Klavyede Yaklaşık işareti (~) nasıl yapılır?

tarantula90102.05.2013 - 20:31
Klavyede Yaklaşık işareti,  (~)  Tilde işareti nasıl yapılır  anlatımı. Tilde işareti Karakter eşleminde UniCode  007E karakter karşılığı ile bilinmektedir. Excel üzerinde formüllerde özel karakteri hesaplamada kullanılır, Server üzerinde kullanıcı sayfalarını belirlemek için kullanılır. İspanyol alfabesinde ny diye telafüzlarda N harfi üzerinde kullanılır.Ascii Kod olarak ise Alt + 0126  karakterine de eşittir.

*   

Klavyede Yaklaşık işareti,  (~)  Tilde işareti nasıl yapılır  yöntemleri:

1: Yöntem:

Tilde (yaklaşık) ~ işaretini [ALT GR] tuşunu basılı tutarak ü tuşuna basın, ardından Alt gr ve "ü" tuşunu bırakın yaklaşık (tilde) işareti ortaya çıkacaktır. Eğer yaklaşık işareti çıkmazsa tuşları bıraktıktan sonra ü yada farklı bir tuşa tekrar basıp bırakın yaklaşık işareti ortaya çıkacaktır.

2. Yöntem:

Bunun için Klavyede "ALT" Tuşuna basılı tutup Klavyenin 0126 tuşlarına basıp her iki tuşu bıraktığınızda Tilde işareti çıkacaktır.

Alt tuşu klavyede bulunan Space tuşunun solunda bulunan tuştur.3. Yöntem:

Tilde ( ~ ) işaretini oluşturmak için ise bilgisayarımızda bulunan "Karakter Eşlemi"  bölümünden "Başlat > Tüm programlar > Donatılar  > Sistem Araçları > karakter eşlemin" den 007E kodu bularak çıkartabilirsiniz.

Not: Klavyenizin Space tuşunun en sağında bulunan ALT GR tuşuna basılı tutarak ü tuşuna basmanız gerekiyor.

Linkback: https://www.buyuknet.com/klavyede-yaklasik-isareti-nasil-yapilir-t40763.0.html

Etiket:
eşit yaklaşık işareti  Yaklaşık işareti yapma  Yaklaşık işareti klavye  yaklaşık işareti nasıl yapılır  tilda işareti yapma  mac yaklaşık işareti  denk işareti 

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

EvetHayır
Klavyede Yaklaşık işareti (~) nasıl yapılır?
Klavyede Yaklaşık işareti (~) nasıl yapılır?
(Ortalama: 5 üzerinden 2.4 - 19 Oy)
19