Yasin Suresinden Sonra Okunacak Dua Yasin Duası ve Türkçe Okunuşu

Eşref27.04.2013 - 01:34

Yasin Suresinden Sonra Okunacak Duası Türkçe okunuşu ve arapça yazılışı


Yasin Suresi Bağışlama Duası

Euzübillahimineşşeytanirracim Bismillahirrahmanirrahim

Elhamdülillahi rabbil alemin vel akıbetül müttekin, vesselatü vessalamü ala resulüne Muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ecmain

Ya Rabbel alemin Ya Erhamerrahimin la ilahe illAllah kalbimi karartma La ilahe illAllah rızkımı azaltma
Kendi kapından başka kapı aratma Dünyada ve Ahirette bunaltma
Tükenmez sabır azapsız kabir cümlemize nasip eyle.BismiIIahirrahmanirrahim

Allahümme Rabbena ya Rabbena tekabbel minna inneke entessemiul alim. Ve tüb Aleyna ya Mevlana inneke enttevvabür rahim. Vehdina ve veffıkna ilel hakkı ve ila sıratın müstekıym. Bi bereketi hatmil kur'anil azim. Ve'fa anna ya kerim. Vağ fir lena zünübena bi fadlike ve keramike ya ekramin ve ya erhamerrahimin.

Yasin Suresi duası anlamı


Ey yerlerin ve göklerin sahibi on sekiz alemin kalbine nazar eden yüce Allah. Sayılı nefeslerin tükeneceğine, her şeyin sana döneceğine inanıyor, huzuruna geldik mümin gitmek istiyoruz, bu lütfu bizden esirgeme Ya RabbiYüce peygamberlerimizin şefaatine bizleri de nail eyle Ya Rabbi Yapılan dualarımızı kabul eyle Ya Rabbi Kuranı elden ele dilden dile ulaştıranlarında ruhlarına hediye ettik sen kabul eyle vasıl eyle Ya Rabbi. Evlerimizde okunan yüce Yasin Şerif hürmetine sıkıntılardan ve cümle alem sıkıntılarından sen kurtar Ya Rabbi Ölmüşlerimizin ruhlarını şad et Ya Rabbi

Sübhane rabbike rabbil izzeti amma yesifun. Veselamün alel mürselin. Velhamdülillahirabbil alemin. El Fatiha.

Yasin Suresi Duası Arapça


*Yarabbim Ey bizi yoktan var eden varlığından haberdar eden Allahımız,
okunmuş olan Kur-Anı Kerimi Yasin-i Şerifi Evradiyeyi Tebareke ve Amme süresini kabul makbul eyle.

Peygamberimiz Aleyhisselam Efendimiz hazretlerinin mübarek latif ruhuna hediye eyledik Ahirette şefaatini Cennette komşuluğunu cümlemize nasip eyle Bütün peygamberlerin ruhuna hediye ettik hepsini haberdar eyle Yarabbi Cümlemizin ecdadımızdan ahirete intikal edenlerin ruhuna hediye ettik Vasıl eyle

Yarabbi ruhlarını şad mestur taksiratlarını af ve mafiret eyle kabirlerini Pirnur makamlarını Cennet eyle.
Yarabbi Vücudumuzu kaim nimetlerimizi daim sıhhatımızı müdavim evlatlarımızı alim eyle Yarabbi Ağzımıza tat vücudumuza sıhhat evlatlarımıza itaat lütf eyle Yarabbi Fakirlik gelmeden evvel nimetin meşguliyet gelmeden evvel boş vaktin, ihtiyarlık gelmeden evvel gençliğin, hastalık gelmeden evvel sıhhatin, ölüm gelmeden evvel hayatın kıymetini bilmeyi bizlere lütf eyle Yarabbi Amentüye tam inanan kalbi aşkın ile yanan seherlerde erken kalkan fevzü ilahine konan kullarından eyle.

Yarabbi Zalim nefse dirgen vuran bir ömürlük dosyasını güzel amellerle dolduran kullarından eyle Yarabbi Kabetullaha hazır olan kullarından eyle Yarabbi Her yerde haddini bilen gönül aynasını silen, mahşerde el ağlarken beraat edip yüzü gülen kullarından eyle Yarabbi Lüftu İlahine eren iman ile can veren firdevs cennetine giren orada cemalini gören kullarından eyle Yarabbi Dertli kullarına deva borçlu kullarına eda, hastalara şifalar nasip eyle Yarabbi Senin indinde kabul kullarının hürmetine bizim de şu anda yaptığımız duayı kabul ve makbul eyle.

Burada bulunan Kur-an okuyan dinleyenlerinde bütün ölmüşlerinin ruhuna hediye ettik kabul eyle Yarabbi Özellikle ev sahibinin annesinin, babasının ve bütün akrabalarının ruhuna hediye ettik kabul eyle.

Yarabbi Allahım bizi af eyle her derdimizi def eyle rızkımızı bol eyle, kabrimizi nur eyle Yarabbi Evvelim Allah ahirim Allah kalbimde Beytullah LailaheillAllah Muhammedün Resulullah Eşhedü ve Resülühü diyerek çene kapatmak nasip eyle Yarabbi Allahım şeytanın şerrinden kabirdeki yılanlardan çıyanlardan ölümün dehşetinden kabirin vahşetinden sıratın zulmetinden muhafaza eyle Ölümün hayırlısı üç ayların birisi Yasinin yarısını okurken ölmek nasip eyle.

Yarabbi Yarabbi tekrar Yarabbi Vağfirlena Zunübenna altı nesne ver bana biri iman, biri Kur-an, biri rahmet biri cennet, biri nasip, biri kısmet Bu altı nesneyi müşşeref eyle Yarabbi Yarabbi dualarımızı Beytullahta yapılan dualara ilhak ile kabul eyle Hz Muhammed Peygamberimizin mübarek hürmetine erenler evliyalar şehitler hürmetine sana yalvaran yaralı gönüller hürmetine arşı alanın altına yazılan isimler hürmetine kürsünün üzerine yazılan isimler hürmetine kabul eyle Yarabbi Amin

Sübhane Rabbike Rabbil İzzeti Amme Yesüfun Ve Selamün Alel Mürselin Velhamdülillahi Rabbil Alemin El Fatiha Meas Selavat.

Linkback: https://www.buyuknet.com/yasin-suresinden-sonra-okunacak-dua-t40647.0.html

Etiket:
yasin bağışlama duası  yasinden sonra okunacak dua ve sureler 

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

EvetHayır
Yasin Suresinden Sonra Okunacak Dua Yasin Duası ve Türkçe Okunuşu
Yasin Suresinden Sonra Okunacak Dua Yasin Duası ve Türkçe Okunuşu
(Ortalama: 5 üzerinden 2.5 - 4 Oy)
4