tunus örgüsü bebek yeleği asıl örülür?

berceste5428.04.2014 - 00:29


Yapılışı:Önün yapılışı 30 zincir çekerek başlıyoruz. 21 sıra tunus örgü ördükten sonra 5 ilmek kol için kesiyoruz beş sıra daha örüyoruz yaka kesimine başlıyoruz sırasıyla 3,2,1,1,1 ilmek kesiyoruz başlangıçtan itibaren 44 sıra tunus örgü olunca kalan 17 ilmeğide kesiyoruz.Arkası 62 zincirle başlıyoruz yirmi iki sıra ördükten sonra her iki taraftan da 5 ilmek kesiyoruz arkada 44 sıra olunca bütün ilmekleri kesiyoruz. sonra tığla altını inci ile tığ yardımı ile istediğinin modeli koyabilirsiniz ben bu modelde yaptım.

Örümcekli yere başlamadan 5 tane 3lü trabzan örüyoruz sonra bir örümcek yapıp yeleğe batıyoruz sonra tekrar bir örümcek 3lü trabzan .....3lü trabzan bir örümcek 5li trabzan bu ilk sırada hiç inci kullanmıyoruz.

dönüşte 5li trabzan 2li örümcek sonra 3lü trabzanın üstüne inci gelecek ikili örümcek

üçüncü sıra incili olan yerlere sık iğne ikili örümceklerin üstüne 3lü trabzan gelecekPembe beyaz boleronun Yapılışı: Arkayı 76 ilmek ile başlıyoruz haroşe olarak 60 sıra örüyoruz.28 önler için ilmek ayırıp, 20 ilmeği yaka için kesiyoruz.Sonra yeleğin önlerine geçiyoruz 28 ilmekle 3 sıra haroşe örüyoruz. 8 ilmek (beyaz iple) yaka kısmı için haroşe olarak devam ediyor 12 ilmek pembe ile 8 ilmek kol tarafından beyaz iple haroşe olarak devam ediyor.Burda püf noktası pembe olan yer düz örgü yapıldıktan sonra kol tarafındaki beyaz 8 li haroşeye geçilmeden tekrar dönülüyor.Yuvarlaklığı vermek için.

*

Burada kol için 5 ilmek kesilişini gösterdim

*Linkback: https://www.buyuknet.com/tunus-orgusu-bebek-yelegi-asil-orulur-t42931.0.html

Etiket:
tunus örgüsü bebek yeleği  anlatımlı tunus  afgan örgüsü 

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

EvetHayır
tunus örgüsü bebek yeleği asıl örülür?
tunus örgüsü bebek yeleği asıl örülür?
(Ortalama: 5 üzerinden 1.3 - 4 Oy)
4