Arı ile kuşun hikayesi 1. Sınıf

tarantula90116.03.2024 - 01:56
Bir zamanlar, güneşli bir bahar sabahında, arılarla kuşlar arasında sıcak bir dostluk vardı. Arılar, çiçeklerden nektar toplarken, kuşlar da dallarda neşeli şarkılar söylüyordu.

Bir gün, küçük bir arı, adı Şekerdi, bahçedeki çiçeklerden birine kondu. O kadar meşguldü ki, çevresinde neler olup bittiğini fark etmedi. Tam o sırada, yakındaki bir dalda oturan minik bir kuş, adı Melodi, Şeker'i izlemeye başladı.

Merakla yaklaşan Melodi, Şeker'e sordu: "Merhaba! Ne yapıyorsun burada?"

Şeker, kibarca cevapladı: "Merhaba! Ben arıyım ve bu güzel çiçekten nektar topluyorum. Senin adın ne?"

Melodi sevinçle cevapladı: "Ben Melodi, bir kuşum. Seninle tanıştığıma çok memnun oldum! Nektar toplamak nasıl bir duygu?"

Şeker, gülümseyerek anlattı: "Nektar toplamak çok keyifli! Çiçeklerin tatlı özü beni besler ve kovanıma geri dönüp ballar yapmamı sağlar. Ayrıca çiçeklerin güzelliği de beni her zaman mutlu eder."

Melodi, hayranlıkla dinledikten sonra şöyle dedi: "Ne harika bir iş! Ben de şarkı söyleyerek insanlara mutluluk veriyorum. Belki birlikte bahçede hem nektar toplarız hem de şarkılarımızı paylaşırız."

Şeker sevinçle kabul etti ve böylece arı ile kuş, bahçede hem çalışıp hem de eğlenerek harika bir dostluk kurdu.Linkback: https://www.buyuknet.com/ari-ile-kusun-hikayesi-t48219.0.html

Hikaye yazarına destek olmak için hikaye kitabını Satın alabilirsiniz.

Eserlerle ilgili olarak verilen tüm bilgiler, yapılan tüm alıntılar tanıtım amaçlıdır.
Etiket:

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

EvetHayır
Arı ile kuşun hikayesi 1. Sınıf
Arı ile kuşun hikayesi 1. Sınıf
(Ortalama: 5 üzerinden 2.5 - 2 Oy)
2