Profesyonel klima santralleri ve iklimlendirme sistemleri

tarantula90101.04.2017 - 11:50
     Genellikle karasal bir iklimin hakim olduğu ülkemizde, kışları soğuk, yazları ise sıcak ve kurak geçmektedir.  Bu iklimsel durumlar pek çok gereksinimi de beraberinde getirir. Isınmak veya serinleyebilmek adına pek çok alternatif bulunur.   Bu alternatiflerin en yaygını da klima sistemleridir. İster soğuk ister sıcak her durum için kullanılabilen klimalar  hayatımızda büyük bir kolaylık sağlar. Özellikle iş yerlerinde daha çok tercih edilen klimalar büyük  firmalarda klima santrali olarak kullanılırlar. Çünkü büyük şirketlerde birden fazla klima kullanılacağı için bunun yerine tek bir klima santralinden pek çok yere ulaşma şansı sağlanıyor.

     Bunların yanında sürekli kapalı alanlarda çalışan kişiler zaman içerisinde sağlık problemleri yaşamaya başlayabiliyor. Çünkü kapalı ortamlarda rahatlıkla çalışabilmesi için sıcaklık ve nem oranının belli seviyelerde olması gerekir. Doğru sağlanan seviyeler sayesinde bireyler daha verimli bir biçimde çalışma imkanına sahip olurlar. % 30 ve % 60 arasındaki nem oranı ve 20 ve 27 derece arasındaki sıcaklık kapalı ortamlarda çalışanlar açısından ideal sıcaklıklardır. Bu yüzden bunların sağlandığı iklimlendirme sistemlerinin seçilmesi gerekmektedir. Ayrıca çalışılan ortamdaki cihaz kullanımı, kişi sayısı ve diğer faktörler de sistem seçiminde etkili unsurlardır. Eğer toz taneciklerinin dahi olmaması gereken bir sektörde çalışıyorsanız hijyenik klima santrali seçmeniz gerekmektedir. Bu santraller; genellikle hastanelerde, diğer sağlık kuruluşlarında, gıda üretimi yapan firmalarda, ilaç ve kimya endüstrisinde, uzay ve havacılık gibi sektörlerde kullanılır. Ancak çok büyük bir motora sahip olan bu santraller kullanım açısından zorluk yaratabiliyor. Bu zorluğun önlenebilmesini istiyor ancak yine hijyenik bir santral kullanmak istiyorsanız paket hijyenik klima santralini kullanmalısınız.

     Tüm bu klima santrallerine ve daha farklı özellikteki klima santraline ulaşabileceğiniz firma ise ACS Klima’dır. Müşterilerinin ihtiyaçlarını en doğru şekilde kavrayabilen ve çözüm sunabilen bu firma, destek merkeziyle de herhangi bir problemde doğrudan yardım sağlıyor. ACS Klima web sitesi sayesinde de görsellerle desteklenmiş birçok bilgiye erişim sağlayabilirsiniz.

Linkback: https://www.buyuknet.com/profesyonel-klima-santralleri-ve-iklimlendirme-sistemleri-t46345.0.html

Etiket:
ACS Klima  klima santrali  hijyenik klima santrali 

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

EvetHayır
Profesyonel klima santralleri ve iklimlendirme sistemleri
Profesyonel klima santralleri ve iklimlendirme sistemleri
(Ortalama: 5 üzerinden 2.5 - 2 Oy)
2