Sonsuzluk işareti nasıl yapılır?

Eşref28.12.2013 - 22:54
Sonsuzluk işareti nasıl yapılır? ∞ Bilgisayar ve Cep telefonunda

Sonsuzluk işareti nasıl yapıldığı ile ilgili olarak, bilgisayar ve cep telefonun klavyesinde sonsuzluk karakteri olmadığından dolayı kullanma şansımız olmuyor. Facebook'ta, Instagram'da, Whatsapp'da, Twitter gibi sosyal medyalarda sonsuzluk işaretini nasıl yapabileceğinizi aşağıda anlatılmaktadır.

1655 yılında John Wallis tarafından oluşturulan sonsuzluk simgesi, sınırsız, sonsuza dek, sonsuz olan şeyleri ifade eder. Genellikle matematik veya fizikte bazı şeylerin sınırının olmadığını ifade etmek için kullanılır.

Örneğin, doğal sayılar kümesinin sınırı yoktur ve sonsuzluk ∞ işareti ile ifade edilebilir. Sonsuzluk ∞ sembolü olarak adlandırılır, çünkü kendi kuyruğunu ısırmış bir yılanı veya ejderhayı gösteren eski bir sembol olan ouroborus yılanının özel bir varyasyonu olarak hayal edildi.

sonsuzluk işareti yapma

Cep telefonlarında sonsuzluk işareti nasıl yapılır

- Hesap makinelerinde bir sayı 0'a bölünemediğinden dolayı sonsuzluk işareti oluşabiliyor isterseniz hesap makinenizde bir sayıyı 0'a bölün sonsuzluk çıkarsa kullanırsınız, eğer işe yararsa kopyalayıp kullanabilirsiniz, çıkmaz ise aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz.

iphonelerde sonsuzluk işareti

- iPhone'da yapmak için yapmanız gereken telefonunuzda bulunan metin ayarlarını kullanarak kısa yol ekleyebilirsiniz.

- Öncelikle ( ∞ ) sonsuzluk simgesini kopyalayın ardından Ayarlar, Genel, Klavye, Metin Değişimi yolunu izleyin ve sağ üst köşede   butonuna dokunun. Kopyaladığınız sonsuzluk simgesini ifade bölümüne yapıştırın ve Kestirme bölümüne sonsuzluk ismini verin.

- Böylece İPhone telefonlarının klavyesinde sonsuzluk yazmanız halinde simge çıkacaktır. Sonsuzluk kelimesini istediğiniz isimle değiştirebilirsin.

- Diğer telefonlar için yapmanız gereken aşağıdaki sonsuz işaretini kopyalamak ardından istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.

(        )

- Üsteki sonsuzluk işaretini cep telefonunuzdan kopyalayamadıysanız aşağıdaki otomatik olarak kopyalamak için butona tıklayın.


 
 

- Kopyaladığınız işaretini kullanmak istediğiniz yerde basılı tutarak yapıştırabilirsiniz.

Bilgisayarlarda sonsuzluk işareti nasıl yapılır

Windows işletim sistemleri için;

- Bilgisayar klavyenizdeki "Space" tuşunun solunda bulunan "Alt" tuşunu kullanacaksınız.  "Alt" tuşuna basılı tutarken klavyenin sağ tarafındaki sayı tuşlarından  8 7 3 4  tuşlarına bastıktan sonra "Alt" tuşundan parmağınızı çektiğinizde simge ortaya çıkacaktır.

- Kullanmış olduğunuz  işletim sistemi Windows 10 ise Alt+8734 tuşlarını Windows 10 altındaki işletim sistemleri versiyonları içinde Alt+236 tuşlarını kullanabilirsiniz.

- Üsteki anlatımların hepsini uygulamanıza rağmen şu Karakter çıkıyorsa ▲ alttaki anlatımı deneyebilirsiniz.

- Bilgisayarda bulunan Karakter Eşlemini kullanarak yapacağız, klavyedeki "Win + R" olan tuşlara basın, bastıktan sonra çalıştır penceresi ortaya çıkacaktır.  "" yazan kısma "charmap" yazın. Karşımıza "Karakter Eşlem" penceresi çıkacaktır.

- Yada şu adımları uygulayarak Karakter eşlemi ortaya da çıkarabilirsiniz.

-  Başlat > Tüm Programlar > Donatılar > Sistem Araçları > Karakter Eşlem kısmına ulaşabilirsiniz.

-  Karakter Eşlemi penceresin 'de "Unicode"'a git kısmındaki boşluğa "221E" yazın üstte ilk sırada sonsuz işareti çıkacaktır,
çıkan simgeyi kopyala yapıştır yapabilirsiniz.

MacOS işletim sistemleri için;

-  Bilgisayar klavyesinde "Alt + 5" (Option + 5) tuş kombinasyonunu kullanarak sonsuzluk simgesini yapabilirsiniz.

Linkback: https://www.buyuknet.com/sonsuzluk-isareti-nasil-yapilir-t42490.0.html

Eşref02.02.2015 - 02:47
Site yöneticileri için;

Her site izin vermiyor sadece adminler  html kodlarını kullanma izni var oyuzden siz bunu kullanamayabilirsiniz yorumlara yada konu acarken sonsuzluk işaretini koymak istediğiniz html kodlarının arasına  ∞ yazıyoruz. konuyu yada yorumu gönderdiğimizde ∞ yani sonsuzluk işareti görünecektir.

Macintosh'da

Option tuşunu basılı tutun ve 5 tuşuna basın.

Microsoft Word'da

Insert > Symbol > ∞ - Menu selection: Insert > Symbol > ∞

Microsoft excel'da

ALT tuşunu basılı tutun ve num lock tuş takımında 236 yazın.

Insert > Symbol > ∞ - Menu selection: Insert > Symbol > ∞


Html'de

∞ or ∞

Sonsuzluk ASCII kodu:

236

Etiket:
whatsapp sonsuz işareti  iphone sonsuzluk işareti  telefonda sonsuz işareti  klavyede sonsuzluk işareti  sonsuzluk işareti yapabilirsiniz 

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

EvetHayır
Sonsuzluk işareti nasıl yapılır?
Sonsuzluk işareti nasıl yapılır?
(Ortalama: 5 üzerinden 1.3 - 304 Oy)
304