En Kullanışlı İtfaiye araç ve modelleri

tarantula90103.04.2017 - 00:04
       İnsanlar can ve mal güvenliklerini sağlamak amacıyla  bazı tedbirler almak durumundadırlar.  Herhangi bir doğal afetin ne zaman başımıza geleceğini bilmediğimizden alınacak önlemler sayesinde hayat kurtarmış oluruz.  Doğal afetlerden biri olan yangın için de gerekli önlemlerin alınması gerekmektedir.  Bu önlemleri vatandaşları yerine belediyelerin alması gerekmektedir.  Bu da yeteri kadar itfaiye aracının olmasıyla gerçekleşir.  İtfaiye araçları yangın söndürmek için kullanılan araçlardır.

       İlk itfaiye aracı su depolarıyla donatılmış olan el tulumbalarından oluşuyordu ve kullanımı hayvan veya insan gücüyle sağlanıyordu.  Çok büyük yangınlarda elden ele kovalar taşınarak depolar dolduruluyordu. Ancak bu yöntem oldukça zor ve tehlikeliydi. Çünkü yangının söndürebilmek amacıyla çok yakından müdahale edilmesi gerekiyordu. Ancak 19. yüzyılda çıkan daha güçlü tulumbalar tampon kurtarma vinci sayesinden bu durumun önüne geçildi. Ardından buhar makinesiyle çalışan tulumbalar kullanılmaya başlandı. Hatta 1871 yılında büyük Chicago yangınında bu tulumbalar kullanıldı.

     20. yüzyılın başında daha da gelişen itfaiye araçları içten yanmalı motorlarla donatılmaya başlandı. Günümüzdeki araçlar ise güçlü bir pompa, 300 metreye yakın uzunlukta bir hortum ve su bulunmayan bölgelerde çıkabilecek yangınlarda kullanılması için bir su tankından oluşmaktadır. Aynı zamanda araç motorları su pompalarına güç sağlamaktadır.

     İtfaiye araçları pek çok farklı özelliğe sahip olmalıdır çünkü yangının nerede çıkacağı belli değildir. Bu yüzden itfaiye araç monitörlerii de çok önemlidir. Tüm bölgeler için gerekli itfaiye araçlarının üretimini ülkemizde Volkan İtfaiye yapmaktadır. Şehir tipi araçlar, merdivenli araçlar, havaalanı araçları, kırsal ve arazi araçları olmak üzere birçok farklı tipte itfaiye aracı üretimi yapan Volkan İtfaiye, bunların yanında pompa, monitör ve çıkrık gibi aracın en küçük malzemelerinin üretiminde de rol almaktadır. Müşterilerine birçok yenilik ve gelişme sunan Volkan İtfaiye, 7/24 erişilebilirlik garantisi ile yurtiçi ve yurtdışı yedek parça ve servis garantisi sunuyor.

Linkback: https://www.buyuknet.com/en-kullanisli-itfaiye-arac-ve-modelleri-t46350.0.html

Etiket:
itfaiye modelleri  itfaiye araçları 

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

EvetHayır
En Kullanışlı İtfaiye araç ve modelleri
En Kullanışlı İtfaiye araç ve modelleri
(Ortalama: 5 üzerinden 1.3 - 4 Oy)
4