Hint Kınası dövmesi nasıl yapılır?

forget14.09.2014 - 20:43 |
Hint Kınası dövmesi nasıl yapılır?Dövme yapmak herkes ister ama İslam dini inancına göre yaptırılması uygun değildir. Bu yüzden Hint kınasıyla yapılan dövmeler ilgi çekici hale gelmiştir. Dövmeyi yaptırıldıktan on beş gün sonra silinmektedir. Hint kınasıyla yapılan değişik desenlerdeki dövmeler hoş olmakla beraber kendi tarzınızı yansıtmak isterseniz kendi tasarladığınız desenle de yapabilirsiniz.Ayrıca sevdiğiniz kişinin ismini yazabilirsiniz.Bu yıllarda moda olan evlilerin yüzük yerine  dövme yaptırmalarda çok hoş oluyor sizde eşinize yaptırabilirsiniz.

Nasıl yapıldığına gelirsek

malzemeler: oksijenli su, Hint kınası, stabilo veya HB kalem aydınger kağıdı, roll-on, tıras bıçağı

Dövme deseni yapılışı: ilk önce Hint kınası ile oksijenli suyu karıştırıyoruz. Küçük bir kaba 2 çay kaşığı Hint kınası koyup, üzerine oksijenli suyu dökerek kahve telvesi kıvamına gelene kadar karıştırıyoruz. Oksijenli su kınanın rengini siyaha dönüştürür ve kalıcılığını artırır. Dikkat etmeniz gereken küçük ayrıntılar var yaptığınız karışım kürdanla kolayca çizilebilir olmalı, tortu olmamalı, kuruduktan sonra oluşan tortunun ardından canlı bir renk oluşmalı bu şartlar sağlanırsa Hint kınası dövmeniz istediğiniz gibi olacaktır. Sonra ikinci ve son aşamaya geçiyoruz.İstediğiniz desenin yada çizdiğiniz desenin üzerine aydınger kağıdını yerleştirerek stabilo veya resim kalemiyle bir kopyasını çıkarıyoruz.Çizdiğiniz desenin içi renkli ise sadece kenarlarını çizmeniz yeterli olacaktır. Çizdikten sonra içini doldurmayı unutmayın. Daha sonra dövme yapacağınız bölgenizi tıraş bıçağı ile ile kılları temizliyoruz.Sonrasında roll-on sürerek desenimizin bu bölgede iyice çıkmasını sağlıyoruz.Hazırladığınız kıvamı deseni belirginleştirecek şekilde bölgeye uyguluyoruz.Hiç bir şekilde 4 saat su ve nem ile temasın olmamasını sağlıyoruz.

Sonuç olarak ortaya çıkan yetenekleriniz doğrultusunda Hint kınası dövmeniz 4 saatin ardından yıkadıktan sonra 15 gün boyunca kullanabilirsiniz.

Linkback: https://www.buyuknet.com/hint-kinasi-dovmesi-nasil-yapilir-t43493.0.html

Etiket:
hint kınası  hint kınası nasıl yapılır  dövme fiyatları  dövme modelleri  hint kınası dövmesi  hint kınası 2017  tatlı bela hint kınası 
 

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

EvetHayır
Hint Kınası dövmesi nasıl yapılır?
Hint Kınası dövmesi nasıl yapılır?
(Ortalama: 5 üzerinden 2.5 - 2 Oy)
2
Hint Kınası dövmesi nasıl yapılır?

Hint Kınası dövmesi nasıl yapılır? »Hint Kınası dövmesi nasıl yapılır? Dövme yapmak herkes ister ama İslam dini inancına göre yaptırılması uygun değildir. Bu yüzden