Backlink Alımı Nasıl Yapılmalı?

tarantula90111.11.2013 - 19:40
    Seo çalışması yaptığınız websitenize backlink alımı sırasında dikkat edilmesi gereken çok önemli hususlar vardır. Backlink alımı seo çalışmalarında çok önemli bir yere sahiptir. Doğru bir şekilde yapılmadığı taktirde zararlı seo çalışmaları sınıfına girer. Backlink alımı sırasında çoğu seo uzmanı aynı hatayı yapar.

   Bu hata backlink alımları sırasında anahtar kelimeye daha sık link çıkılmasıdır. Fakat bu şekilde alınan backlinkler sitenizin seo yapısına zarar verebilir. Google tarafından taranan backlinklerin tamamı veya çoğu bir anahtar kelimeyi işaret ediyorsa bu bir seo çalışması yapıldığının işaretidir. Siz de biliyorsunuz ki Google seo çalışması yapılan siteleri belli kriterlere göre cezalandırmaktadır. Peki backlink alımı nasıl olmalıdır.

    Backlink alımı sırasında link aldığınız url ler sitenizin farklı sayfalarına dağılmış olmalıdır. Yani sitenizin tek bir sayfasına ağırlık vermeyin. Farklı sayfalara farklı anchor textler ile link çıkmaya özen gösterin. Sitenizin her sayfasına eşit oranda link almaya özen gösterin. Ayrıca aldığınız linklerde kullandığınız anchor textlerin çoğunluğu birbirinden farklı olsun. Bu tarz bir çalışma ile Google sitenize bir seo çalışması yapıldığını anlamakta zorlanacaktır.


    Link alma şekilleri elbetet bu kadar ile sınırlı değildir. link aldığınız sitelerin kalitesi de son derece önemlidir. Sitenin kalitesini etkileyecek faktörlerden bahsetmek gerekirse; domain yaşı, sitenin özgün içeriğe sahip olması, link çıkışının az olması, kendi siteniz ile içeriğinin alakalı olması gibi faktörleri sayabiliriz.

   Şimdi de bu faktörleri teker teker inceleyelim. Bir sitenin domain tescil tarihinin eski olması demek o sitenin yaşlı ve uzun yıllar hizmet ettiğini gösterir. Bu tarz siteler Google nezdinde her zaman değerlidir. Ayrıca domain tescil süresinin de uzun olması demek bu sitenin uzun yıllar daha hizmet vermeye niyetli olduğunu gösterir. Siz de tahmin edersiniz ki web de kalıcı olmak çok önemlidir.

    Sitenin özgün içeriğe sahip olması kaliteyi belirleyen başlı başına bir kriterdir. Özgün içeriğe sahip siteler kullanıcılardan daha fazla rağbet göreceği için arama motorları tarafından da dikkate alınan öncelikli siteler arasında yer alır.

Linkback: https://www.buyuknet.com/backlink-alimi-nasil-yapilmali-t42254.0.html

Etiket:

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

EvetHayır
Backlink Alımı Nasıl Yapılmalı?
Backlink Alımı Nasıl Yapılmalı?
(Ortalama: 5 üzerinden 2.5 - 2 Oy)
2