Saç Bakımında Dikkat Edilmesi Gereken 5 Önemli Nokta
Kadın veya erkek hiç fark etmeksizin saç bakımına özen gösterilmelidir. Sağlıklı, bakımlı saçlara sahip olmayı herkes ister ancak gerekli özen ve bakımı yapmayı ihmal eder. Saç bakımı için, gerek doğal gerekse kozmetik çok fazla alternatif yöntem vardır. Daha güzel saçlara sahip olmak için illa ki pahalı ürünler kullanmaya gerek yok. Saç bakımınız için kolayca uygulayabileceğiniz 5 önemli nokta vardır.

Bunlar;

1- İlk olarak beslenmenize dikkat etmeniz gereklidir. Beslenme, her şey de olduğu gibi saç sağlığı içinde çokça önemlidir. Fazla yağlı yiyeceklerden uzak durmalı ve bol su içilmelidir.

2- Saçları her gün yıkamakta iyi bir şey değildir. Bu yüzden iki üç günde bir ılık suyla yıkamanız yeterli olacaktır. Sıcak su saçların kepeklenmesine yol açacağından suyun ısısı önemlidir. Ilık su, kan dolaşımını hızlandırarak saç köklerinin daha fazla beslenmesini ve daha çabuk uzamasını sağlar.

3- Şampuan seçimi, saç bakımının en temel noktası, olmazsa olmazıdır. Kimyasal içerikli şampuanlar yerine bitkisel şampuan seçimi yapılmalıdır. Bunun yanı sıra saç bakımı için badem yağı veya argan yağıyla saç uçlarınızı nemlendirebilirsiniz.

4- Çoğu kişinin yapmadığı ancak yapılması gereken bir diğer şey de, saç maskesidir. Saç tipinize uygun saç maskesini seçerek haftada iki defa uygulayabilirsiniz. Dilerseniz zeytinyağı, bal vs. gibi doğal yöntemlerle de evde kendi maskenizi yapabilirsiniz.

5- Saçlarınızı yıkadıktan sonra havlu yardımıyla güzelce kurulayın. Aksi takdir de kepeklenmeler oluşabilir. Kurutma makinesi gibi aletleri çok sık tercih etmeyin. Çünkü bu tarz ürünler her ne kadar işinizi görse de saçlarınıza zarar verecektir.

Saç bakımınızda bu önemli detayları rutininize eklerseniz daha sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz.

Yorum Yaz...

-

Yazmis oldugunuz yorumlar küfür hakaret vb. içerik içermemelidir.Yorumlar yönetici onayindan sonra yayinlanmaktadir.

Yorumlar
Hiç yorum yapilmamiş. ilk yorumu siz yapın.
En Çok Okunanlar
Forumdan
Cevap Bekleyen Sorular