Yazlık Ne Zaman Alınır?

Birikim Gayrimenkul08.12.2014 - 10:45
YAZLIK NE ZAMAN ALINIR?

Son yıllarda tatil lüks yaşamın bir gerekliliği değil bir ihtiyaç haline dönüşmüştür. Her insan tatil yapma, bütün bir senenin yorgunluğunu üstünden atma düşüncesine sahip olup bunu gerçekleştirmek için türlü yollara başvurmaktadır. Bunların başında da yazlık düşüncesi geçmektedir.

Yaz ayları geldiğinde insanlar, kendilerini deniz kenarına atma düşüncesine girerler bunu bilen tatil işletmecileri de cazip fiyat indirimleri ile insanların beklentilerini karşılamaya çalışmaktadırlar. Bu beklentiler her zaman aynı olmamaktadır. Kimi insan, tatil firmalarının sunmuş olduğu sadece ücreti alıp geri kalan kısmında bütün ayarlamaları tatil firmalarının yaptığı 3 gece 4 gündüz ve ya 4 gece 5 gündüz full pansiyon gibi çeşitli olanakları tercih etmektedirler. Başka bir düşünce ise bütün ailemle bana ait olan, bahçesi olan, hiçbir sınırlamaya tabii tutulmadan tatil yapma olanağı sağlayan gayrimenkul alma eylemi yer almaktadır. Özellikle kalabalık ve geniş ailelerin tercihlerini birinci sıraya koyduğu bu düşünce insanların şu soruyu sormalarına neden olmaktadır; peki ne zaman alınır bu yazlık? Zamanlama açısından düşünüldüğünde normal bir yazlık sezonda fiyatlar oldukça fazladır çünkü herkes tatil yapabiliyor, satın alma gücü oldukça yüksek ve talep fazla haliyle fiyatlarda yaz sezonunda biraz uçuk olabilmektedir. En iyi zamanlama tur şirketlerinin de etkisini yitirmeye başladığı sezonun kapanmasına az bir zaman kaldığında ya da sezon bittiğinde satın alma düşüncesine geçmektir nedeni ise tatil yörelerinin sezon dışına geçmeye başlamalarıdır.
Ülkemizin üç tarafının denizlerle çevrili olması deniz turizmine olan ilginin artmasına neden olmaktadır. Herkes deniz kenarında olmak ister, kimi otel de kimide kendine ait yazlığında ama bunun için de en doğru zaman sezon sonunu bekleyip, doğru anda hamle yapmaktır.

Kaynak:Emlakdanismanlari.com


Linkback: https://www.buyuknet.com/yazlik-ne-zaman-alinir-t43880.0.html

Etiket:

Bu bilgi size yardimci oldu mu?

EvetHayır
Yazlık Ne Zaman Alınır?
Yazlık Ne Zaman Alınır?
(Ortalama: 5 üzerinden 2.5 - 2 Oy)
2