sayfamızda yer almaktadır. Kayıt işlemlerini içeren bu duyuruyu dikkatlice okuyup kayıt öncesi ve sonrası yapılması gereken işlemler ile ilgili her adımı titiz bir şekilde yerine getirmeniz kaydınızın sorunsuz ve hızlı bir şekilde tamamlanmasını sağlayacaktır.
KAYIT TARİHLERİ

Elektronik kayıt (e-kayıt) tarihleri : 28 Temmuz – 05 Ağustos 2015
Şahsen kayıt (Üniversiteye gelerek kayıt yaptıracaklar) :03 – 07 Ağustos 2015 tarihleri arasında yapılacaktır.
Kayıt yeri adresi : Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörlüğü Fener Mahallesi Zihni Derin Yerleşkesi 53100 RİZE
ÖĞRENİM ÜCRETİ YATIRMA TARİHLERİ(İkinci Öğretim Öğrencileri İçin) :

Örgün öğretim (Gündüz I. Öğretim) öğrencileri katkı payı (harç) ödemeden kayıtlarını yapabileceklerdir.
Öğrenim ücretleri ikinci öğretim programları için zorunlu olup, 28 Temmuz – 07 Ağustos 2015 tarihleri arasında bulundukları il/ilçeden Türkiye’de bulunan herhangi bir Ziraat Bankası ATM lerinden "Öğrenci numarası ile" ödeyeceklerdir. Öğrenim ücretini ödemeyen öğrencilerin 2015-2016 eğitim öğretim yılı güz yarıyılı ders kayıtları yapılmayacağı için ders ve sınavlara katılamayacak ve öğrencilik haklarından yararlanamayacaklardır. (Öğrenci numaranızı http://ogr.rize.edu.tr/ogrenci/ogr0216/default.aspx internet adresindeki Öğrenci No Sorgulama linkinden öğrenebilirsiniz.Her öğrencinin ödeyeceği miktar banka kayıtlarına aktarılacaktır.)
ELEKTRONİK KAYIT VE KESİN KAYIT

1- ELEKTRONİK KAYIT (E-Devlet üzerinden)

Elektronik kayda özel yetenek sınavı ile öğrenci alan ve ön koşullu programlar hariç Üniversitemiz programlarına ( Turgut Kıran Denizcilik Yüksekokulu’nun Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu İlk ve Acil YardımProgramlarına yerleşen öğrenciler hariç) yerleşen öğrenciler elektronik kayıt (e-devlet üzerinden) yapabileceklerdir.
E-Devlet üzerinden elektronik kayıtlar (e-kayıt) 28 Temmuz- 5 Ağustos 2015 tarihleri arasında https://www.turkiye.gov.tr/ web adresinde “e-hizmetler” bölümü altında yer alan “Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı” başlığı altında “Üniversite E-Kayıt” seçeneğinden e-devlet şifresiyle kimlik doğrulaması yapıldıktan sonra gerçekleştirilecektir. E-Devlet şifresi almamış olan adaylar şifrelerini nüfus cüzdanlarının aslı ile bizzat PTT şubelerinden temin edebileceklerdir.

e-Devlet kapısı üzerinden kayıtlar aşağıda belirtilen işlem sırasına göre kayıtlar tamamlanacaktır.
https://www.turkiye.gov.tr/ adresi açılarak, sağ üst köşede bulunan Sisteme Giriş butonu tıklanır,
E-Devlet Şifresi, Elektronik İmza veya Mobil İmza ile giriş yapılır,
"e-Hizmetler" bağlantısı tıklanır,
Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı altında bulunan "Üniversite e-Kayıt" bağlantısı tıklanır,
Açılan sayfada kişisel bilgi güncelleme işlemi yapılır,
Açılan sayfada e-Kayıt alacak Üniversitelerin listesi açıldığında Devam Et" butonu tıklanır,
Ekrana gelen yerleştirme bilgileri ve Üniversite duyurusu incelenerek "Onaylıyorum" kısmına "Evet" yazılır,
Cep telefonunuza gelen "Doğrulama Kodu" ilgili alana yazılarak Devam Et" butonu tıklanarak kayıt tamamlanır,
Kayıt tamamlandığında açılan pdf formatındaki "Elektronik Kayıt Belgesi" nin çıktısı alınır,
Hizmete tekrar giriş yapılarak kayıt kontrol edilir.
Elektronik kayıt’ta öğrencinin yerleşme bilgileri ÖSYM verisinden alınacak olup. Milli Eğitim Bakanlığı sisteminden lise mezun bilgisi, Askeralma Dairesi Başkanlığı sisteminden askerlik durum bilgisi ve YÖKSİS Öğrenci verisi üzerinden başka bir denk programa dahil olup olmadığı kontrolünden geçirildikten sonra kayıt olabileceklerdir. Askerlik durumu kayıt olmalarına engel olmayacaktır. Ancak Milli Eğitim Bakanlığından lise mezuniyet bilgisi alınamayan öğrenciler Elektronik kayıt yapamayacak ve üniversitemize yönlendirilecektir.
Elektronik kaydını tamamlayan öğrenciler üniversiteye gelerek herhangi bir kayıt yaptırmayacak ancak kayıt olduklarını gösterir barkodlu çıktıyı "KAYIT BELGELERİ" ile birlikte 02 Ekim 2015 tarihine kadar kayıtlı oldukları akademik birime (Fakulte, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokulu) teslim ederek Öğrenci Kimlik Kartları ve Öğrenci belgelerini alabilirler. Belgelerini eksik getirenlerin ya da belirtilen tarihlerde belgelerini teslim etmeyen öğrencilerin kesin kayıt ve ders kayıtları yapılmayacaktır.
2- KESİN KAYIT (Şahsen başvuru)

