Türkler Denizcilerin Efendisi

Size enteresan bir hikayemi anlatayım.
Yaklaşık 1 yıldır bu mesleği yapıyorum.Bu kısa zaman içerisinde çok olaylara şahit oldum hem de aklın zorlanacağı ilginç ama komik olaylar.

Biz türkler gittiğimiz her limanda mutlaka derin izler bırakmışızdır.

Ginea Kamsar limanındayız, tarih 1998 i 1999 bağlayan yılbaşı gecesi. Akşam dışarı çıktık 5 ya da 6 kişiydik. Şöyle sazlardan yapılmış bir bara girdik. Yanımızda Cemal diye Rizeli bir arkadaşımız da var. Oturduk yiyip içiyoruz. Yanımıza 4 tane hoş, güler yüzlü bayan geldi ve güler yüzleriyle direkt olarak bize Türkçe küfür etmeye başladılar. Biz hayatımızda ilk olarak gördüğümüz bu kadınların neden bize küfür ettiklerini çözmeye çalışırken Cemal dediğim arkadaş onların dediği lafın aynısını onlara söyledi.
Bi baktım kadınlar aynı güler yüzle oturdular yanımıza. Tabi çok geçmeden öğrendik ki daha önce buraya gelen Türkler bu sözlerin İngilizce merhaba olduğunu ve Türk masasına gittiklerinde mutlaka bunu söylemelerini, bunun Türkler için jest olduğunu söylemişler.

O günü hayatımın sonuna kadar unutmayacağım, güzel ve eğlenceli günlerdi.


Linkback: https://www.buyuknet.com/turkler-denizcilerin-efendisi-t13765.0.html

 
Etiket:

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

Evet Hayır

Türkler Denizcilerin Efendisi
(Ortalama: 5 üzerinden 1.00 , 2 Oy)


Konu Hakkında Görüşün Nedir? Olumlu yada olumsuz Eleştirileriniz.


Turkiyenin baskenti neresidir. kucuk harfle yazin.:

Türkler Denizcilerin Efendisi

Türkler Denizcilerin Efendisi »Size enteresan bir hikayemi anlatayım. Yaklaşık 1 yıldır bu mesleği yapıyorum.Bu kısa zaman içerisinde çok olaylara şahit oldum hem de