iOS 8 Cihaza Cydia Nasıl Kurulur?

yeninesil22.02.2015 - 22:37

Bilindiği üzere, iOS 8-8.1 kullananlar için sevindirici haber Çinli Pangu ekibinden gelmiş ve iOS 8.1 Jailbreak iOS 8 kullanıcıları için yayınlanmıştı. Ne yazık ki, jailbreak aracı olan Pangu yayınlanmış olsa da, cihazınıza jailbreak yaptığınızda, daha önceki konularımızda da bahsettiğimiz üzere, Cydia cihazlarımıza otomatik olarak eklenmiyor. Neyse ki bu konuda Cydia yapımcısı Saurik ile Pangu ekibinin ortak görüşmeleri sonucunda Cydia'nın manuel olarak cihaza eklenmesini sağlayacak bir yöntem geliştirildi.

Aşağıdaki adımları izleyerek jailbreak yapmış olduğunuz cihazınıza kolay bir şekilde Cydia ekleyebileceksiniz.

Adım 1: Buraya tıklayarak nasıl yapıldığını öğrenmek suretiyle cihazınıza Jailbreak yapın.

Adım 2: iOS cihazınızda bulunan Pangu uygulamasını kullanarak cihazınıza OpenSSH eklentisini kolay bir şekilde kurun.

Adım 3: Buraya tıklayarak bilgisayarınıza CyberDuck SFTP aracını kurun.

Adım 4: iOS cihazınızdan Ayarlar > Wi-Fi yolunu izleyerek, kablosuz internete bağlı olan cihazın Wi-Fi IP adresini bağlandığınız ağın sağ tarafında bulunan 'i' harfine dokunarak IP adresini bulun.

Adım 5: CyberDuck uygulamasını açın ve iOS cihazınıdaki bu IP adresini yazmak suretiyle iOS cihazınıza bağlanın.


Adım 6: Buraya ve buraya tıklayarak gerekli Cydia dosyalarını indirin ve WinRar ile çıkardığınız dosyaları daha sonra CyberDuck aracılığıyla iOS cihazınıza gönderin.

Adım 7: CyberDuck uygulaması açıkken, Go > Send Command yolunu izleyin ve açılan komut penceresine aşağıdaki komutu yazın:
Kod: [Seç]
dpkg -install cydia-lproj_1.1.12_iphoneos-arm.deb cydia_1.1.13_iphoneos-arm.debAdım 8: Tekrar Go > Send Command komutlarına tıklayın ve reboot yazarak Send yazan kısma tıklayın. Bu işlem iOS cihazınızın yeniden başlatılmasını sağlayacaktır.

Yukarıda anlattığımız işlemleri sırasıyla ve düzgün bir şekilde yapmanız halinde, cihazınız yeniden açıldığında ana ekranınızda Cydia ikonunu görebileceksiniz. Cydia ikonuna dokunarak jailbreak dünyasına hızlı bir adım atmış olacaksınız.

Siz bu işlemleri tamamlayarak cihazınıza jailbreak yapabildiniz mi? Yapamadıysanız takıldığınız yerleri sorun biz cevaplayalım!

Linkback: https://www.buyuknet.com/ios-8-cihaza-cydia-nasil-kurulur-t44279.0.html

Etiket:

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

EvetHayır
iOS 8 Cihaza Cydia Nasıl Kurulur?
iOS 8 Cihaza Cydia Nasıl Kurulur?
(Ortalama: 5 üzerinden 2.5 - 2 Oy)
2