Instagram Repost Nasıl Yapılır
Instagram Repost özelliği uygulamanın içerisinde tam olarak bulunmayan bir özellik olduğu için birçok kişi Repost nasıl yapılır sorusunu araştırmaktadır. Özellikle birçok kişinin repost yaptığını gören kullanıcılar, kendilerinin de bu işlemlerini nasıl yapabileceğini merak etmektedir. Bilinmeyen tüm detayları aydınlatmak amacıyla içeriğimizde Instagram Repost nedir ve nasıl yapılır sorularını cevaplandıracağız.

Instagram Repost Nedir?

Instagram Repost, platform üzerinde daha önceden paylaşılmış olan bir gönderiyi kendi hesabınızda paylaşma anlamına gelmektedir. Link verdiğiniz ve paylaşan kullanıcıyı etiketlediğiniz için hukuki herhangi bir problem de yaratmayan bu özelliği istediğiniz kadar kullanabilir ve başka kişilerin içeriklerini kendi takipçilerinizle paylaşabilirsiniz.

Instagram Repost sistemi hem hikayeler hem de normal gönderiler üzerinde uygulanabilmektedir. Fakat bu işlemleri yaparken Instagram’ın yanında ek bir uygulama indirmeniz ve kullanmanız gerekebilir. Bu yüzden işlemleri yaparken indireceğiniz uygulamalara dikkat etmeniz ve süreci tam anlamıyla öğrenmeniz büyük önem taşımaktadır.

Instagram Hikayelerinde Repost Yapma

Instagram üzerinde paylaşılan gönderileri hikayelerinizde paylaşmak istiyorsanız herhangi bir ek uygulama veya yazılım indirmenize gerek duyulmamaktadır. Yalnızca birkaç dakika içerisinde istediğiniz gönderiyi hikayelerinizde paylaşabilir ve arkadaşlarınızın da o gönderiyi görüntülemesini sağlayabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

1- Instagram uygulamasını açın ve hesabınızla giriş yapın.

2- Repost yapmak istediğiniz gönderiye veya hikâyeye gidin.

3- Eğer bir gönderiyi repost yapacaksanız sol alt tarafta yer alan “Gönder” simgesine tıklayın.

4- Açılacak olan ekranda en başta yer al “Hikayene Gönderi Ekle” butonuna tıklayın.

5- Eğer bir hikâyeyi Repost yapacaksanız sağ alttaki “Gönder” simgesine tıklayın.

6- Açılan ekranda en başta yer alan “Hikayene Gönderi Ekle” butonuna tıklayın.

7- Gerekli ayarlamaları yapıp paylaşın.

Bu işlemler sonucunda seçmiş olduğunuz gönderi hikayenize eklenecektir. Hikayenizde paylaşımın üstüne tıklayan kişiler direkt olarak paylaşımın sayfasını ziyaret edebilirler. Ayrıca kendi paylaşmış olduğunuz gönderileri de aynı yöntemle hikayelerinize ekleyebilirsiniz.

Instagram Paylaşımlarını Post Olarak Repost Yapma

Halihazırda paylaşılmış olan gönderileri sizler de kendi hesabınızda gönderi olarak paylaşmak istiyorsanız, ek bir uygulama kullanmanız gerekecektir. Bunun için Google Play veya App Store üzerinde Repost aramasını yapabilirsiniz. Karşınıza çıkacak olan uygulamaların neredeyse hepsi aynı özelliği yapmakla birlikte gönderileri tekrar paylaşmanızı sağlamaktadır.

1- Instagram Repost uygulamasını indirin.

2- Hesabınıza bu uygulama üzerinden giriş yapın.

3- Repost yapmak istediğiniz gönderinin adresini uygulama içerisine yapıştırın.

4- Karşınıza gelecek ayarları düzenledikten sonra paylaşımı tamamlayın.

Bu işlemler sonucunda hesabınızda gönderi paylaşılacak ve köşesinde repost simgesi yer alacaktır. Bunun yanında gönderiyi aldığınız kişinin adını da paylaştığınız içeriğe etikleyebilmeniz mümkündür. Kullandığınız uygulamanın sunduğu özelliklere göre ücretli veya ücretsiz bir şekilde istediğiniz kadar repost yapabilmeniz mümkündür.

İçeriğimizde hem hikayelerde hem de gönderilerde Instagram repost işlemini nasıl yapabileceğinizi sizlere göstermeye çalıştık. Uzun süredir yüzbinlerce kullanıcı tarafından kullanılan bu hizmetleri sizler de hemen kullanmaya başlayabilir ve Instagram hesabınızı daha renkli bir hale getirebilirsiniz.

Yorum Yaz...

-

Yazmis oldugunuz yorumlar küfür hakaret vb. içerik içermemelidir.Yorumlar yönetici onayindan sonra yayinlanmaktadir.

Yorumlar
Hiç yorum yapilmamiş. ilk yorumu siz yapın.
En Çok Okunanlar
Forumdan
Cevap Bekleyen Sorular