Cep telefonları için wap gprs bağlantı ayarları ve gerekli tüm Bilgiler

Eşref19.03.2010 - 20:01
Nokia,motorola,siemens donanım,wap-gprs,program,bağlantı ve gerekli tüm Bilgiler

Formatlama İstenmeyen bir durumla karşılaşıldığında ve telefonu düzgün çalıştığı zamanki ayarlarına geri döndüremiyorsanız , yapmanız gereken menü/ayarlar/telefon ayarları/fabrika ayarlarına geri dön(orjinal telefon ayarları olarakda yazabilir aynı şey) e gelip telefonun kilit kodunu girip onaylamanızdır.(kilit kodunu değiştirmediyseniz fabrika çıkışı 12345 dir).


eğer bu işinizi görmezse telefonda *#7370# yi tuşlayın fakat telefon hafızasındaki herşey siliniceği için daha önceden bunların bir yedeğini aldıktan sonra yapmanızı tavsiye ederim... ( Yazar:Klonajinsky | Donanimhaber )


Hafıza Rahatlatma S60 telefonlarda(7650,3650,3660,6600 vs.) ramin yükünü hafifletmek için menü tuşuna basılı tutup çıkan menülerin hepsinden kendi çıkış komutlarıyla (back exit vs.) veya c tuşuyla çıkın.taaaki sadece tel ikonu kalana kadar.bundan sonrada açtığınız menülerden kırmızı tuşla çıkmak yerine bu şekilde çıkarsanız yetersiz hafıza gibi hatalarla karşılaşmazsınız.özellikle ngage oyunlarına dikkat edilmeli kanısındayım telefon hiç bir işlem yapmaz hale geliyor kırmızı tuşla çıktığınızda oyundan... ( Yazar:Klonajinsky | Donanimhaber )Mpeg to 3gp/mp3 to Amr Nokia multimedia converterla mpegler 3gp ye yani symbian işletim sistemli telefonların oynatabileceği formata dönüştürülebilir.ayrıca mp3 lerde amr formatına çevrilip telefonda dinlenebilir.nokia multimedia converter bunları yaparken gerek video gerekse ses dosyalarını yaklaşık 1/10 oranında ufaltır.ücretsiz üyelik isteyen


download linki:

http://www.forum.nokia.com/main/0,,034-63,00.html


http://www.forum.nokia.com/main/0,,034-63,00.html

telefonun çektiği 3gp uzantılı dosyalar ise pc de nokia multimedia player

http://www.nokia.com/nokia/0,5184,5371,00.html


http://www.nokia.com/nokia/0,5184,5371,00.html

,quicktime player veya real one player(3gp leri açmak için yükledikten sonra ufak bir codec download eder) ile izlenebilir. ( Yazar:Klonajinsky | Donanimhaber ) Telefonu Safe Modda Açmak Kalem tuşuna basılı turtarak telefonun açma butonuna basın ve telefon açılana kadar o şekilde basılı tutun.Telefon açıldıgında elinizi kalem tusundan çekin.

Bu sayede sadece telefonun çalışması için gerekli minumum dosyalar yüklenecektir.Bazen oluşan telefonu farmatlayamama sorunu bu şekilde çözülebiliyo. Bluetooth Dongle Kurulumu & Kullanılması Bunu yaparken bilgisayarınızın açık veya kapalı olması farketmez. Eğer açıksa, bluetooth u taktıgınızda ´´Yeni donanım buldu´´ diyecektir. Sonra bluetooth unuzun cd sini cdrom a takıyoruz.

Sonra isterseniz yeni donanım buldu yazısından ´´ileri´´ deyip yüklersiniz, isterseniz ´´iptal´´ deyip ´´bilgisayarım´´ bölümünden cdrom sürücüsüne çift tıklatıp açıp ordan setup adlı exe dosyasından yükleyebilirsiniz. Genellikle cdrom u taktıgınızda ´´auto run´´ yani bi kaç sn sonra cd otomatik yükleme asistanını açacaktır. bu asistanı kullanarak çok kolay bir şekilde bluetooth unuzu bilgisayarınıza tanıtabilirsiniz.Kurulum tamamlandıktan sonra bilgisayarınızı restart(kapa-aç)yapınız.

