Rize'de gezilecek yerler

forget30.07.2017 - 22:09

Rize'de Gezilip görülmesi gereken yerler nerelerdir?


Rize'ye yeni geldim acaba neleri gezmeliyim diyorsanız bu yazı tam size göredir.Bu anlattıklarımı okursanız hem zaman kaybı yaşamayıp hem de güzel bir Rize turu atmış olursunuz.

Rize'ye öncelikle turla geldiyseniz otelinizi ayarlamışlar'dır. Eğer arkadaşlarınızla yada ailenizle birlikte gelmişseniz otel nerelerde ya da hangisinde kalmalıyım derseniz.

Aşağıda fiyat ve tercihinize göre birini seçebilirsiniz.

1:"Green otel" hizmet olarak iyi sayılır ama ücret olarak günlük yaz kış fiyatları değişiklik göstermektedir.

2: "Aydoğan Otel" tercihleriniz arasında olabilir otel çok mükemmel olmasa da idare edebilirsiniz kış aylarında günlük "80Tl" -180 TL'ye kadar fiyat değişikliği göstermektedir.

3: "Efes Otel" de tam merkezde olması avantajıyla tercih edebilirsiniz ama hizmet olarak pek parlak olmasa da fena değildir.Zümrüd-ü anka butik otelde güzel bir tercih olabilir.Sabah kalktığınızda güzel bir serpme kahvaltısı ve Rize manzarası eşliğinde güzel bir kahvaltı yapabilirsiniz.

Rizede Gezilecek yerler


1.Rize Botanik Çay Bahçesi Rize merkezde yer alır. Ailecek gelip güzel bir demlik çay içme şansınız olabilir güzel ağaçlar arasında çayınızı yudumlarsınız.2.Rize Kalesi Rize merkezde tarihi yapı olarak Rize manzasını görmek ve Rize surlarını inceleme yapabilirsiniz.

3.Rize dağmaran gene Rize manzarasına sahip olmakla birlikte yöresel Rize muhlama keyfini yaşayabilirsiniz.

4.Ayder yaylası Çamlıhemsin'de olmakla birlikte Fırtına deresini farkedeceksiniz.Sonrasında Ayderin yeşilliğinde kaybolacaksınız.Tabi ki eskiden daha yeşil ve daha güzelken  turistlerin yerli yabancı ihmalkar piknik yapmaları ve pisliklerini etrafa saçmalarından biraz görüntü bozuzkluğu yaşada gidilip gezilesi yerlerden biridir.

5.Arap düzü yaylası Rize'nin Güneysu ilçesine bağlı Handüzü Yaylası yolu üzerinde yapılan Arap Düzü Doğa Parkı, Rize'nin Güneysu ilçesine bağlı Handüzü Yaylası yolu üzerinde açıldı.Gittiğinizde iyiki gitmiş diyeceğiniz yerlerden biridir.Gün batımını görmeden geri dönmeyin kaçırılmıycak güzelliktedir.

6.Ağaran şelalesi. Rizenin Çayeli ilçesinde bulunur.Ağaran şelalesi görüntüsüyle sizi etkisinde alacağınızdan emin olabilirsiniz bu şelale görülesi yerlerden biridir.

Not: Rize kahramanı emice lakaplı ipsiz Recebide unutmamak gerek Milli Mücadele sırasında Rize Trabzon civarlarında milis kuvvetleriyle iş birliği yaparak düşmanın bölgeleri ele geçirmesine engel olmuş bir halk kahramanıdır.Rize merkezde heykeli görebilirsiniz.

Linkback: https://www.buyuknet.com/rizede-gezilecek-yerler-t46458.0.html

Etiket:

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

EvetHayır
Rize'de gezilecek yerler
Rize'de gezilecek yerler
(Ortalama: 5 üzerinden 2.5 - 2 Oy)
2