Göz altı kırışıklıkları için doğal maske tarifi

devilcocuk08.10.2013 - 21:00
Göz çevresi kırışıklıkları için ekmek maskesi:

 Bir miktar hafifçe ısıtılmış bitkisel yağ veya eritilmiş tereyağının içine beyaz ekmek kırıntılarını atarak lapa haline getirin. Birkaç kat yapılmış gazlı bezin üstüne lapayı yayın ve tüm gözünüzün üzerine kapatıp 20-25 dakika bekletin. Sonra sıcağa yakın ılık su ile yıkayın..Aynı şekilde beyaz ekmek kırıntılarını bir miktar sütün içinde 5 dakika kadar ıslatın ve göz altları da dahil tüm göz çevrenize gazlı bezin içine koyarak tampon yapın. 15 dakika sonra soğuk çaya batırılmış pamuk ile gözlerinizi silin.


 
Göz çevresindeki cildi nemlendirmek için maske:

1 adet yumurtanın sarısına 1 tatlı kaşğı zeytinyağı katın ve karışımı parmak uçlarınızla göz çevrenize sürün. 15 dakika sonra ılık su ile yıkayın.


Genel olarak, tereyağı ve bitkisel yağlar göz çevresi kırışıklıkları için iyi bir kocakarı ilacıdır. Örneğin, tereyağı gece kremi ​​olarak da kullanılabilir. Sadece gözlerinin çevresindeki deriye gece yatarken az bir miktar tere yağını parmak uçlarınızla hafif şekilde sürün. Sabah yüzünüzü yıkayın.

Göz çevresi kırışıkları için tereyağlı krem tarifi: 1 yemek kaşığı kuru papatya çiçeği ve 1 yemek kaşığı kuru ıhlamur çiçeğinin üzerine 1 kahve fincanı kaynar su dökün ve 15 dadika bekletin. Daha sonra içine 1 yemek kaşığı oda sıcaklığında yumuşamış tereyağı ve varsa 1 çay kaşığı hintyağı koyup pürüzsüz bir püre haline gelinceye kadar çatal ile ezin.

Yatmadan önce göz çevresine krem gibi sürün. Bu karışımı 5 gün buzdolabında saklayarak kullanabilirsiniz.


Göz altı kırışıklıkları için  besleyici maske :

Yarım yumurta sarısı ve 1 çay kaşığı erimiş bal ve1 tatlı kaşığı yulaf unu ekleyin. İyice karıştırın. Gözlerinizin altına rahatça sürülecek kıvamda olup olmadığını kontrol edin. Eğer katı olduğunu düşünüyorsanız yumurtanın kalan sarısını da ekleyin ya da ılık süt ilave ederek biraz inceltin. İnce bir tabaka halinde göz altınıza sürün. 10 dakika bekledikten sonra ılık su ile ve nazikçe göz altlarınızı yıkayın.Göz altı kırışıklıkları için  besleyici maske 2 :

Aynı miktarda yakmadan eritilmiş tereyağı ile olgun muz püresini karıştırın. Tam göz altlarınıza yerleşecek şekilde göz makyajı pamuğuna bir miktar karışımdan koyarak  sırtı yatar vaziyette 20-25 dakika bekleyin ve ılık su ile nazikçe durulayın.


Göz kapağının cildini nemlendirmek için maske:

 1 yumurtanın sarısını, 1 tatlı kaşığı önceden eritilmiş balı, 2 tatlı kaşğı ılık sütü ve 1 tatlı kaşığı yağlı kremayı karıştırarak göz kapaklarınız ve göz altınız dahil tüm göz çevrenize uygulayın. 10 - 15 dakika bekledikten sonra ılık süte batırılmış pamuk yardımıyla nazikçe silin.

Linkback: https://www.buyuknet.com/goz-alti-kirisikliklari-icin-dogal-maske-tarifi-t42341.0.html

Etiket:
göz kırışıkları  göz altı kırışık  göz alt kırışmalar  göz çevresi kırışıklığı maskesi 

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

EvetHayır
Göz altı kırışıklıkları için doğal maske tarifi
Göz altı kırışıklıkları için doğal maske tarifi
(Ortalama: 5 üzerinden 2.5 - 2 Oy)
2