Aksi taktirde bluetooth u bilgisayar tanımayacaktır. Bilgisayar kapanıp açıldıktan sonra desktop(masaüstü) ta ´´my bluetooth places´´ öğesine çift tıklatıp açılan klasörden ´´add bluetooth connection´´ yazısına çift tıklatıyoruz. (cep telefonunuzun bluetooth u acık bu arada) Bir süre sonra bilgisayar telefonunuzu tanıyacak ve alt tarafta ´´ileri´´ yazısına bir kez tıklatıyoruz.


Sizden bir pin kodu isteyecek. Bu bölüme öyle uzun şeyler yazmanıza gerek yok bir rakam yazıp ´´ileri´´ diyoruz. Ve bilgisayarınız sizin biraz önce bilgisayara girdiginiz pin kodunu telefon a gelen bir mesajla size soracak. Siz pin kodunu telefondan doğruladıktan sonra bilgisayarınızın alt tarafında ´´son´´ butonuna tıklatıp telefonunuzu da bilgisayarınıza tanıttıktan sonra artık herşey tamamlanmış oluyor. Şimdi bluetooth unuzun keyfini çıkarabilirsiniz.

program,oyun yada mediaların bulundugu adresden(Örn:mobiletechtr.com) indirdiğiniz uygulamaları zip veya rar dosyalarından çıkarıp telefonunuza yollayacağınız programın üzerine sağ tıklayıp ´´gönder´´ ögesinin üzerine geliyoruz.

Bluetooth a tıklatıp bekliyoruz. Telefonunuza bilgisayarınızdan teyit mesajı gelecektir. Bu mesaj a ´´evet´´ diyoruz ve uygulama telefonunuza geliyor. ( Kaynak:cepcity.net ) Pc Suite İçin Bilgiler Telefonunuzu Bilgisayara bağladınız.Ve Nasıl program ,oyun VS. şeyler yüklemek istediğinizi bilmiyorsunuz.işte bu makalede bunları bulabilirsiniz Telefonuzun kutusunda CD den PC suite adlı programı yukleyebilirsiniz.) programı bilgisayarınıza kurun.

programın setup ı bittikten sonra bilgisayarınız tekrar başlatıalcak. Bilgisayarınız başladıgında telfonunuzun bağlantısını bilgisayarla yapıp daha sonra PCSUİTE i açın . SYMBİAN TELEFONLARI İÇİN : Symbian telefonu olanlar pcsuite lerini açtıktan sonra programı aşağıya indirip. işlemlerine devam edebilirler. Bu işlemi ypatıktan sorna yüklemek istediğiniz programın SIS uzantılı setup ına çift tılayarak setup işlemini gerçekleştirebilirsiniz. JAVA TABANLI TELEFONLAR İÇİN : Java tabanlı telefonu olanlar ise yükledikleri programlardan NOKİA APPLICATION İNSTALLER programını çalıştırınız.Karşınıza 2 tane bölüm çıkacak TELEFONUM ve BİLGİSAYARIM die.


bilgisayarım bölümünden telefonunuza uyumlu JAR veya JAD uzantılı dosyayı bulunuz ve çift tıklıyarak yükleme işlemini başlatabilirsiniz. PC SUİTE in diğer YARARLARI !!! SYMBİAN TELEFONLARI İÇİN : Yedekleme /Geri yükleme: telefonunuzun özeliklerini ve ayarlarını bu bölümde yedekliye bilir dilediğiniz saman tekrar telefonunuza aktarabilirsiniz. Kontrol Paneli : telefonunuzun ve ya bluetooth portunuzun veya dönüştürücülerein ayarlarını yapabileceğiniz bir bölüm.

Veri Alma :telefonunuzun modelini seçerek REHBER de bulunan isim,telefon numaralarını Outlook ta Kişiler bölümüne kopyalamak için kullanılır SENKRONİZE ETME : saat veya ajandanızı outllook yolu ile düzenleyebilirsiniz.

