Windows Phone'da Program Kullanmadan Dosyalarınızı Gizleyin

yeninesil22.02.2015 - 22:33
Son derece basit bir yolla Windows Phone işletim sisteminizdeki gizlenmesini istediğiniz resim, video gibi dosyaların nasıl gizleyeceğinizi anlatacağım.

Kullanacağımız gizleme yöntemi için herhangi bir uygulama indirmemize gerek yok. Dosyalarınızı gizleyeceğiniz tonlarca uygulama markette mevcut. Fakat bu uygulamalar telefonunuzu fazla hırpalıyor ve kasıyor. Eğer sizde benim gibi uygulama kullanmak istemiyorsanız oldukça basit bir yöntemle dosyalarımızı gizleyebiliriz.

Windows için android kadar kapsamlı gizleme yapamıyorsunuz. Sadece Galeri bölümüyle ilgili olanlar gizlenebiliyor. Ve bu gizlediğiniz dosyalar sadece galeri bölümünde görünmüyor. Yapacağımız işlemler sonucunda dosya yöneticisinden girerseniz dosyaların gizlenmediğini görebilirsiniz. Yani sağlam ve iradeli bir telefon karıştırıcıya denk gelirseniz bu işlem size yeterli gelmeyebilir.

İşleme başlayalım;

- Dosya yöneticisine girin ve SD Card yada telefon hafızasını seçin.
- Seçtiğiniz hafızanın içinde büyük harflerle '' LOST.DIR '' adında bir klasör oluşturun.
- Gizlenmesini istediğiniz her türlü video ve fotoğrafı bu klasöre atın.

Artık bu klasöre attığınız dosyalar galeri bölümünde ve telefonu bilgisayara bağladığınızda gözükmeyecektir. Unutmayın dosya yöneticisinden girdiğimizde görünüyor.

Linkback: https://www.buyuknet.com/windows-phoneda-program-kullanmadan-dosyalarinizi-gizleyin-t44278.0.html

Etiket:

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

EvetHayır
Windows Phone'da Program Kullanmadan Dosyalarınızı Gizleyin
Windows Phone'da Program Kullanmadan Dosyalarınızı Gizleyin
(Ortalama: 5 üzerinden 2.5 - 2 Oy)
2