Huawei P Smart Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?
Çoğumuz telefonda ya da tabletlerde ekran görüntüsü almaktayız. Bu yazımızda ise Huawei P Smart ekran görüntüsü nasıl alınır? Sorusunu sizler için ele aldık.

Ekran görüntüsü alma işlemi ilgimizi çeken bir görsel video veya yazı olduğu zaman başvurduğumuz bir yöntemdir. Çünkü bu yöntemle aldığımız ekran görüntüleri telefon dosyasında mevcut bir halde bulunurlar ve bu görsellere ulaşmak ise çok kolay'dır.

Ekran görüntüsü alma işlemi her telefonda var olan bir özelliktir. Bu telefonlardan birisi de Huawei P Smart’tır. Huawei P Smart’da ilgi çeken bir görselin ekran görüntüsünü alabilir ve kaydedebilirsiniz.

Huawei P Smart’da ekran görüntüsü alma işlemini öğrendikten sonra Whattsap, İnstagram, Facebook ve Twitter’da gördüğünüz paylaşımları kaydederek arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Bu yöntem ile paylaşım alma kaydetme ve paylaşma daha kolay bir işlemdir. Bu nedenle bu yazımızda da Huawei P Smart ekran görüntüsü nasıl alınır? Sorusuna dair  üç yöntemle ekran görüntüsü alma işlemini açıklayacağız.

1. Yöntem / Güç Tuşu ve Ses Kısma Tuşu ile Ekran Görüntüsü Alma

Huawei P Smart’da ekran görüntüsü almanın birinci yöntemi güç tuşu ve ses kısma tuşuna aynı an da basma yöntemidir. Bu yöntem tüm telefonlarda mevcut bir yöntem olup Huawei P Smart’da aynı yol izlenerek ekran görüntüsü alınır.

Öncelikle ekran görüntüsü alacağınız ekranı iyi ayarlamanız gerekiyor sonrasında telefonunuzun güç tuşu ve ses kısma tuşuna aynı anda basın ve bir süre basılı tutun. Ekran görüntüsü almış olacaksınız.

Huawei P Smart’ın var olan bir diğer özelliği de video kaydetmedir, eğer bu özelliği aktif hale getirmek istiyorsanız güç tuşu ve ses açma tuşuna aynı anda basılı tutun, sonrasında çekilen görüntü ve video galerinizde yer alacaktır.

Telefonunuzun galerisine gelerek ekran görüntüsü almış olduğunuz görseli ve videoyu düzenleyebilir isterseniz arkadaşlarınızla da paylaşabilirsiniz.

2. Yöntem / Bildirim Paneli

Cep telefonunuzun bildirim panelini yukardan aşağıya doğru çektikten sonra ekran görüntüsü almaya basın.

Ekran görüntüsü kolay bir şekilde alınacak ve galerinizde mevcut olarak bulunacaktır.

Bu iki yöntemden sonra galerinizdeki ekran görüntüsünü düzenleyebilir veya paylaşabilirsiniz.

Yorum Yaz...

-

Yazmis oldugunuz yorumlar küfür hakaret vb. içerik içermemelidir.Yorumlar yönetici onayindan sonra yayinlanmaktadir.

Yorumlar
Ziyaretçi
Ziyaretçi - 3 yıl önce
Söylediklerinizi uyguladım gerçekten oldu Huawei P Smart ekran görüntüsü almak gerçekten kolaymış, teşekkürler.
En Çok Okunanlar
Forumdan
Cevap Bekleyen Sorular