DOSYA AKTARIMI :

bu bölümde melodileri programları VS. seyleri telefonunuza aktarabilirsiniz. Görüntü aktarımı : bu bölümde bilgisayarınızdan telefonunuza VE telefonunuzdan bilgisayarınıza görüntüleri aktarabilirsiniz. Ayar Merkezi : bu bölümde Telefonunuzun bir sürü ayarını (mms sms gibi) deiştirebilir siniz. JAVA TABANLI TELEFONLARIN PCSUITe i ! (7210,6610 gibi) Nokia application manager: dosya aktarımı için. Nokia Content Copier: ayarlarınızı yedekleme için Nokia image Converter: resimlerinizin uzantılarını değiştirmek için Multimedia player : 3GP formatındaki videoları izleyebilmek için Nokia PC sync: outlook ile senkrozisasyon için Nokia Setting Manager : telefonunuzun ayrları için Nokia Sound Converter: ses lerin formatlarının değişikliği için ( Kaynak:cepcity.net ) Programları Crack lemek Once programın yanında gelen .app dosyasını ve sis dosyasını telefonunuza gonderin ondan sora seleq i acın msjlarınız tel.hafızasna kaydoluorsa c: haf.kartına oluorsa e: ye girin oradan system sora mail > ordan en ustteki dosyaya girin > o dosyanın icindeki butun dosyalara bakın .app dosyasını gordugunuz zaman cut yapın we programı nereye yuklediyseniz oraya gidin we bu cut yaptıgınız dosyayı programı yuklediginiz yere paste yapın size sorular soracaktır en sonda yapıstırdıgınız dosya silinsin mi dicektir ona hyr diceksiniz buyrun program artıkh crackli hayırlı olsun

Yararlı Linkler


http://www.my-symbian.com


http://www.my-symbian.com

( Yazılımlar Demo'dur, satın almanız gerekmekte )

Operatör WAP & MMS AyarlarıAvea Hatlar İçin Tıklayın Telsim Hatlar İçin Tıklayın Turkcell Hatlar İçin Ayarların Alınması Aşağıdadır WAP Ayarlarını Almak ( Ücretsizdir ) Cep telefonunuzun mesaj bölümüne WAP boşluk Cep Telefonu Modeli'ni yazıp 2222'ye göndererek, ayarlarınızın kısa mesaj yolu ile cep telefonunuza iletilmesini sağlayabilirsiniz. (örnek: WAP T610) *Bu servisten, WAP ayarlarının kısa mesaj yolu ile yapılmasını destekleyen bir cep telefonunuz varsa yararlanabilirsiniz. **Kısa mesaj yolu ile ayar alımını destekleyen cihaz listesi aşağıdadır .. MMS Ayarlarını Almak ( Ücretsizdir ) Cep telefonunuzun kısa mesaj bölümüne "mms " yazarak 2222 numarasına kısa mesaj ile gönderin. Telefonunuz için uygun ayarlar size iletilecektir. (Örneğin, Ericsson T68i için mms t68i yazılmalıdır.) Gelen mesajı kaydedin, artık keyifle MaxiMesaj gönderebilirsiniz. **Kısa mesaj yolu ile ayar alımını destekleyen cihaz listesi aşağıdadır .. WAP UYUMLU TÜM NOKİA VE SONY-ERİCSSON MARKA TELEFONLAR ALMAKTADIR ..BUNUN DIŞINDA; MOTOROLA C550 MOTOROLA V150 MOTOROLA V220 MOTOROLA V300 MOTOROLA V500 MOTOROLA V600 MOTOROLA V80 SAMSUNG D410 SAMSUNG E100 SAMSUNG E700 SAMSUNG E800 SAMSUNG N620 SAMSUNG R220 SAMSUNG T100 SAMSUNG V200 SAMSUNG X100 SAMSUNG X430 SAMSUNG X600 SIEMENS SX1 NGAGE Oyunlarının Kurulması.BLZ Uzantılı NGAGE Oyunlarının Yüklenmesi N-gage oyunlarını 3650,3660,6600 gibi modellere kurabiliriz. Ama bu kurulum biraz zahmetli ve zordur. Bu Kurulum için bize 4 şey gerekiyor.

