Gayrimenkul Yatırım Demek

Birikim Gayrimenkul09.12.2014 - 10:22
GAYRİMENKUL YATIRIMI DEMEK
Her konuda olduğu gibi, bu konuda da ülkemizde anlamlar tepe taklak olmuş durumda aslında. Ana manası, elindeki fazla miktar nakidi kar beklediğiniz bir menkul yada gayrimenkule, alım yaparak beklemek. Yanİ ‘’ yatırıp, beklemek ‘’. Hesapladığını z vade sonunda da, piyasanın standart gelirlerden daha üst seviyede bir kazanç elde etmek. Sanırım buna da ‘’ karlı yatırım ‘’ deniyordu.
Son dönemdeki bankaların faiz – kar payı kazançları oldukça düşük olduğu için, İnsanlar alternatif kazanç yollarına yönelmeye başladılar yada alternatif yolları daha çok kullanmaya başladılar. Gayrimenkul sektörü Cumhuriyet tarihinin ne popüler dönemini yaşıyor.
üm ülkede mantar gibi artan inşaatlar hem yerli hem de yabancı sermayeci ve yatırımcının takibine girdi. İnşaat firmaları evlerini pazarlarken her ne kadar yaptıkları mimarileri, konseptleri, ödüllü projelerini pazarlasalar da en önemli argümanları her zaman kazanç.
Çünkü herkes, yaşam içinde alsa, aldığı mülkün para kazanmasını ister ve doğru yatırımın bu olduğunu düşünür, ister ve böyle bilir. Hâlbuki ev almak her ne kadar bir yatırım argümanı da olsa, sonuçta yaşadığınız ve mutlu olduğunuz alan sizin ticaret alalınız değildir.
Peki bu kadar proje yapılırken, her birinin bu kadar karlı olması ne kadar mümkün?
Bu oyunun hiç mi kaybedeni yok?
Tüm inşaat firmaları bu kadar büyük karlı projeleri nasıl üretiyorlar?
İnşaat işinde, bu kadar kısa zamanda büyük karlar varsa inşaattan neden bu kadar ucuza evleri satıyorlar?
Bu tür alımları yapan ve bu sayede çok büyük paralar kazanan bir takım insanlar var mı?
Yoksa bu işin içinde bir ilizyon mu var?


Hepsinin bir çok açıklaması var tabiî ki ama esas olan şu ; Emlak piyasası çok fazla spekülatif haberle ve reklam bütçeleriyle yürür. Dönemsel ya da bölgesel olarak bir sürü plan ve proje üzerinde hedeflenen bir takım hesaplar olabilir.
Yaptığınız ticaretin ne kadar gerçek, ne kadar sabun köpüğü olduğunu anlamak, gerçek bir yatırımda yanılmamak, profesyonel destek almakla olur. Maalesef ki ülkemizde bu konuda hızlı bir gelişim olmasına karşın, kişisel gayrimenkul danışmanlığı diye bir kavram oluşmadı.
Size ait olan bir portföyü satan, kiralayan bir danışmandan ötesi lazım aslında. tüm şehrin doğru yatırım alanlarını kısa ve uzun vadedeki karlılık oranlarını beklentileri, piyasaları çok iyi bilmekle, sizin paranızı doğru noktalarda doğru alımlar ve satımlar yaptırarak , yeri geldiğinde riski başka noktalara kaydırarak olur.
Emlaktan para kazanmak istiyorsanız gerçek bir gayrimenkul yatırımcı edinin.

ZEKİ EMRE ARAZ

Kaynak:
http://emlakta24saat.com/gayrimenkul-yatirimi-demek--yazisi_58_.aspx

Linkback: https://www.buyuknet.com/gayrimenkul-yatirim-demek-t43881.0.html

Etiket:

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

EvetHayır
Gayrimenkul Yatırım Demek
Gayrimenkul Yatırım Demek
(Ortalama: 5 üzerinden 2.5 - 2 Oy)
2