Annelere yazılmış mektup örnekleri

Sözlere dökülemeyen düşüncelerin bir aracı olan bu mektup içimdekileri sana az çok aksettirirse çok sevinirim. Bu sevgiyi tarif etmek mümkün değil. Senin sevgin ise hiç bir sevgiye benzemediğini ve yıllar geçtikçe de bu sevginin benzerine rastlamayacağımı biliyorum. Hayatımdaki en değerli varlığın sen olduğunu unutma.

Bazen bir ağrı saplanır içime. Senden uzakta olma korkusu. Öyle sarıyor ki bedenimi hayat anlamlaşıveriyor. Gözlerim dolarken kararlar alıyorum seni bir daha üzmeyeceğime, senin mutlu olacağın şeyleri yapmaya dair. Bazen bu kararım aklımdan çıksa da senin gülen gözlerin hep aklımda olacak.

Hayatım boyunca örnek alabileceğim en güzel kişisin. Bana sırdaş oldun, kimse duymasın demeye gerek kalmadan gözüm kapalı anlatabileceğim en güvenilir hayat kaynağımsın. Sana bir sır daha vereceğim. Çocuklarıma senin bana yaklaştığın gibi yaklaşacağım. Hem anne hem arkadaş.

Her zor anımda gözüm seni aradı, her güzel anımda yanımda olmanı istedim ve sen istediğim hiç bir şeye hayır demedin. Anne şimdi fark ettiğim için özür dilerim sen beni hiç kırmamışsın. Benim annem olduğun için çok şanslıyım. İstemediğin hatalar peşinde koştuğumda kızmadan doğrusunu anlatmaya çalıştın. Hata olduğunu anladığımda da büyüklüğü yine sen gösterdin. Yüzünden üzüldüğünü görüyorum. Sen benden saklıyorsun ben senden. Yıllar sonra karşılıklı konuşurken anlıyoruz; Ne olursun üzülmesin diye içimizden geçiriyormuşuz.


Senin sınırsız anlayışın, sınırsız sağduyuluğun bana öz güven kazandırdı. Hani bir gün akrabalarla otururken kızıma güveniyorum o ne yapacağını bilir demiştin ya bu sözünden sonra istesem de seni hayal kırıklığına uğratacak yanlış bir şey yapmam daha doğrusu yapamam. İçin titrese de okumam için uzaklara göndermiştin. Sana sarıldığımda titriyordun ama ağlamıyordun. Giderken dönüp baktığımda sırtını dönmüş gözyaşlarını siliyordun. Sen silerken benim akıyordu.

Annem, canımın parçası, her şeyim, Hayatımın anlamı, dünyalar güzeli senin gülüşüne, sabrına, merhametine hayranım. Kızlar annelerine benzermiş derler daha ne isterim ki seni her hareketimde her konuşmamda taşımaktan gurur duyarım. Annene benziyorsun dediklerinde yüzündeki tebessüm hiç bir şeye değişilmez.


Beni dünyaya getirirken çektiğin acıların hakkını veremezken sen hayatın boyunca karşılığını veremesem de ömrünü bana adadığın için teşekkür ederim.

Linkback: https://www.buyuknet.com/annelere-yazilmis-mektup-ornekleri-t44264.0.html

 
Etiket:
mektup örnekleri  anneye mektup örnekleri  anneye mektup 

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

EvetHayır
Annelere yazılmış mektup örnekleri
Annelere yazılmış mektup örnekleri
(Ortalama: 5 üzerinden 2.5 - 2 Oy)
2

Bu içeriği nasıl geliştireceğinizi yazın...

Türkiyenin başkenti neresidir. Eksik harfi tamamlayın.:


Annelere yazılmış mektup örnekleri

Annelere yazılmış mektup örnekleri »Sözlere dökülemeyen düşüncelerin bir aracı olan bu mektup içimdekileri sana az çok aksettirirse çok sevinirim. Bu sevgiyi tarif etmek