10 Kasımın Anlam ve Önemi

tarantula90110.11.2015 - 04:12
10 Kasım’ın Anlam ve Önemi

Atatürk’ün 1923’te Türkiye Cumhuriyeti devletini kurarak başlattığı yenilik hareketleri hız kesmeden devam etmiş, bu yenilik hareketleri sonucunda Türk milleti çağdaş bir toplum olmanın mutluluğunu yaşamıştır. Tüm dünya devletlerinin gıpta ile seyrettiği bu yenilik hareketlerinin sonucunda; Türkiye Cumhuriyeti, dünya devletleri arasında saygın ve önemli bir devlet haline gelmiştir.

Kısa sayılabilecek bir ömre bu kadar çok ve önemli başarıları sığdıran Atatürk’ün getirmiş olduğu ilkeler, bugün bile geçerliliğini korumakta, Türk milletinin varlık birlik ve geleceğinin şekillenmesinde önemli rol oynamaktadır. İşte bu yüzden; Atatürk ilke ve inkılâpları her Türk vatandaşının bilmesi ve peşinden gitmesi gereken önemli kavramlardır.

10 Kasım gününün matemli havası elbette ki bizleri etkilemekte ancak Büyük Önder’e duyulan özlemin yanında, gelecek Türkiye’sinin temellerini sağlamlaştırma adına neler yapılması gerektiğinin daha çok tartışıldığı, milli birlik ve beraberliğin ön plana çıkarıldığı bir gün olarak ta değerlendirilmelidir. Herkes iyi bilmelidir ki, Atatürk’ün fikir ve düşüncelerini daha iyi kavramak ve tatbik etmek Türk milletinin menfaatine olacaktır.

10 Kasım 1938’de hayata veda ederek aramızdan ayrılan Atatürk’ün bıraktığı ve “En büyük eserim” dediği “Türkiye Cumhuriyeti”, Türk milleti var oldukça sonsuza kadar yaşayacaktır. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın.

10 kasım siirleri

Linkback: https://www.buyuknet.com/10-kasimin-anlam-ve-onemi-t45376.0.html

Etiket:
10 kasım önemi  10 kasım anlamı  10 kasımın anlam ve 

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

EvetHayır
10 Kasımın Anlam ve Önemi
10 Kasımın Anlam ve Önemi
(Ortalama: 5 üzerinden 2.5 - 4 Oy)
4