Avea 3G'den faydalanmam için ne yapmam gerekir?

tarantula90127.11.2015 - 22:22
3G abonesi olmak için Avea'ya 3G abonelik talebinde bulunmanız ve talebinizin Avea tarafından onaylanması gerekmektedir. Bireysel tarife kullanan abonelerimiz 3G yazıp 5555'e ücretsiz SMS göndererek; Avea yetkili bayileri üzerinden sözleşme imzalayarak; Avea web sitesi Online İşlemler'e giriş yapıp 3G abonelik talebinde bulunarak; Avea WAP sitesi İşlemler bölümünden abonelik talebinde bulunarak; Avea Müşteri Hizmetleri'ni (550) arayarak ve ister sesli yanıt sistemi isterlerse de operatörlere bağlanarak ve de *100# servisi İşlemler menüsünden 3G abonelik talebinde bulunarak 3G aboneliği başlatabilirler. Avea tarafından abonelik talebinin onaylanması durumunda aboneye bilgilendirme mesajı gönderilecektir.

Abone olduktan sonra 3G’den faydalanmanız için, 3G destekli cihaz kullanmanız ve 3G kapsama alanında olmanız gerekmektedir. Ayrıca telefonunuzun Ayarlar bölümünden "Dual Mode" veya "Çift Mod" seçeneğini de açmanız gerekmektedir. Bu sayede telefonunuz 2G ve 3G şebekeleri arasında kesintisiz geçiş yapabilecektir. Sadece 2G seçeneği açık telefonlar 3G şebekesine bağlanmaz; sadece 3G şebekesi açık telefonlar da 3G kapsaması olmayan alanlarda Avea şebekesine bağlantı yapamaz.

3G aboneliğinizi iptal etmek ve Avea 2G abonesi olarak 2G servis ve hizmetlerinden yararlanmak için Avea'ya 3G abonelik iptal talebinde bulunmanız ve talebinizin Avea tarafından onaylanması gerekmektedir. Bireysel tarife kullanan abonelerimiz IPTAL yazıp 5555'e ücretsiz SMS göndererek; Avea bayilerine başvurarak; Avea web sitesi Online İşlemler'e giriş yapıp 3G abonelik iptal talebinde bulunarak; Avea WAP sitesi İşlemler bölümünden abonelik iptal talebinde bulunarak; Avea Müşteri Hizmetleri'ni (550) arayarak ve ister sesli yanıt sistemi isterlerse de operatörlere bağlanarak ve de *100# servisi İşlemler menüsünden 3G abonelik iptal talebinde bulunarak 3G aboneliği iptal edebilir ve 2G abonesi olarak servis almaya devam edebilirler. Avea tarafından 3G abonelik iptal talebinin onaylanması durumunda aboneye bilgilendirme mesajı gönderilecektir.

Kaynak: Avea

Linkback: https://www.buyuknet.com/avea-3gden-faydalanmam-icin-ne-yapmam-gerekir-t45458.0.html

Etiket:
avea 3g  avea 4g  avea 4 

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

EvetHayır
Avea 3G'den faydalanmam için ne yapmam gerekir?
Avea 3G'den faydalanmam için ne yapmam gerekir?
(Ortalama: 5 üzerinden 2.5 - 2 Oy)
2