Windows 10 Telefonunuz Uygulaması Nasıl Kullanılır?
Windows 10 Telefonunuz uygulaması ile mevcut akıllı telefonunuzu bilgisayarınızla eşleyebilir ve aktif olarak kontrol sağlayabilirsiniz. Telefonunuza erişemediğiniz zamanlar oluyorsa ve bu sebeple bilgisayarınızdan bildirimleriniz, fotoğraflarınız, şarjınız gibi detayları takip etmek istiyorsanız hemen bu özelliği kullanmaya başlayabilirsiniz. İçeriğimizde tüm detaylarıyla Windows 10 Telefonunuz uygulaması nedir ve nasıl kullanılır sorularını yanıtlandırmaya çalışacağız.

Windows 10 Telefonunuz Uygulaması

Windows 10 ve 11 işletim sistemlerinde bulunan Telefonunuz uygulaması, mevcut akıllı telefonunuz ile bilgisayarınızın eşlenerek iletişim kurmasını sağlamaktadır. Telefonda herhangi bir veriye yer vermeyen bu uygulama ile bilgisayarınızdan her türlü veriyi ve bilgiyi görebilir, yönetimini sağlayabilirsiniz. Böylece bilgisayarın başındayken telefonunuzu kontrol etmenize gerek kalmayacaktır. Windows 10 telefonunuz uygulamasının en çok bilinen özellikleri ise şöyle listelenebilir:

Telefon bildirimlerini görüntüleme

- Mesajları görüntüleme ve yeni bir mesaj gönderme

- Telefon hafızasında bulunan fotoğraf ve videoları görüntüleme

- Eski aramaları görüntüleme, arama açma ve gönderme (Yalnızca Bluetooth ile)

- Telefonun Bluetooth özelliğini açma

- Rahatsız etmeyin özelliğini açma ve devre dışı bırakma

- Telefon ses seviyesini ayarlama

- Müzik çaları açma ve kapatma

- Telefon Wi-Fi durumunu, bağlantı durumunu ve şarj durumunu kontrol etme

Görüldüğü üzere Telefonum uygulaması ile akıllı telefonunuzun neredeyse her özelliğini bilgisayar üzerinden görüntüleme ve kontrol etme imkanına sahip olabiliyorsunuz. Bu yüzden belirtilen uygulamaya bir şans verebilir ve hemen ücretsiz bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz.

Telefonunuz Uygulaması Kurulumu

Telefonunuz uygulaması Windows işletim sistemine sahip bilgisayarınıza otomatik olarak kurulu bir şekilde gelecektir. Ancak telefonunuza “Telefon Eşlikçiniz” isimli uygulamayı yüklemeniz gerekmektedir. Bu özelliği kullanabilmek ve gerekli kurulum işlemlerini tamamlamak için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

- Telefonunuza Google Play Store üzerinden “Telefon Eşlikçiniz” uygulamasını indirin.

- Bilgisayarın arama çubuğunu açın ve “Telefonunuz” kelimesini aratın. Çıkan ilk seçeneğe tıklayın.

- Açılacak ekranda “Başlarken” butonuna tıklayın.

- “Windows bağlantı uygulamam hazır” seçeneğini işaretleyin ve “QR koduyla eşleştirin” butonuna tıklayın.

- Ekrana gelecek olan QR kodu telefonunuzdaki “Telefon Eşlikçiniz” uygulamasına okutun.

- Eşleştirme işleminin tamamlanmasını bekleyin.

- Telefonunuza gelecek tüm izin verme seçeneklerini onaylayın.

İşlemleri tamamladıktan sonra telefonunuzda tüm ekranları kapatabilir ve bilgisayarınızdan Telefonunuz uygulamasını açabilirsiniz. Açılacak olan sayfada telefonunuza ait yukarıda bahsettiğimiz tüm özellikleri görüntüleyebilir ve kullanabilirsiniz.

Telefonunuz Uygulaması Bağlantısını Kesme

Eğer uygulamada beklediğinizi bulamadıysanız veya belli sebeplerden ötürü bağlantıyı kesmek istiyorsanız, uygulayabileceğiniz iki yöntem bulunuyor. Bu yöntemlerin ikisini de uygulayarak bağlantıyı tamamen koparabilirsiniz.

- Telefon üzerinden “Telefon Eşlikçiniz” uygulamasını silerek

- Bilgisayar uygulaması üzerinden tanımlı telefonu kaldırarak

Bilgisayar üzerinden bağlantıyı koparmak için telefonum uygulamasına girerek sol menüden Ayarlar ve cihazlarım yolunu izleyebilirsiniz. Bağlantısını kaldırmış olduğunuz telefonu daha sonra tekrar aynı işlemleri uygulayarak tanımlayabilir veya başka cihazlara bağlantısını gerçekleştirebilirsiniz.

Windows 10 telefonunuz uygulaması özellikle bilgisayar üzerinde çok fazla vakit geçiren kullanıcılar için oldukça kullanışlı olmayı başarıyor. Windows 11 sürümünde de beta olarak sunulan bu özelliği hemen kullanmaya başlayabilir ve sürekli telefonunuza bakma zorunluluğunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Yorum Yaz...

-

Yazmis oldugunuz yorumlar küfür hakaret vb. içerik içermemelidir.Yorumlar yönetici onayindan sonra yayinlanmaktadir.

Yorumlar
Hiç yorum yapilmamiş. ilk yorumu siz yapın.
En Çok Okunanlar
Forumdan
Cevap Bekleyen Sorular