1-) Bluetooth,datakablosu..vs 2-)

N-gage oyunlarını telefonda yükleyebilmek için Blizinstapp programı 3-) Blz dosyasını mmc ye taşımak için dosya yönetici (fexplorer gibi) 4-) Sabır. Şimdi Lafı Fazla uzatmadan kurulum safhasına geçelim. ilk önce telefonumuzun mesajlar bölümüne giriyoruz. ve mesaj ayarlarından mmc kartı seçiyoruz. sonra blzinstaller programını mmc karta kuruyoruz. Ardından dosya yönetici olarak tabir edilen fexplorer veya seleq gibi programlardan birini de telefonumuza kuruyoruz. Artık N-gage oyunu yukleyebiliriz. mobiletechtr.com dan indirdiğimiz N-gage zip dosyasını acıyoruz ve içinden cıkan blz uzantılı dosyayı telefonumuza yolluyoruz (bluetoothla) telefonumuza gelen mesajı açtıgımızda bilinmeyen dosya biçimi diyecek bu yüzden fazla uğraşmadan biraz önceki yükledigimiz dosya yöneticisi programını açıyoruz. ve şu dizinlere giriyoruz. Csystemmail�0001001_s bu rdan sonra 1,2,3,4,5,6... numaralı dosyalar cıkacak bu dosyalardan n-gage oyununuzu bulup dosya yoneticinizle cut yani kes diyoruz ve geri geliyoruz. E klasörünün içine yapıştırıyoruz. yapıştırma biraz zaman alacagından telefon dondu gibisinden panik yapmanıza gerek yok yapıştırma işlemi bittiginde E nin kökdizininde blz uzantılı dosyayı genelde göreceksiniz eger göremiyorsanız ki mobiletechtr.com forumunda başlıca sorunlardan biri de budur. telefonunuzu restart yapın restart nedir? diye soracak olan arkadaşların bu makaleyi sonuna kadar okumalarına gerek yok. neyse restart yaptık ve dosya yöneticisinden E kökdizinine tekrar baktık blz uzantılı dosya burada ise hemen fexplorer den çıkıp blzinstapp programını açıyoruz ve karşımıza biraz once e dizinine attıgımız oyun çıkıyor buradan seceneklerden install diyoruz ve yuklenmesini bekliyoruz. Yüklendikten sonrada restart yapıyoruz. Telefon açıldıgında oyun oynanabilmek için hazırdır. İyi Eğlenceler Blz Uzantılı dosyayı e
in içine attınız restart yapmanıza ragmen e
in içinde yoksa e klasorundeki bir dosyanın içindedir. işte bize burada yukarda yazdıgımız 4.gerekli madde yani sabır gereiyor.Bu blz dosyasını e
in içinde muhakkak bulmalısınız çunku boşuna hafıza kaplayacaktır. Bulduysanız tekrar cut deyip e ye gelip paste diyoruz bu kez genelde başarılı olur ama olmazsa tekrar tekrar denemek gerekiyor. .BLZ Uzantılı Olmayan NGAGE Oyunlarının Yüklenmesi **Önce PC Suite ile Telefonumuzu Eşleştireceğiz.. Eğer PC Suite ile zaten eşleştirdiyseniz,bu makaleyi okumaya dewam edin, yok ben PC SUİTE yi Bluetooth ile eşleştiremedim derseniz, bi alttaki cevaptaki PC suite eşleştirme makelesine bakın, eşleştirin ve buraya dönün, kaldıgınız yerden dewam edin .. Şimdi PC Suite ile telefonumuz eşleşti .. Aşağıdaki linkten File Manager' i indirin ve Bilgisayarına kurun .. Pc suite eşleştirilmişken bu file manager i çalıştırın ve Teleofnunuzun modelini seçin yukardan .. Bundan sonra artık telefonunuzu çok rahat kontrol edebileceksiniz, tleeofnunuzun disklerini görecek file manager ve tüm NGAGE oyunlarını bu sayede hemen atabileceksiniz .. >> Epocware File Manager yüklemek için tıklayın .. << Çektiğiniz zip yada rar uzantılı ngage oyununu dosyasını extract edin..