Telefonları açmadan pcye gösterme test point noktası aramaya son videolu anlatım

sempatik04.03.2014 - 23:39
Arkadaslar yaklaşık bir aydır konu üzerine çalışmalarım devam ediyordu nihayet sona yaklaştım. Bu yaptığım işlemi dünyada yapan yok. İlk olarak burada sizlerin kullanımına sunacağım bir haftadır altta belirttiğim telefonlarda defalarca deneyip test ettim sonuç harika. Yarın yada pazartesi akşamı detaylı anlatım ve video paylasacagim. Elimde s4 ve s4 mini cihaz olmadığı için  deneyemedim ama %99 o modellerde de işe yarar. S3 çift hatlıda farklı bir şekilde çözmüştüm anlatım mevcut  sitede .

Buradaki amaç telefonları açmamak ve telefonlarını açtıklari halde test noktasını bulamayan arkadaslara basit yoldan çözüm sunmak. Konuya başlıyorum:

REPLİKA TELEFONLARI SÖKMEDEN TELEFONU PC YE TANITMAK
SIII MİNİ MTKLARDA DENENDİ, SIII MTKLARDA DENENDİ, NOTE 2 MTKLARDA DENENDİ

ÇÖZÜNÜRLÜK FARKETMEZ, MTK MODELİ FARKETMEZ
GEREKLİ MALZEMELER
1) Telefonlarımızı pcye bağlamak için kullandığımız data kablosu.Üstteki resimde gördünüz, bu kablo kolayca yapılabilir. Usb kablosunu oradan kesip siyah kablo muhafazasını 3'er cm sıyırıyoruz. Bendeki kabloda kırmızı, beyaz, yeşil ve renksiz tel olan 5 adet uç var. Tüm kablolarda uç sayısı aynıdır ancak renkler farklı olabilir. Kırmızı renk daima + uçtur, kırmızı uçla işimiz olmayacak. Daha sonra aynı renk uçları tekrar birleştiriyoruz. Ben uçları lehimledim temassızlık olmasın diye. Artık kablomuz hazır. Şimdi yapacağımız işleme geldi sıra.
Bilgisayarımızda driverler kurulu olması lazım. Sp flash tools programını açıp scatter dosyasını gösteriyoruz. Sonra programda Format sekmesine tıklayıp alttaki resimde gösterdiğim gibi yapıp ok butonuna basıyoruz.
Sonra program alttaki gibi olucak.Resimlerdeki adımları yaptıktan sonra usb kabloyu önce pcye sonrada bataryası takılı olan telefonumuza bağlıyoruz. Daha öncede söylediğim gibi kırmızı uçla asla işimiz yok sıkıntı olmaması için bantlayabilirsiniz.
Yeşil ve siyah uçları birbirine değdiriyoruz ve bilgisayarımızdan bağlantı sesi gelicek. Bu işlemi birkaç kez deneyin kablorenkleriniz farklı olabilir. Siyah ve yeşil olmazsa diğer uçlarla da deneyin mutlaka pc görücektir.
Bilgisayar telefonu algıladıktan sonra flash tool telefonumuza format atacaktır. Format işlemi hata verirse tekrar takın.
Usb kabloyu telefona takarken ses kısma veya menü tuşlarına basılı tutarak takın.
Telefonumuzu artık pc tanıyor olacaktır. Bundan sonrası size kalmış.
Yarın inşallah videolu olarakta anlatım yapacağım arkadaşlar.

ÇİFT HATLI SIII'LERDE YAPMAK İSTEYENLER AŞAĞIDAKİ KONUYA BAKABİLİR.
http://cepnoloji.com/son-bomba-6575-cift-hat-test-point-telefonunuzu-acmadan-t22636.0.html

https://www.youtube.com/watch?v=qSEN7nHiPwE&feature=emb_title

Linkback: https://www.buyuknet.com/telefonlari-acmadan-pcye-gosterme-test-point-noktasi-aramaya-son-videolu-anlatim-t42779.0.html

Etiket:

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

EvetHayır
Telefonları açmadan pcye gösterme test point noktası aramaya son videolu anlatım
Telefonları açmadan pcye gösterme test point noktası aramaya son videolu anlatım
(Ortalama: 5 üzerinden 1.3 - 4 Oy)
4