Tapuda Kredi Kartı Dönemi Başlıyor

Birikim Gayrimenkul23.12.2014 - 11:53
2015 yılına büyük değişikler ile girmeyi planlayan tapu dairelerinde vatandaşların daha kolay ödeme yapabilmelerini sağlamak amacı ile tapu harçlarında kredi kartı ile ödeme imkanı sunacak.

Tapu Dairelerinde Yeni Uygulamalar Başlayacak
Prosedürün en yoğun yaşandığı devlet daireleri olan tapu dairelerinde bir süredir hayata geçirilen yeni uygulamalar büyük beğeni topluyordu. Ödemelerin alınan sıra numarası sayesinde bloke çeklerle gerçekleştirildiği sistemlere ek olarak artık vatandaşa dilerse cebindeki kredi kartı ile tapu harcı ödeme imkanı sağlanmış olacak.

Nuri Özelmacıklı’nın Açıklamaları
Yapılan bilgilendirmenin ardından konu ile ilgili olarak açıklama yapan Altın Emlak Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Özelmacıklı bu konu hakkında yıllardır talepte bulunduklarını hatırlatarak “Biz bundan yıllar önce tapu dairelerinde yaşanan sıkıntılara dikkat çekmiş ve geliştirilecek otomasyon sistemleri sayesinde tüm bu karışıklığın sona ereceğini ve tapu harçları ile döner sermayeye gerçekleştirilecek olan ödemelerin kredi kartı ile yapılabileceğini söylediğimizde bize kimse inanmamıştı.” dedi.

Sistem Oldukça Gelişti
Özelmacıklı “Bugün gelinen noktada taleplerimizin bir çoğu karşılanmış durumda. Artık tapu dairelerinde randevu sistemi var ve bu sistem sayesinde işlerimizi büyük bir kolaylıkla tamamlıyoruz. Ancak bununla yetinmek büyük hata olur. Özellikle de Halk Bankası ve Ziraat Bankası dışında hiçbir yere ödenemeyen tapu harçları büyük bir sorun. Bu sorunun çözümü ise sadece kredi kartı ile yapılan ödemeler ile mümkün.” dedi.

İnternetten Ödeme Yapılabilmeli
Kredi kartı ödemelerinin yanı sıra Özelmacıklı internet üzerinden de sistemin ödeme yapılmasına müsaade etmesi gerektiğini vurguladı. Böylelikle kurulan internet tabanlı alt yapı sayesinde tüm işlemlerin daha hızlı bir şekilde aşama aşama yapılabileceğini söyleyen Özelmacıklı “sistemin tamamen otomasyon tabanlı bir hale getirilebilmesi sadece emlak sektörünün değil tüm ülke ekonomisinin yararına olacaktır.” dedi.

Kaynak:http://www.emlakdanismanlari.com/emlak-sektor-haberleri-28/tapuda-kredi-karti-donemi-basliyor.html


Linkback: https://www.buyuknet.com/tapuda-kredi-karti-donemi-basliyor-t43932.0.html

Etiket:
tapuda kredi kartı ile ödeme 

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

EvetHayır
Tapuda Kredi Kartı Dönemi Başlıyor
Tapuda Kredi Kartı Dönemi Başlıyor
(Ortalama: 5 üzerinden 2.5 - 2 Oy)
2