Yatırım Yapmak

Birikim Gayrimenkul17.12.2014 - 08:52
YATIRIM YAPMAK

Projeden ev almak, müteahhitten ev almak, hayatınızın yatırımı yapmak öyle kolay değil. Silivri’den-Tuzla’ya kadar uzanan şehirde binden fazla projede, her müşteriye, her fiyattan ev sahibi olma fırsatı sunan firmalar, kısa yoldan zengin olma hayaline kapılan toplumuzun en büyük rüyasıdır. Türkiye’de denetleme sistemi maalesef gelişmemiş olduğundan iş yapan müteahhitler gereğince denetlenemiyor.

Yaptığı projenin:İnşaat bütçesi, firmanın finans durumu, firmanın gelir-gider tabloları, devlet tarafından çok iyi incelenmeli. Firmaların İstediği satışlar gerçekleşmediği takdirde, taahhüt ettiği işi bitirememe durumunda müteahhidin garantörlük durumu nedir.

Ya da başka bir deyişle müşterinin bu yatırım sevdasından aldığı risk nedir.

Aslında devlet tarafından denetlenmesi gereken:Firmanın sadece marka değeri ve öz varlığı değildir.

Firmaları sadece marka varlığıyla değerlendirmenin ne kadar yanlış olduğunu dünya devlerinin ekonomik krizlerde nasıl döküldüğünü defalarca gördük. Devletin en kısa zamanda firmaların denetimini eline alması gerekir. Firmaların gücünü, sermayesini ve alacağı riskleri tespit edip taahhüt ettiği projelerin ne büyüklükte olacağını sınırlaması lazım. Koskoca bir toplumu geleceği kişilerin kişisel inisiyatiflerine bırakılmamalıdır.

Yoksa orta vadede ülkemizde ki kısa yoldan zengin olma çabası binlerce konut mağdurunun oluşmasıyla hüzünlü bir şekilde son bulacak.


Linkback: https://www.buyuknet.com/yatirim-yapmak-t43902.0.html

Etiket:

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

EvetHayır
Yatırım Yapmak
Yatırım Yapmak
(Ortalama: 5 üzerinden 2.5 - 2 Oy)
2