Windows 7 sürümünde Windows XP Mode'u yükleme ve kullanma

tekyürek01.01.2014 - 23:38
Windows XP Mode'u kullanarak, Windows 7 Professional, Enterprise ve Ultimate sürümlerini çalıştıran bilgisayarlarda Windows XP için tasarlanmış programları çalıştırabilirsiniz. Windows XP Mode Windows 8'de desteklenmez.

Programlar hem Windows XP Mode'da hem de Windows 7'de çalışabilir.
Windows XP Mode nasıl çalışır?

Windows XP Mode, sanal işletim sistemi ve programları Windows 7 içinde açma yolu olmak üzere iki şekilde çalışır. Bir programa oldukça benzer şekilde Windows 7 masaüstünde ayrı bir pencere olarak çalışır, ancak tamamen işlevsel bir Windows XP sürümüdür. Windows XP Mode'da, sanki bilgisayarınız Windows XP çalıştırıyormuş gibi, bilgisayarınızın CD/DVD sürücüsüne erişebilir, programlar yükleyebilir, dosyaları kaydedebilir ve diğer görevleri gerçekleştirebilirsiniz.

Windows XP Mode'da bir program yüklerseniz, bu program hem Windows XP Mode'un programlar listesinde, hem de Windows 7 programlar listesinde görünür, böylece programı doğrudan Windows 7'den açabilirsiniz

Windows 7 Başlat menüsünde Windows XP Mode'da yüklenen programlar
Notlar

    Windows Vista ve Windows XP ile uyumlu programların birçoğu Windows 7 sürümünde sorunsuzca çalışır. Bir program çalışmıyorsa, öncelikle Program Uyumluluğu sorun gidericisini deneyin. Bu sorun giderici tüm Windows 7 sürümlerinde bulunur. Daha fazla bilgi için bkz. Program Uyumluluğu sorunu gidericisini açma.

    Windows XP Mode, Windows XP ile aynı destek yaşam döngüsünü izler (genişletilmiş destek 8 Nisan 2014 tarihinde sona erecektir). Daha fazla bilgi için bkz. Windows yaşam döngüsü bilgi sayfası.

    Windows 7 ile çalışan bazı donanımlar ve aygıtlar Windows XP Mode'da algılanmayabilir veya çalışmayabilir.

    Windows XP Mode, öncelikle iş yerlerinin Windows XP'den Windows 7'ye geçmesine yardımcı olması için tasarlanmıştır. 3B oyunlar gibi grafikleri yoğun olarak kullanan programlar ve TV tarayıcıları gibi donanımlara gereksinim duyan programlar için iyileştirilmemiştir.
    Windows Media Player'ı kullanarak Windows XP Mode'da müzik ve video yürütüyorsanız ve Windows XP Mode penceresine ekranı kaplatırsanız veya bu pencereyi simge durumuna küçültürseniz, Windows Media Player yürütmeyi durdurur. Kayıttan yürütmeye devam etmek için Windows Media Player'da Yürüt düğmesini Yürüt düğmesinin resmi tıklatın.
ayrıntılı bilgi için adres : http://windows.microsoft.com/tr-tr/windows7/install-and-use-windows-xp-mode-in-windows-7

Linkback: https://www.buyuknet.com/windows-7-surumunde-windows-xp-modeu-yukleme-ve-kullanma-t42510.0.html

Etiket:

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

EvetHayır
Windows 7 sürümünde Windows XP Mode'u yükleme ve kullanma
Windows 7 sürümünde Windows XP Mode'u yükleme ve kullanma
(Ortalama: 5 üzerinden 2.5 - 2 Oy)
2