avea geçerlilik süresi ve hat iptal sureci

Eşref11.11.2010 - 20:53
Faturasız hatların geçerlilik süresini koruyabilmesi için düzenli olarak yükleme yapılması gerekmektedir. Son yükleme tarihine göre belirlenen Aktif Süre ve Pasif Süre aşağıdaki şekildedir.

Aktif Süre (180 gün): Son yükleme tarihinizden itibaren, 180 gün süresince hattınız hem arama yapmaya hem de çağrı almaya açık olur. 180 günün sonunda tekrar yükleme yapmamışsanız, hattınız dış aramalara kapatılır ve 90 günlük pasif süre uygulaması başlar.

Pasif Süre (90 gün): Pasif süre boyunca hattınız dış aramalara kapalıdır, sadece hattınızdan çağrı alabilirsiniz. Tekrar arama yapabilmek için yükleme yapmanız gerekmektedir.

Pasif sürenin bitimine kadar hattınıza yükleme yapmamanız halinde ise, hattınız tamamen kapatılır ve söz konusu hatta ilişkin Abonelik Sözleşmeniz iptal edilir. Söz konusu hattınızı adınıza yeniden tahsis ettirip kullanabilmeniz için, hattın kapatılmasını takip eden 6 ay içerisinde bir Avea İletişim Merkezine (AİM) giderek yeni bir abonelik sözleşmesi imzalamanız ve abonelik ile ilgili belgeleri ibraz etmeniz gerekmektedir. Sözleşmenin feshi ve hattın kapatılmasından itibaren 6 aydan fazla bir süre geçmiş ise, kapatılan hattınıza ilişkin aynı numarayı tekrar alabilmeniz garanti edilemez.

avea


Linkback: https://www.buyuknet.com/avea-gecerlilik-suresi-ve-hat-iptal-sureci-t31782.0.html

Etiket:
avea geçerlilik süresi ve hat iptal sureci 

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

EvetHayır
avea geçerlilik süresi ve hat iptal sureci
avea geçerlilik süresi ve hat iptal sureci
(Ortalama: 5 üzerinden 2.5 - 2 Oy)
2