(Sağ tıkla / Extract To Here - Buraya Çıkart yapın) Rar uzantılı ise Winrar programını temin etmeyi unutmayın bilgisayarınıza, bu noktadan sonra bir klasör oluştu ve içinde System , Libs , Data vs.. gibi ilginç klasörler oldugunu göreceksiniz ... Şimdi yapacagimiz şu .. Bilgisayarına extract halde elde ettiğiniz klasörün içindeki tüm klasörlerin görüntüsünü, telefonun E sürücüsüne atmanız ... Bunu sürükle bırak yöntemi ile, aynen windows da bir hdd bölümünden, diğer hdd bölümüne dosya kopyalarmış gibi kopyalacaksınız Epocware File Manager ile .. Epocware file manager iniz E sürücüsüne girilmiş şekilde açık halde kalsın ve , oyunun klasörlerinin içindekileri kopmple E sürücünüze atın telefondaki.. Şöyle daha açıklayıcı olur umarım ; Sizin bilgisayarınızda açtıgınız dosyada apps klasörünün içinde örnegin sonic klasörü var, bu klasör işte aynen telefonunuzun e sürücüsü / system / apps klasöründe olmalı, apps klasöründeki görünümleri aynı olmalı, mesela sadece sonic klasörü yok, yanında bir de Libs klasörü var derseniz, aynen telefonunuzun e /system/libs klasörüne o ögeleri yerleşmiş görmeli, yerleştirmelisiniz .. Elinizde bir klasör var ve amaç bunu E diskine atmak telefonun, ummarım işi çözdünüz ..
Nokia PC Suite'nin Bluetooth ile PC'ye Tanıtılması 1) oncelikle pcsuit programını bluetooth ile tele baglamalıyız nasıl yapılacagını resimlerle ayrıntılı olarak anlatmaya calısacagım once telefonla bilgisayarı eslestirecegiz bununn icin telefondan baglantı bluetooth a girip bluetoothu acacagız 2) ardından sag taraftaki bolume gecip seceneklerden yeni eslesmis aygıtı sececegiz ve bilgisayarımızı bulana kadar aramaya devam edecek bilgisayarımızı bulunca bilgisayarımızı sececegiz 3) bilgisayarımızı sectikten sonra bizden bi kod isteyecek telefonumuz buraya cok kısa bi kod yazacagız mesela 1 ok dedikten sonra bilgisayarımızın system trayinde bi yazı cıkacak 4) bu balona tıkladıgımızda bilgisayar bize telefonda girdigimiz kodu soracak kodu girip ok diyecez 5) son bi islemden sonra eslestirme islemi tamamlanacak telefonuzmuzda eslesmis aygıtı sectigimiz ekranda bilgisayarımızı isaretli iken yetkili aygıt olarak atayı sececegiz sorulara ecet ile cevap verecegiz 6) evet ilk asamayı tamaladıktan sonra simdi sıra serial portu kurmaya geldi serial portu kurmak icin oncelikle masaustunden my bluetooth places dosyasına cift tıklatıp calıstıracagız ekrandan bluetooth setup wizardı sececegiz 7) cıkan ekranda en usteki secenegi yada ona benzer seçeneği secip ileriye tıklayacagız
yeni cıkan ekrandan serial port secenegini secip ileriye tıklayacagız 9) yeni ekranda show telephone secenegini sectikten sonra refresh diyecegiz telefonumuzu bulduktan sonra telefonumuzu secip ileri sekmesine tıklayacagız 10) son ekranımızdada alttaki resimde isaretli secenegi tikledikten sonra sona tıklıyoruz 11) bundan sonra my bluetooth placestaki serial port kısayolunu kullanarak butun bu yaptıklarımızdan kurtulabilirsiniz 12) ardından port sorunu olup olmadıgını kontrol edelim oncelikle bluetoothun system traydeki simgesine sag tıklayıp advanced configurationu sececegiz yeni ekranda tepeden local servicesı sececek ve hangi portun kullanıldıgına bakacagız 13) portu ogrendikten sonra system traydeki mrouter simgesine sag tıklayıp ozellikleri seciyoruz bu ekranda biraz once ogrendigimiz port numarasının secili olup olmadıgına bakıyor eger secili degilse bu port numarasınıda isaretliyoruz 14) evet artık baglantımızı kurabiliriz bunun icin istersek system traydeki bluetooth simgesine sag tıklayıp quick connectten serial portu ardından telimizi secebiliriz yada tepede gosterdigim my bluuetooth simgesine cift tıklayıp baglantı kurabiliriz pcsuitin simgesi alttaki hale geldiyse rahatlayabilirsiniz