Twitter Mavi Tik Nasıl Alınır?
Twitter mavi tik nasıl alınır sorusu, platform üzerinde yüksek takipçiye sahip olan veya toplum tarafından tanınan kişiler tarafından araştırılan konuların başında gelmektedir. Onaylanmış hesap olarak da bilinen mavi tik özelliği ile hesabın sahibinin veya kuruluşun resmi olduğu ifade edilmektedir. Bunun yanında diğer profillerden farklı olarak kişinin veya kuruluşun isminin yanında mavi tik simgesi yer almaktadır. Eğer sizler de başvuruda bulunmak ve onaylanmış bir hesaba sahip olmak istiyorsanız içeriğimizi incelemeye devam ederek Twitter mavi tik nasıl alınır sorusuna yanıt bulabilirsiniz.

Twitter Mavi Tik Özelliği nedir?

Bugün neredeyse tüm sosyal platformlarda ünlü ve fenomen kişiler ile kuruluşların resmiliğini kanıtlamak amacıyla mavi tik özelliği kullanılmaktadır. Bu özelliği ilk olarak kullanmaya başlayan platformlardan biri de Twitter olmuştur. Özellikle yüksek takipçiye sahip tanınmış kişilerin hesaplarında yer alan mavi tik sembolü ile sayesinde birçok kişi bu özelliği araştırmaya başlamıştır ve nasıl alınacağını öğrenmek istemektedir.

Onaylanmış hesap olarak bilinen mavi tik özelliği kişinin resmi hesabını belirtmekle birlikte güçlü bir otorite göstergesi olarak da bilinmektedir. Dolayısıyla bu rozete sahip olan kişiler her geçen gün daha fazla takipçi kazanarak kitleleri yönlendirebilirler. Böylesine etkili ve dikkat çekici bir özelliği profilde barındırmak da tahmin edeceğiniz üzere hiç kolay değildir.

Kimler Mavi Tik Alabilir?

Eğer mavi tik alarak çevrenizi genişleteceğinizi ve fenomen bir hesap olacağınızı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Fakat halihazırda bir ününüz veya bilinirliğiniz bulunuyorsa mavi tik sahibi olarak sizinle ilgilenen kişilerin sizi daha kolay bulmasını ve takip etmesini sağlayabilirsiniz. Bu özelliğe başvurular oldukça nadir alınmasının yanı sıra alabilmek için de ciddi anlamda bir gerekçenizin bulunması gerekmektedir.

Bugün büyük kuruluşlar, devlet yetkilileri, elçiler, spor ve e-spor oyuncuları, üniversiteler, fenomenler, gazeteciler ve diğer bilinir kişiler kolayca mavi tik alabilirler. Sizler de bu kişilerden biri olduğunuzu düşünüyorsanız hızlı bir şekilde başvurunuzu yapabilirsiniz.

Twitter Mavi Tik Başvurusu nasıl yapılır

Twitter mavi tik başvuruları, Twitter uygulaması veya web sayfası üzerinden yapılabilmektedir. Bunun için öncelikle belirli bir takipçi sayısına ulaşmış Twitter hesabınızın da bulunması istenmektedir. Ayrıca onaylı telefon numarasına, gerçek bir isime ve son yıl içerisinde aktif olmuş bir profile ihtiyaç duyulmaktadır. Tüm bunların yanında Twitter üzerinden herhangi bir ceza veya ihtar almamış olmanız gerekiyor. Belirtilen durumları karşılıyorsanız, telefonunuzdan Twitter uygulamasını açarak aşağıdaki adımları uygulayabilir ve mavi tik başvurunuzu yapabilirsiniz.

1- Twitter uygulaması üzerinden hesabınıza girin.

2- Sol üstte yer alan profil fotoğrafınıza tıklayarak menüyü açın.

3- Menüyü aşağıya kaydırarak “Ayarlar ve Gizlilik” yazısına dokunun.

4- En başta yer alan “Hesabın” seçeneğine ilerleyin.

5- Yine en başta yer alan “Hesap Bilgileri” sekmesine tıklayın.

6- Burada “Onaylama İsteği” yazılı butona tıklayın. (Eğer bu buton görüntülenemiyorsa başvuruya uygun değilsiniz demektir)

7- Açılacak sayfayı en aşağıya kaydırın ve “Hemen Başvur” butonuna tıklayın.

8- Sayfa yüklendikten sonra “İsteği Başlat” butonuna dokunun.

9- Hesabınızın alakalı olduğu kategoriyi seçin ve ilerleyin.

10- Seçtiğiniz kategoriye göre karşınıza çıkacak olan hesap türünüzü seçin ve ilerleyin.

11- Belirttiğiniz alanlarda bilindiğinizi kanıtlayacak olan belge türünü seçin.

12- Daha sonrasında seçmiş olduğunuz alana dair web adresini ekleyin.

13- Bu web adresinde size referans veren en az üç web adresini ekleyin.

14- Size sorulacak olan diğer soruları da eksiksiz bir şekilde yanıtlandırın.

15- “Başvurunuz Alındı” ekranı göründükten sonra sayfayı kapatabilirsiniz.

Bu işlemleri yaptıktan sonra başvurunuz alınacak ve Twitter ekibine iletilecektir. Gerekli incelemelerin yapılmasından sonra Twitter ekibi tarafından telefonunuza veya e-posta adresinize bilgi içerikli gönderiler iletilebilir. Bunları takip ederek süreci yönetebilir ve mavi tik alma yolunda kararlı bir ilerleme sergileyebilirsiniz.

Twitter Mavi Tik Başvuru Onaylanma Süresi

Mavi tik başvuruları genellikle 1 ile 7 iş günü arasında incelenmeye alınır ve gönderdiğiniz belgelerle birlikte detaylı bir şekilde analiz edilir. Bu sürecin sonunda onay aldığınıza veya almadığınıza dair bilgilendirme iletişim kanalları üzerinden yapılacaktır. Mavi tik başvurunuzun onaylanması halinde ek bir işlem yapmanıza gerek kalmadan profilinize eklenmesi sağlanacaktır. Fakat reddedilmesi halinde tekrar başvuruda bulunabilir ve şansınızı deneyebilirsiniz. Ayrıca mavi tik alma süreçleri hakkında size yardımcı olabilecek kuruluşlara da başvurabilirsiniz.

İçeriğimizde tüm detaylarıyla Twitter mavi tik nasıl alınır sorusunu yanıtlandırarak bu özelliğin ne işe yaradığını ve ne amaçla kullanıldığını anlatmaya çalıştık. Sizler de içeriğimizden yola çıkarak hemen Twitter adresinize girebilir ve başvuruda bulunabilirsiniz.

Yorum Yaz...

-

Yazmis oldugunuz yorumlar küfür hakaret vb. içerik içermemelidir.Yorumlar yönetici onayindan sonra yayinlanmaktadir.

Yorumlar
Hiç yorum yapilmamiş. ilk yorumu siz yapın.
En Çok Okunanlar
Forumdan
Cevap Bekleyen Sorular