Donanımdaki sorunu bulma yöntemi

Bilgisayarınızda herhangi bir ciddi sorunla karşı karşıya kaldığınızda, bunun kasanızın içerisindeki sayısız donanımdan bir tanesiyle ilgili olabileceğini bilirsiniz.

Genellikle fanlar, sabit diskler, işlemci ve grafik işlemciler gibi hareket eden ve ısınan bileşenler, sorunun en sık çıktığı noktalar olarak düşünülür. RAM ve SSD diskler de, üzerlerine sürekli tekrar yazıldığından bozulmaya elverişli bileşenler arasındadırlar.

Windows 7 ve 8'de sorunlu donanımı bulma

Kaynak ve Performans İzleyici

Win+R klavye kısayolunu kullanarak Çalıştır penceresini açın ve perfmon /report yazıp Tamam'a tıklayın. Yani çalıştıra perfmon /report yazın cıkan alanı calıstırın. Yeni bir pencere açılacak ve veri toplanmaya başlanacaktır.

Yaklaşık bir dakika süren bu işlemin ardından karşınıza ayrıntılı bir rapor çıkacak. Raporda "Tanılama sonuçları - uyarılar ve kaynak özeti" bölümüne göz atın. Buradaki uyarılara dikkat edin. Kırmızı, sarı ve yeşil renkli özet bilgileri, sisteminizle ilgili uyarıları incelemenizi kolaylaştıracak.Linkback: https://www.buyuknet.com/donanimdaki-sorunu-bulma-yontemi-t40766.0.html

 
Etiket:

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

Evet Hayır

Donanımdaki sorunu bulma yöntemi
(Ortalama: 5 üzerinden 1.00 , 2 Oy)


Konu Hakkında Görüşün Nedir? Olumlu yada olumsuz Eleştirileriniz.


Turkiyenin baskenti neresidir. kucuk harfle yazin.:

Donanımdaki sorunu bulma yöntemi

Donanımdaki sorunu bulma yöntemi »Bilgisayarınızda herhangi bir ciddi sorunla karşı karşıya kaldığınızda, bunun kasanızın içerisindeki sayısız donanımdan bir tanesiyle