cunku basardık Bu noktadan sonra artık PC Suitenize tıklayıp, rahat rahat istediğiniz işlemi yapabilirsiniz ... Not:Büyük emek verilip hazırlanan bu çalışmalara saygı duymanız gerekmektedir, izinsiz şekilde dagitilmasi, alinmasi kesinlikle yasaktır.. Hangi Program Ne İşe Yarar ?3gp to Avi: Telefonunuzdan yaptığınız video kayıtlarını bilgisayarınızda izleyebilmek için avi formatına çevirmektedir. Agile Messenger: Msn ICQ Yahoo gibi messenger hizmetlerine telefonunuzdan bağlanabilirsiniz. Gprs üzerinden bağlantı yapmaktadır.Türkçe Dosyası da vardır. Anti Mosquito: Cep telefonları için sinek savar uygulamasıdır diye geçiyor .. Appman: Uygulama Yöneticisidir. Telefon hafızası hakkında ve çalışan uygulamalar hakkında bilgi verir. Baby Toy: Çocukların telefonunuzu oynamasını engelleyen bir uygulamadır. Black List: Adından da anlaşılacağı üzere karaliste uygulaması istenmeyen kişileri engellemektedir. Blzinstapp : .blz uzantılı N-Gage oyunlarını telefonunuzdan çalıştırmaya yarayan uygulamadır. Bu uygulamaları nasıl çalıştıracağınızla ilgili geniş bilgiyi forumlarımızdan Mobil Cihazlar kategorisinde görebilirsiniz. Call Cheater: Arama hilesi uygulaması. Arayanlara göre telefon çalabiliyor yada çalmıyor. bunu siz belirliyorsunuz. Call Counter: Arama hesaplama programı. Aramalarınızın ne kadar tuttuğunu geniş bir şekilde hesaplayan uygulamadır. Disco Uygulaması: Çektiğiniz herhangi bir resmi insan profiline sokup dans ettiren basit ama eğlenceli bir uygulama DreamChat: Bluetoot üzerinden diğer arkadaşlarınızla chat yapmaya yarayan bir uygulamadır. E-Book Uygulaması: .pdb uzantılı ve txt uzantılı e-bookları cep telefonunuzdan okuyabilirsiniz. Eti Camcorder: Cep Telefonlarınızdan sınırsız kayıt yapmaya yarayan bir uygulamadır. Nokia 4,09 versiyonundan düşük versiyonlar çalıştırmamaktadır. Ezan (Al Moazen) Uygulaması: Cep telefonlarınızdan 5 vakit ezan okuyan bir uygulamadır. Face Warping: Çektiğiniz resimlerin üzerinde oynama yapabilmeniz için güzel bir uygulama. FExplorer: Bir dosya yöneticisi uygulamasıdır. ücretsiz bir uygulama olup telefonunuzun disklerini görebilir. Dosyalarınızı bir diskten diğerine taşıyabilirsiniz. Telefonda yüklü olması gereken uygulamalardan biridir. Fuel Manager (S60 UIQ): Sony Ericsson P800 - P900 için gelişmiş bir ajandadır. Full Screen (FS) Caller: Telefonunuzda bulunan kişileri çektiğiniz resimlerden birini atıyorsunuz ve o kişi atadığı zaman tam ekran olarak göstermektedir. GoBoy: Series 60 için sega emülatörüdür. Bu emülatör ile sega oyunlarını çalıştırabilirsiniz. HairStyle: Telefonunuzdaki arkadaşlarınızın resimleri üzerinde oynama yapıp onlara saç sakal ekleyebilirsiniz Helix Player: Kurulumu zip içindeki dosyada anlatılmaktadır s60 serisi telefonlar için rm(Real One Player uzantısıdır) uzantılı videoları oynatmaya yarar.. Bu uygulamayı kurmak için geniş bir alana ihtiyacınız var telefon hafızasını boşaltmanız gerekiyor IR Remote: Psiloc yada başka firmalara ait IR Remote uygulamaları mevcuttur. Bu uygulama cep telefonunuzdan Televizyonunuzu yönetebilirsiniz. Yani telefonunuzu bir kumanda olarak kullanabilirsiniz Jelly Uygulaması: Telefonunuzdaki resimlerin şekillerini değiştirebilir. Acayip görüntüler haline getirebilirsiniz. Lemonade Tycon: s60 serisi için güzel bir satış oyunu çeşitli yerlerde limonata satarak para kazanıyor ve işinizi büyütmeye çalışıyorsunuz. Loto Oyunu: Cep telefonunuzdan şanstopu oyunu oynayabilir birde