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu İlk ve Acil Yardım Programı Ön Koşullu program olup, kesin kayıtlarını 05 Ağustos 2015 tarihinde Üniversite ve Devlet Hastanelerinden (YÖK yazısı) , sürücü belgesi almaya engel olmayan bir beden yapısı ve ruh sağlığına sahip olduklarını belgeleyen rapor ve diğer kayıt evrakları ile birlikte Üniversitemiz kayıt merkezine gelerek kayıt yaptırabileceklerdir. Bu programa yerleşen öğrencilerin boy ve kiloları üniversitemizde kurulacak komisyon tarafından ölçülecektir. Ön koşulda ki şartları sağlamaları, şartlardan herhangi birini sağlamayan öğrencilerin kayıtları hiçbir şekilde yapılmayacaktır.

(Bk. 233. Bu programa alınacak öğrencilerin, Üniversitelerin Tıp Fakültelerinden, sürücü belgesi almaya engel olmayan bir beden yapısı ve ruh sağlığına sahip olduklarını belgeleyen rapor almaları; program gereği 2. sınıfta araç kullanmalarının zorunlu olması sebebiyle kayıt tarihinde 17 yaşını tamamlamış olmaları; erkek öğrencilerde 1.65 m’den, kız öğrencilerde 1.60 m’den kısa olmamak, boy uzunluğunun santimetre olarak ifade edilen değerinin son iki rakamından en çok 5 fazla veya 15 noksan kilo ağırlığında olmak; kurtarma ve taşıma işlerinde iki kişilik bir ekipte çalışırken sedyedeki bir hastayı ekip arkadaşı ile birlikte taşıyabilecek beden ve fizik yeterliliğine sahip olmaları gerekmektedir.)

Turgut Kıran Denizcilik Yüksekokulu’nun Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Ön Koşullu program olup, kesin kayıtlarını 03-07 Ağustos 2015 tarihleri arasında Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğünden "Gemi Adamı Sağlık Yoklama Belgesi" ve diğer kayıt evrakları ile Üniversitemiz kayıt merkezine gelerek kayıt yaptırabileceklerdir. Bu programa yerleşen öğrencilerin boy ve kiloları üniversitemizde kurulacak komisyon tarafından ölçülecektir. Bu programa yerleşen öğrencilerin ön koşulda şartları sağlamaları ve üniversitemizde kurulacak komisyon tarafından yapılacak olan mülakat ve beden yeterliliği sınavlarında başarılı olmaları gerekir.

(Bk.294. Bu programa alınacak öğrencilerin yüzme, dalma, can kurtarma ve denize dayanıklı olma durumlarına engel teşkil edecek herhangi bir sağlık sorunları olmadığını, kayıt yaptıracak öğrenci adaylarının normal sağlık raporu yerine Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğünden "Gemi adamı Sağlık Yoklama Belgesi" ile belgelemeleri gerekir. Ayrıca bu programa başvurabilmek için yükseköğretim kurumunun aradığı bütün koşullara ek olarak; kayıt yapıldığı yılın 1 Temmuz tarihi itibariyle 24 yaşından gün almamış olmak (tashih yaşı kabul edilmez); reşit olmayanlar için veli göstermek; boyu erkek öğrencilerde 166 cm’den, kız öğrencilerde ise 160 cm’den az olmamak; boy uzunluğunun santimetre olarak ifade edilen değerinin son iki rakamından en çok 5 kg fazla veya 15 kg noksan ağırlıkta olmak; mülâkat ve beden yeterliliği sınavlarında başarılı olmak gerekir. Öğrenciler üniforma giymek zorundadırlar. Üniformalarının temini öğrencilere aittir.)

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Spor Yöneticiliği Bölümü’ne özel yetenek sınavı ile öğrenci alınmaktadır. Bu programların başvuru koşulları ve yetenek sınavı tarihleri, kayıt tarihleri ve birimin web sayfasında ve Üniversitemizin http://erdogan.edu.tr/ internet adresinde ilan edilir.
Konuyla ilgili yeni bir gelişme olması durumunda ayrıntılı duyuru Üniversitemiz web sayfasında yayınlanacaktır. Yeni bir duyuru yayınlanmaması durumunda yukarıda işlemlerin sırasıyla tamamlanarak elektronik kaydın gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Ayrıntılı bilgi için tıklayın : http://erdogan.edu.tr/aday/2015-osys-kayit-islemleri/

Linkback: https://www.buyuknet.com/recep-tayyip-erdogan-universitesi-kesin-kayit-islemleri-t45223.0.html

Etiket:

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

EvetHayır
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Kesin kayıt işlemleri
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Kesin kayıt işlemleri
(Ortalama: 5 üzerinden 3.3 - 3 Oy)
3