En güzel cami avizesi modelleri ve fiyatları

tarantula90101.04.2017 - 23:57
     Camiler, Müslümanlar için oldukça önemli bir yere sahiptir. İslam dinine mensup binlerce kişinin ibadetlerini gerçekleştirebilmeleri için gittikleri camiler, Türk kültürü açısından da oldukça önemlidir. Özellikle asırlar öncesinde inşaa edilen ve hala var olan camiler sadece Türkler tarafından değil farklı ülkelerden gelen pek çok turist tarafından da ziyaret edilmektedir. Hem kültürel açıdan hem de dini açıdan kullanılan bütün camilerde önemli olan bazı noktalar vardır. Bu noktalar caminin mimarisi, desenleri, cami halısı ve cami avizesi seçimleridir.

     Caminin desenleri, cami halısı seçimleri ve cami avizesi modelleri kültürel açıdan değerlendirildiğinde göz alıcı olmalıdır. Bu daha çok ziyaretçinin gelmesini ve kültürümüzü tanımasını sağlar. Hatta tarihi cami aydınlatmalarında Selçuklu ve Osmanlı döneminde kullanılmış olan avizeler günümüzde hala kullanılmaktadır. Ancak ibadet amaçlı kullanılacak camiler için aynısını söylemek mümkün değildir. Cami desenleri, cami halıları ve avizeleri çok gösterişli olduğu durumda ibadet eden kişilerin dikkatinin dağılmasına sebep olabilir. Ayrıca gereksinimler doğrultusunda seçilmesinde de fayda vardır. 

     Avize seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken birkaç nokta vardır. Öncelikle avizenin teknik özelliklerinin üzerinde durulmalıdır. Camiler inşaa edilirken belli bir standartta değil büyüklü küçüklü pek çok farklı yapıda inşaa edilmektedir. Bu yüzden avize seçiminde caminin boyutlarına önem verilmelidir. Gereğinden büyük veya gereğinden küçük bir avize seçimi aydınlatmanın beklendiği seviyede olmamasına sebep oluyor. Bu yüzden camiyle uyumlu ebat seçilmesine özen gösterilmelidir. Ayrıca avize malzemelerinin de kaliteli olması gerekiyor. Herhangi bir düşme veya kırılma ciddi problemlere yol açabilir.

     Eğer avize seçimini belli kalıplar doğrultusunda değil, istenen şekillerde üretilmesi isteniyorsa Safir Avize bu isteklerin tam karşılığını verecektir. Cami avizesi modelleri konusunda pek çok çeşitliliğe sahip olan Safir Avize, cami avize fiyatlarıkonusunda da oldukça geniş bir skalaya sahiptir.

Linkback: https://www.buyuknet.com/en-guzel-cami-avizesi-modelleri-ve-fiyatlari-t46347.0.html

Etiket:

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

EvetHayır
En güzel cami avizesi modelleri ve fiyatları
En güzel cami avizesi modelleri ve fiyatları
(Ortalama: 5 üzerinden 2.5 - 2 Oy)
2