şansınızı telefonunuz ile denersiniz Mahjong Oyunu: Çin Bulmacası oyunudur. Biraz bilgi gerektiren bir oyundur. MobiMate WorldMate: s60 serisi için Gelişmiş bir saat uygulamasıdır dünya saatlerini görebilir alarm ayarlayabilirsiniz Her telefona lazım olan bir uygulamadır. MP3Go Player: s60 serisi için mp3 playerdir Nokia 6600 Teletext: s60 serisi için teletext uygulaması Nokia 6600 siemens sx1 gibi telefonlarla uyumludur. Opera Browser v6.10 for s60 serisi: Nokia 6600 için en başarılı internet browser Oxigen Phone Manager II: Oxygen Phone Managerin SE p800 ve p900 telefonlarınızda kullanabileceğiniz versiyonu Personal Paint 2: SE p800 ve p900 için gelişmiş bir resim düzenleme programı Philips Camcoder Pro: Nokia 6600 için sınırsız video kayıt uygulamasıdır. sesli olarak sınırsız kayıt yapar yükledikten sonra ayarlardan no limit seçeneğini seçin. tüm Nokia 6600 versiyonlarında çalışmaktadır. Ayrıca Sony Ericsson P800 için olanı da vardır. Photo Acute 6600: 6600 telefonunuzdan 1024X768 formatında resimler çekebilirsiniz. Resim çekme işlemi biraz uzun sürmektedir. çekme tuşuna bastıktan sonra bir süre beklemelisiniz. Photographer For Nokia 6600: Nokia 6600 için gelişmiş bir resim düzenleme uygulamasıdır. Psiloc Extended File Manager: Psiloc firması tarafından yapılmış bir dosya yöneticisi uygulamasıdır. Psiloc Extended Profiles: s60 serisi için profil düzenleme uygulamasıdır. Telefonunuzdaki profilleri daha gelişmiş şekilde düzenleyebilirsiniz. Psiloc Extended Recorder: s60 serisi telefonlarınız için gelişmiş bir kayıt programıdır. Psiloc miniGPS: Şuan ülkemizde geçerli olmasa da yabancı ülkelerde yer belirlemeye yarayan uygulamadır Psiloc Screen Saver: Adından da anlaşılacağı üzere bir ekran koruyucusu uygulamasıdır. Psiloc System Tools: s60 serisi telefonlar için psiloc sistem araçları uygulamasıdır. Telefonunuzu buradan yönetebilirsiniz. Psiloc Task Manager: s60 serisi(Nokia 660 7610Siemes sx1 gibi) için görev yöneticisi uygulaması. Quick Office : Series60 ve SE p800 ve p900 için office uygulaması. word excel .. dosyalarınızı telefonunuzdan düzenleyebilirsiniz. Real One Player 4.0: Nokia 6600 ve Siemens SX1 için real one player ogg ve mp3 çalabilmektedir SeleQ : s60 serisi telefonlar için gelişmiş bir dosya yöneticisi(file manager) uygulamasıdır Smart Movie : s60 serisi telefonlarınızda xvid formatında video izlemek içindir SMS Asistan: s60 serisi telefonlarınız için sms asistanı. hazır şablonlarınızı sizin yerinize arkadaşlarınıza yollasın Splash Photo: s60 serisi telefonunuz için resim düzenleme uygulaması Spy Call: İstenmeyen kişiler aradığı zaman telefon sessiz modunda çalmaktadır Theme Editör: Nokia 6600 telefonlarınız temalarını kendiniz yapabilirsiniz. Programı kurduktan sonra zipteki ThemeEditor.exe dosyasını kurulu dizindeki ThemeEditor.exe ile değiştirin Ultra Mp3 Player: symbian s60 serisi için en çok kullanılan mp3 playerdir. winampa benzemekte olup çeşitli skinleri sitemizde mevcuttur. Türkçe Dosyası da vardır. Web Viewer : Nokia 6600 için web sitesi sörf uygulaması Wireless IRC: s60 serisi telefonunuzdan Mirc chat yapabilmeniz içindir. ZIPMAN : s60 serisi telefonlarınızda zipli dosyaları açmaya yarar. Crack dosyası mevcuttur. Ayrıca sonradan eklenen RAR plugin ile, rar dosyalarını da açmanızı sağlar .. ( Yazariirlerefendisi | Donanimhaber )
Yararlı Wap Site AdresleriBedava Polyphonic / Midi / Oyun / Wap / Logo A'dan Z'e Polyphonic Melodi


