X-Ray modu sayesinde Giysi ve plastiklerin içini görebilen OnePlus 8 Pro
Akıllı telefonlarda daha önce görmediğimiz bir özellik olan: X-ışını görüşü yada en azından ona çok benzeyen bir şey.

Yeni OnePlus 8 Pro'nun bir özelliği, telefonun kızılötesi sensörlerini küçük bir siyah malzemenin alt kısmını görmek için kullanıyor gibi görünüyor.

Uyarı: filtre oldukça seçici, sadece doğru ışıkta biraz görülebilen ve çok ince siyah plastik üzerinde çalışıyor.Üst düzey bir sağlam plastiklerinden ziyade TV uzaktan kumandaları gibi düşünün.Ayrıca giysilerin ardını da görebiliyor.Yetkililer tepki aldıktan sonra bu özellik üzerinde konuşmayı bıraktı.

Bu yarı bilimkurgu özelliği, OnePlus 8 Pro'nun normalde OnePlus'ın söylediği gibi "sıradan sahneleri gerçeküstü manzaralara dönüştürmek için kullanılan" Photochrome kamera modu ile geliyor.Ancak 'combat goofwing' adlı bir forum kullanıcısı, OnePlus 8 Pro'nun bir TV uzaktan kumandasının içini görebildiğini bulduktan sonra Photochrome modu garip bir yöne saptı.

Bu numarayı ilk önce Twitter'da Ben Geskin (ürün geliştiricisi) aracılığıyla gördük, ancak o zamandan sonra birçok insan bunu gösterdi.

Kızılötesi, elektromanyetik spektrumda görünür ışığın hemen üzerinde bulunur ve bazen “ısı radyasyonu” olarak adlandırılır, çünkü etkilerini böyle hissederiz.Dünya kızılötesine doygun, ancak görmediğimiz için genellikle düşünmüyoruz.Örneğin Güneş'ten Dünya'ya gelen enerjinin yaklaşık yarısı kızılötesi olarak gelir.

X-Ray modu sayesinde Giysi ve plastiklerin içini görebilen OnePlus 8 Pro   

Gece görüş gözlüğü ve termal kameralar dahil olmak üzere özel ekipman türleri kızılötesi radyasyonunu görebilir.Bu, bazı materyalleri görmenizi sağlar.Örneğin, itfaiyeciler yanan binalarda görmek için kızılötesi kameralar kullanır.

Geriye kalan soru, OnePlus için sorun yaratacaktır, özellikle de filtre.Tüm gizlilik sorunları ile kıyafetlerin içini görmek için kullanılırsa...Filtrenin çok sınırlı koşullarda da olsa giysilerden görebileceği anlaşılıyor.Bir Reddit kullanıcısı da aynı şeyi onayladı.

Sorunun önem derecesine bağlı olarak, OnePlus'ın bir yazılım güncellemesi yoluyla özelliği kısıtlaması gerekebilir.

O zamana kadar, TV uzaktan kumandanızın içine bakmanın tadını çıkarın.

Yorum Yaz...

-

Yazmis oldugunuz yorumlar küfür hakaret vb. içerik içermemelidir.Yorumlar yönetici onayindan sonra yayinlanmaktadir.

Yorumlar
helin1
çok açıklayıcı
Ziyaretçi
Ziyaretçi - 3 yıl önce
hayaldi gerçek oldu xd
Ziyaretçi
Ziyaretçi - 3 yıl önce
Eskiden daha teknoloji gelişmeden gözlükle görülüyor diyorlardı teknolojinin geldiği noktaya bak
En Çok Okunanlar
Forumdan
Cevap Bekleyen Sorular