Kunut duaları ve anlamları

tarantula90119.10.2016 - 00:56
Kunut duaları okunuşları ve anlamları

Kunut Duaları Yatsı namazından sonra kıldığımız Vitir namazının 3 . Rekatında fatiha ve zammı sure okunduktan sonra tekbir alınır ve kunut duaları okunur.

Allahümme inna Neste Kunut duası türkçe okunuşu

"Allâhümme innâ nesteînüke ve nestağfirüke ve nestehdik. Ve nü’minü bike ve netûbü ileyk. Ve netevekkelü aleyke ve nüsni aleykel-hayra küllehü neşkürüke ve lâ nekfürüke ve nahleu ve netrükü men yefcürük."

Allahümme inna Neste Kunut duası türkçe meali:

"Allahım! Senden yardım isteriz, günahlarımızı bağışlamanı isteriz, razı olduğun şeylere hidayet etmeni isteriz. Sana inanırız, sana tevbe ederiz. Sana güveniriz. Bize verdiğin bütün nimetleri bilerek seni hayır ile överiz. Sana şükrederiz. Hiçbir nimetini inkar etmez ve onları başkasından bilmeyiz. Nimetlerini inkar eden ve sana karşı geleni bırakırız."

Allahümme inna Neste Kunut Duası arapça yazılışı:

*

Allahümme iyyakenabüdü Kunut Duası  türkçe Okunuşu

"Allâhümme iyyâke na’büdü ve leke nüsalli ve nescüdü ve ileyke nes’a ve nahfidü nercû rahmeteke ve nahşâ azâbeke inne azâbeke bilküffâri mülhık."

Allahümme iyyakenabüdü Kunut Duası Meali


Allahım! Biz yalnız sana kulluk ederiz. Namazı yalnız senin için kılarız, ancak sana secde ederiz. Yalnız sana koşar ve sana yaklaştıracak şeyleri kazanmaya çalışırız. İbadetlerini sevinçle yaparız. Rahmetinin devamını ve çoğalmasını dileriz. Azabından korkarız, şüphesiz senin azabın kafirlere ve inançsızlara ulaşır.

Allahümme iyyakenabüdü Kunut Duası arapça yazılışı:

*Linkback: https://www.buyuknet.com/kunut-dualari-ve-anlamlari-t46030.0.html

Etiket:
kunut duaları  kunut duası  konut duası arapça  kunut duası türkçe anlamı  kunut duası anlamları  allahümme inna 

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

EvetHayır
Kunut duaları ve anlamları
Kunut duaları ve anlamları
(Ortalama: 5 üzerinden 2.5 - 2 Oy)
2