download :


http://www.triballs.com/software/ringtones.html


http://www.triballs.com/software/ringtones.html

FULL Midi kaynak :


http://freshmidis.fateback.com/archive.htmhttp://www.musicrobot.com/


http://freshmidis.fateback.com/archive.htmhttp://www.musicrobot.com/

Cep telefonu konusunda çok güzel bir site : Not: Bilgisayardan degil,wap'tan çalışıyor CEP

.Ayrıca kendi wap adresinizi bile kurabiliyor ve dosya paylaşabiliyorsunuz.
http://tagtag.com/site/index.php3


http://tagtag.com/site/index.php3
AP ADRESLERİ 01- http://wap.donanimhaber.com

http://wap.donanimhaber.com

(mükemmel çalışıyor) 04-


http://wap.1rstwap.com


http://wap.1rstwap.com

(sms icin kullanabilirsiniz) 05-


http://wappy.to/fikraci


http://wappy.to/fikraci

(waptaki fıkra arşivi) 06-


http://wap.superonline.com


http://wap.superonline.com

(superonline uzantılı @postalara bakma) 07-

http://http://tagtag.com/7250


http://http://tagtag.com/7250

(7250 lere özel bir sayfa)


http://wap.livescore.com


http://wap.livescore.com

( tüm liglerin maç sonuçları için)


http://wap.faziletnesriyet.com


http://wap.faziletnesriyet.com

(namaz vakitleri, dini bilgiler)


http://javaozel.mywap.o2.co.uk


http://javaozel.mywap.o2.co.uk

(java ile ilgili herşey oyunlar,programlar)


http://wap88.com


http://wap88.com

ICQ icin birebir.cepten icq keyfi


http://briefcase.pathfinder.gr/view/pan82


http://briefcase.pathfinder.gr/view/pan82

53 adet renkli oyunlar colour theme.


http://smslust.net

Linkback: https://www.buyuknet.com/cep-telefonlari-icin-wap-gprs-baglanti-ayarlari-ve-gerekli-tum-bilgiler-t21655.0.html

Etiket:

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

EvetHayır
Cep telefonları için wap gprs bağlantı ayarları ve gerekli tüm Bilgiler
Cep telefonları için wap gprs bağlantı ayarları ve gerekli tüm Bilgiler
(Ortalama: 5 üzerinden 2.5 - 2 Oy)
2