İzmir

Birikim Gayrimenkul18.12.2014 - 08:46
İZMİR
İstanbul’u bilenler ve yaşayanlar çok iyi bilirler ki; gerçekten başka İstanbul yoktur.Büyükşehir mantığı ile, diğer şehirlerden de İstanbul’a yakın bir yaşam beklerler, ama sadece beklemek ile kalırlar.Her ne kadar İstanbul’ un ciddi kalabalık ve trafik keşmekeşi olsa da İstanbul, İstanbul dur. Bu pencereden bakıldığında, İstanbul dışında, yaşayacak şehir yoktur.

Ancak; İzmir’ i bunun dışında tutmak lazım.1980’lerin İstanbul unu andıran şehir yaşantısına sahip olan şehirde en büyük özellik, şehrin insanlarının modernliği sayılabilir.Alt yapısı yeni yapılmaya başlayan şehir de yer altı ve yer ustu metrosu ile ulaşım sorunu neredeyse ortadan kaldırılmış durumda. Futbola ve basketbola olan ilgisi, şehrin iki yakasındaki tatlı rekabet, şehrin en önemli dinamiklerinden bir kaçı. Kentsel dönüşüme çok önce ve hızlı başlamış olan İzmir’ de şehir büyümesini kontrol altında tutmak yeni ve sağlam ve güvenilir yapılarda yeni bir şehir oluşturma hayali çok uzak değil.Trafik sorunu hiç olmayan şehirde, eviniz ile işinizin arasında mesafe ne olursa olsun 30 dakika içerisinde İzmir’ in her noktasına ulaşma şansına sahipsiniz.Tam bir öğrenci şehri olan İzmir de 10 dan fazla üniversite ile gençlere yeni yaşam olanakları sağlıyor . İnşaat kalitesiyle, İstanbul’u zorlayan şehir proje konseptler ile de, yeniliklere açık durumda.

Şehrin konut anlamındaki en büyük iki artısı, kira geri dönüşleriyle gayrimenkulün yaklaşık 15 sene civarında kendini amorti ediyor olması ve m2 birim fiyatlarının aldığınız kaliteye göre gerçekten çok uygun olması sayılabilir.Uzun vade de projelerin fiyat artışlarının bu mertebelerde kalmayacağını düşünerek, hem alırken uygun fiyata aldığınız evleri, iyi fiyat ile kiraya verebilecek, hem de gerçekçi satış fiyatlarıyla da büyük kazançlar sağlayacaksınız.İzmir de yaşarken her anınızı bir tatil beldesinde yaşarcasına bir hayata sahipsiniz. İnsanların tüm sene çalışarak sadece bir kaç hafta için geldiği tatil beldelerin tamamı, İzmir’in küçük odalarıdır. Yatırım ve kazanç alternatifi olarak değerlendireceğiniz şehirde ,modern bir yaşantı yaşama imkanına da sahipsiniz.


Linkback: https://www.buyuknet.com/izmir-t43905.0.html

Etiket:

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

EvetHayır
İzmir
İzmir
(Ortalama: 5 üzerinden 2.5 - 2 Oy)
2